voda v interiéri

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
quinnet
*
Příspěvky: 98
Registrován: 19 úno 2013, 23:15

voda v interiéri

Příspěvek od quinnet »

Mám otázku; mám Accenta r.v. 97 trojdverového a pri daždi sa mi objavuje voda v interiéri. Hlavne v kufri pri rezerve, pod zadným sedadlom a na podlahe vzadu. Voda sa objaví aj pri odparkovanom stojacom aute, takže predpokladám, že nič deravé /hrdzavé/ v karosérii nebude. Nemá niekto skúsenosti z kadiaľ sa tam dostane voda? Vďaka
Hyundai i30 kombi / 1.6 GDI / hazel brown / 01/2013
Hyundai Accent / 1.3i / dark red / 12/1997

http://www.spritmonitor.de/en/detail/558009.html
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: voda v interiéri

Příspěvek od alarm »

môj typ je zadné okno...
Na tieto prípady sa mi osvedčil toaletný papier. Rozmotaj po celom kufri, zober kýbel vody a praskni na auto. Voda stečie, potom otvoríš kufor a uvidíš miesto, kde to zhora kape.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
quinnet
*
Příspěvky: 98
Registrován: 19 úno 2013, 23:15

Re: voda v interiéri

Příspěvek od quinnet »

ako nápad to nie je zlý, vďaka, problémom je, že to tečie napr. cez pokrovec na boku v kufri zľava. Takže to asi tečie cez tie dutiny, kde sú neťahané káble. Môže byť, že je vadné tesnenie na 3. dverách a tečie to dutých stien karosérie a tak sa to rozvádza po celej zadnej časti auta? Nemal som to nikdy rozobraté, tak neviem ako idú tie dutiny cez auto.
Hyundai i30 kombi / 1.6 GDI / hazel brown / 01/2013
Hyundai Accent / 1.3i / dark red / 12/1997

http://www.spritmonitor.de/en/detail/558009.html
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: voda v interiéri

Příspěvek od alarm »

Táto i 30 mi zatekala cez zadné svetlo , tam je prechodka, ale velmi zle riešená, a voda sa prirodzenou gravitáciou dostávala cez prechodku do kufra. Vyriešila to "strieška" z izolačky, ktorá vodu , ktorá steká medzi zadným svetlom a karoseriou pošle mimo otvoru s prechodkou
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Dodyk
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2016, 14:34

Re: voda v interiéri

Příspěvek od Dodyk »

Zdravim. Pod nohami spolujazdca sa mi stale po dazdi hromadi voda, prisiel som na to, ze vyteka z telesa ventilatora, ktory je na spolujazdcovej strane pod palubnou doskou. Patrne tam bude vtekat cez vonkajsie mriezky vetrania.... kde konkretne hladat chybu? Diky (Accent II, 1.3 12V, 2005)
Uživatelský avatar
forman
***
Příspěvky: 515
Registrován: 31 kvě 2014, 12:37
Bydliště: Holice v Čechách
Kontaktovat uživatele:

Re: voda v interiéri

Příspěvek od forman »

quinnet píše:Mám otázku; mám Accenta r.v. 97 trojdverového a pri daždi sa mi objavuje voda v interiéri. Hlavne v kufri pri rezerve, pod zadným sedadlom a na podlahe vzadu. Voda sa objaví aj pri odparkovanom stojacom aute, takže predpokladám, že nič deravé /hrdzavé/ v karosérii nebude. Nemá niekto skúsenosti z kadiaľ sa tam dostane voda? Vďaka
Měl jsem podobný problém : cituji z jiného vlákna,kde jsem to řešil.


Zatékalo tam střechou. Pod lištou je bodovaný spoj který je přetmelený nějakým pružným tmelem.Ten byl přerušen asi cca 2mm. Poté voda tekla po plechu střechy,po céčkovém sloupku do prostoru vozu.Podle toho jak byl nakloněn,buď do kufru pod rezervu,nebo pod zadní levou sedačku.
AKTUÁLNÍ: Hyundai IX20 1,6/92 kW, Trikolor, Paket Essential, ARA BLUE, 01/2018
MINULOST -Škoda 100,Dacia 1300,Skoda Forman,Seat Cordoba, Hyundai i20 1,2/63kW - 5/2014
Slyším na jméno RUDA
Dodyk
Příspěvky: 3
Registrován: 06 lis 2016, 14:34

Re: voda v interiéri

Příspěvek od Dodyk »

diky za tip... skusim pozriet, najskor som si myslel, ze to bude z klimy, ale nakolko sa to tam obajvuje po kazdom dazdi, musim problem hladat inde... voda kvapka z priestoru za spolujazdcovou priehradkou spod palubnej dosky
Odpovědět

Zpět na „Accent - Interiér“