ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od J4cker »

Zdravím,

obracím se na vás s problémem. Před nějakou dobou jsem zde psal, že při sepnutí ohřevu zadního sklad mi rele lupne, ale kotrolka se nerozsviti. Az po nejake dobe, behem jizdy se rozsviti a zacne vyhrivat.

Na rady jsem se snazil zkontrolovat relecko, ale opravdu mi to nejde.

Nasel jsem vsak to relecko, je pod volantem za tim krytem,ktery je na ctyrech 10kach sroubech.

Tak jsem ho kuchnul ale nic noveho jsem se nedozvedel.

PLS mate nekdo nejake info k tomu spinani? Co to ridi atd? Kde muze byt problem? Popr kde sehnat toto relatko komplet?

Prikladam fotky:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Reklama
 

J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od J4cker »

Kód: Vybrat vše

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=70&t=15482
tady jsem našel, že lantra má nějakou jednotku, existuje takového něco u accenta?
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od alarm »

je tam ešte niekde časovač, ktorý ti ohrev vypne po určitom čase.Ak by "nepodržal čas" tak ti rele zopne a hneď vypne. Tebe sa to ale správa presne na opak, takže je namieste otázka, či niekto pred tebou nezakvačil (nevymenil) dva drôty a tebe to nevypína po určitom čase ,ale zopína :-k
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od J4cker »

no ono mi to dlouhou dobu fungovalo vyborne, nevim co se stalo. Konektory jsou vybaveny klici, tedy nejdou prohodit.

Takze to relatko co je na fotce muzu zase vratit a mam hledat casovac? ou toz to bude horsi. Nevite ktery z vodicu je z casovace? Ze bych docasne premostil casovac na svuj vypinac, kterym bych simuloval "vypni se po urcite dobe zapnuti" ? Hlavne bych to potreboval dat rychle dokupy protoze tedka se to bude v zime hodit.
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od J4cker »

doufam ze ten casovac neni v ridici jednoce, to by me trefilo. Chtelo by to nejlepe schematko, jenze na relatku jsou nicnerikajici cisla, nikoliv typove oznaceni ...

Hledal jsem na trech nejvetsich eshopech, kde jsou veci na accika, ale bohuzel nic :-(
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od alarm »

časovač na vypnutie môže byť súčasťou relátka......chcelo by to zopár pokusov, ktorý drôt čo robí...začni od spinača ohrevu. Myslím si, že dva drôty by mohli íst z vypinača na relé t.j. ovládací obvod a dva na výkonovú časť-ohrev okna.
Zaručene by malo ísť kvôli blížiacej sa zime ovládať externým vypinačom ohrev, ale je to trochu o hubu-ak ho zabudneš vypnúť...... #-o ...preto ten časový spinač
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od J4cker »

supr, to jsem chtěl slyšet, že časovač může být opravdu integrovaný. Sice jsem tam žádný IO, ani oscilátor nenašel, ale snad to je řešeno jinak a přímo v něm.
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od J4cker »

dráty jsou propípával a nejhorší je, že kromě zemí, když vyberu +12V na spínači tak mi pípají dva dráty dole. Do tlačítka ještě vede +12V na kontrolku. Jinak v Relé je určitě 12V po nastartování dotáhla, jinak nespíná.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od alarm »

len dedukcia...
Rele potrebuje na funkciu dve nohy, to je plus a mínus, ty ich máš 5. A toto plus pravdepodobne spína na zbývajúce tri-zadné okno, a dve na vyhrievanie spaťákov, pretože sú uzemnené.A to by malo byť meratelné.....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od alarm »

No ,už som po výlete doma. Takže odznovu....
1)Prvé meranie by som urobil tak, že by som naštartoval, a meral žiarovkou pripojenou na zem, ktorý(é) z tých piatich má 12V.
2)Potom by som dal žiarovku na +12V a meral by som, ktorý(é) majú mínus.(je možné ža to žiarovka nevydrží, lebo zopneš cez ňu vykurovanie)
3) premeral by som ohmetrom pripájací konektor. Ak máš vyhriavanie späťákov a zadného okna, mal by si medzi zemou a nejakými vodičmi na konektore namerať odpor (vyhrievacie teleso).
Ak nameráš, potom sa môžeš ešte presvedčiť o správnosti tak, že vytiahneš konektor, ktorým ide + do zadného okna (pod plastom piatych dverí, alebo tam niekde) a prepískaš ten kábel.
Ak by sa ti podarilo identifikovať na konektore privedenie +12V, kostru, a aspom jeden výstup (napr. na to okno), ostali by ti už len dva neznáme-a to by som predpokladal, že je vyhrievanie späťákov (aj keď to nemusí byť pravda, chcelo by to na identifikáciu prepískať kábel))
Ešte som ale nič nenapísal o spúšťacom mechanizne ...Je možné, že tam nameráš trvalý plus a ďalší plus (alebo mínus)len pri stlačenom tlačítku vykurovania, môže to byť robené tak, že po stlačení sa zopne rele a "samonasieracím" prepojením je držané zopnuté nastavený čas.......

Ozaj, premeraj aj diody
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od J4cker »

bohuzel vyhrivane zrcatka nemam - ale shanim ...

K tomu promereni OK, diky za navod.

Tedka nemuzu moc startovat, protoze mam v haji tesneni na olejovem filtru. Bude se menit v utery, tak hned pak na to vlitnu a budu merit o 106.

Ty zeme jsou vicemene jasne, horsi je to prave s tema + a - 12V.

Pri poslednim mereni jsem vyloucil chybu vodicu, co se tyce konektoru z rele do spinace (kulate tlacitko). Vsechno pipalo, takze preruseny neni.

Dam vedet jak pokracuju,

jeste jednou diky
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od alarm »

"Ty zeme jsou vicemene jasne, horsi je to prave s tema + a - 12V. "

zem a -12V sú to isté, takže alebo preklep, alebo nechápem....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od alarm »

inak, myslím si, že vykurovanie nebude závislé od naštartovania, ale od polohy klúčika II, takže môžeš to vyskúšať, vytiahnuť konektor a zistiť, ktorý z drôtov je napájanie 12V.Možno nenameráš nič, a 12V sa tam objaví až po zatlačení tlačitka ohrevu, aj keď si myslím, že tam bude dovedené trvalé +.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od J4cker »

nn ohrev je zavisly na nastartovani, ve dvojce mi nejel. Ma to pry slusny odber tak kvuli tomu ..
J4cker
*
Příspěvky: 86
Registrován: 05 pro 2008, 14:10
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: ohřev zadního skla - sepne, nevyhřívá

Příspěvek od J4cker »

muzete mi pls nekdo zmerit odpor toho zadniho vyhrivani? Jeste me napadlo, jestli se tam neco nepodelalo a ze by tam byla ochrana.
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“