Central -> Jak vlastně funguje?

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Plastic
Příspěvky: 9
Registrován: 10 črc 2008, 17:42

Re: Central -> Jak vlastně funguje?

Příspěvek od Plastic »

Zdravím,mám trošku nenormální problém..Mám Hyundai coupé 1999,mám centrální zamykání na DO a najednou mi přestalo fungovat..Auto prostě nejde zamknout a nejhorší je že nejde zamknout ani klíčem..Baterky v DO jsou nové a DO to ani nemůže být,neboť vždy když jsem seděl v autě,a zamkl jsem zevnitř auta ručně dveře od spolujezdce,tak se mi automaticky zamkli dveře od řidiče..Nyní když zamknu zevnitř dveře od spolujezce dveře od řidiče zůstanou odemčené,ale když jen zastrčím klíč do zapalování dveře od řidiče se zamknou a centrál funguje,samozdřejmě ale DO nefunguje,protože když je klíč v zapalování tak DO by správně fungovat nemělo..A teď perlička..............Přes den mi všechno funguje jak má,přes DO zamykám a odemykám bez problému a večer to přestane fungovat..Už týden parkuju před barákem s úplně odemčeným vozem a jsem dost nevyspalý..Můj pocit je takový,že když mi to přestane fungovat,tak to vypadá,jako by tam nešel proud,jenže nevím kde mám hledat v autě přímač DO,nebo řídící jednotku centrálu..Poraďte prosím
Reklama
 

Uživatelský avatar
JaraWind
*
Příspěvky: 12
Registrován: 02 pro 2011, 15:09
Bydliště: Nový Jičín

Re: Central -> Jak vlastně funguje?

Příspěvek od JaraWind »

Kde parkuješ, když máš odemčené auto? :D ... Ne dělam si srandu. Moc se v tom nevyznám a je to docela zajmavé. Já bych asi první proměřil jestli do toho teče proud a popřípadě dráty jestli v míste kde se zovýbají když otvíráš dveře, jestli nejsou nějaké opotřebením polámané. Jinak nevím, nějaký znalec ti tu určitě něco napíše. A ještě se chci zeptat: ŘJ na central s DO mám pod volantem nejkratší cesta na kladny pól od baterky, dále kdadný pól na L a P blink a nejsnadší cestu jak vyvedu drát na sirenu do motorového prostoru? Děkuji
Hyundai Accent, LC 1,5 CRDi, rv. 04
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Central -> Jak vlastně funguje?

Příspěvek od jaroslav5 »

Najkratšiu cestu máš na plus pol z vypínača a zapínač svetiel na páčke smeroviek. Je tam na prívode na svetlá stály prud. Mínus zasa pod vnutornými poistkami v aute. Stačí odšrobovat plastový kryt a zapjit na celý zäzok minusových očiek. A na blik,sveroviek alebo svetiel zas kable naspät do prepínača smeroviek.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
rasta33
Příspěvky: 3
Registrován: 01 říj 2012, 10:00

Re: Central -> Jak vlastně funguje?

Příspěvek od rasta33 »

Chcem sa opítať, mám problém z centralom. Mám accenta 1,3 12V.2004. originál centrál, dorábane dialk. ovládanie. DO. otvorí len šoférové dvere ostatné nie. Ale niekedy to funguje , potom to zase nefunguje. Poradte dakujem...
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Central -> Jak vlastně funguje?

Příspěvek od alarm »

Aj ja mám toto LC-čko, a už asi dva krát mi to robilo. Problém býva väčšinou v povolenej skrutke...
Daj dole tapacír a uvidíš tam tiahlo z motorčeka, ktoré má objímku so skrutkou na fixáciu iného tiahla. Táto skrutka je povolená, a spôsobí, že motorček ti otvorí vodičove dvere, ale nepotiahne to ďalšie tiahlo tak ďaleko, aby zoplo prepínač, ktorý ovláda ostatné motorčeky.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
rasta33
Příspěvky: 3
Registrován: 01 říj 2012, 10:00

Re: Central -> Jak vlastně funguje?

Příspěvek od rasta33 »

Dik moc za radu, hneď zajtra sa na to pozrem.
lemurgt
Příspěvky: 5
Registrován: 14 dub 2016, 21:21

Re: Central -> Jak vlastně funguje?

Příspěvek od lemurgt »

Zdravim chci se zeptat prestal mi uplne fungovat central je origo na do.nefunguje jak na dalku tak klicem a nesviti mi ani veskere stropni osvetleni ani kufr. Pojistky vse ok. I el. Do vsech jde,ale zamykani nefunguje muzete mi prosim poradit kde hledat chybu děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“