svieti chcek

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
pato52
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 bře 2011, 10:31

svieti chcek

Příspěvek od pato52 »

Zdravim na hyundai accent 2005 mi svieti chcek po nastartovani a ostane svietit bol som v servise tam to zmazali a povedali mi ze je to chyba palivoveho systemu ze mam este pockat ci sa to objavi a rozsvietilo sa to znova neviete co to moze byt?
Reklama
 

jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: svieti chcek

Příspěvek od jaroslav5 »

No ono je tam toho viac na rozsvietenie kontrolky. Od pal.syastému ,lam.sonda,sviečky,káble,zanesený vzduchový filter,senzor škrt.klapky,MAP senzor,zásuvka na volnobehu. Takže odpoj bateriu a začni s kontrolou od tých najjednoduchších. Vzuchový filter-vyčistit,vymenit.Sviečky skontrolovat a nastavit medzeru medzi kontaktami. Dalej obticky skontrolovat pal.system-priesak paliva,ktorý má za následok nedostatočný tlak paliva ku vstrekovačom. Prestreknut kontaktolom všetky zásuvky spomenutých senzorov a lam.sondy.A dalej ešte vlnovec na výf.potrubí.Zapoj bateriu a kontrolka by mala po pár km zhasnut.Ostane to len v pamäti závad. Pred STK chybu vymazat aby ta počítač pustil na emisie.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
pato52
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 bře 2011, 10:31

Re: svieti chcek

Příspěvek od pato52 »

jaroslav5 píše:No ono je tam toho viac na rozsvietenie kontrolky. Od pal.syastému ,lam.sonda,sviečky,káble,zanesený vzduchový filter,senzor škrt.klapky,MAP senzor,zásuvka na volnobehu. Takže odpoj bateriu a začni s kontrolou od tých najjednoduchších. Vzuchový filter-vyčistit,vymenit.Sviečky skontrolovat a nastavit medzeru medzi kontaktami. Dalej obticky skontrolovat pal.system-priesak paliva,ktorý má za následok nedostatočný tlak paliva ku vstrekovačom. Prestreknut kontaktolom všetky zásuvky spomenutých senzorov a lam.sondy.A dalej ešte vlnovec na výf.potrubí.Zapoj bateriu a kontrolka by mala po pár km zhasnut.Ostane to len v pamäti závad. Pred STK chybu vymazat aby ta počítač pustil na emisie.
Zdravim ....... takze som precital chybu je to P0133 O2 sensor Circuit Slow Response(Blank 1 -Sensor 1)
Neviete poradit ako by som to mohol odstranit pripadne kde ten senzor je ?
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: svieti chcek

Příspěvek od jaroslav5 »

Vyhodilo chybu pomalá odozva okruhu senzoru O2. Problem treba hladat v lab.sonde.Bude hu treba premerat a skontrolvat kontakty v zásuvke. A skontrolovat vlnovec a aj 2 sondu,ktorá je na potrubí za vlnovcom,či je zapojený kontakt
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
pato52
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 bře 2011, 10:31

Re: svieti chcek

Příspěvek od pato52 »

jaroslav5 píše:Vyhodilo chybu pomalá odozva okruhu senzoru O2. Problem treba hladat v lab.sonde.Bude hu treba premerat a skontrolvat kontakty v zásuvke. A skontrolovat vlnovec a aj 2 sondu,ktorá je na potrubí za vlnovcom,či je zapojený kontakt
Takze som ich pomeral ... sonda 1 ukazuje stale vlnovky sonda pokial nepridavam plyn ide takmer rovno .... chcel by som vediet ktora je sonda 1 ... ta na motore alebo ta na vyfuku? dakujem
Naposledy upravil(a) pato52 dne 01 úno 2012, 14:50, celkem upraveno 1 x.
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: svieti chcek

Příspěvek od jaroslav5 »

Na premeranie lam.sondy by ti mala stačit obyčajná diagnostika,ktorých je dost po E-shopoch. Tie sa daju zadovážit za pár ečok. Stačia len funkcie na emisie,mazanie chýb z pämäte závad a tzv.čítanie živých dát.Po spustení tejto diag. ti ukáže aj hodnotu lam.sondy.Na accent by to malo byt 0,97-1,03. To platí samozrejme pri zohriatom motore na 80 stupnov.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
pato52
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 bře 2011, 10:31

Re: svieti chcek

Příspěvek od pato52 »

jaroslav5 píše:Na premeranie lam.sondy by ti mala stačit obyčajná diagnostika,ktorých je dost po E-shopoch. Tie sa daju zadovážit za pár ečok. Stačia len funkcie na emisie,mazanie chýb z pämäte závad a tzv.čítanie živých dát.Po spustení tejto diag. ti ukáže aj hodnotu lam.sondy.Na accent by to malo byt 0,97-1,03. To platí samozrejme pri zohriatom motore na 80 stupnov.
Ja som to meral a su tam dve lamba sody na sondu 1 mi vypisuje chybu ze ma pomalu odozvu a prave tato sonda kolise napetie od 0,05 - 0,95 ............ na sonde 2 mi ide rovno ak pridam tak vyskoci na 0,95 ..... a neviem ktora sonda je ktora ..... tej pri motore som nastriekal kontakty zo sprejom ...
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: svieti chcek

Příspěvek od jaroslav5 »

Prvá sonda je za zberným potrubím,ktorá sa meria a tam by to malo byt okolo 1. Druha je za tým vlnovcom na potrubí a je len kontrolna. A tá prvá má podstatný vplyv na spotrebu. Zistil si zvýšenie spotreby paliva.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
pato52
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 bře 2011, 10:31

Re: svieti chcek

Příspěvek od pato52 »

jaroslav5 píše:Prvá sonda je za zberným potrubím,ktorá sa meria a tam by to malo byt okolo 1. Druha je za tým vlnovcom na potrubí a je len kontrolna. A tá prvá má podstatný vplyv na spotrebu. Zistil si zvýšenie spotreby paliva.
Ano spotreba rapidne stupla ....... cize druha sonda je zospodu auta na tom potruby od vyfuku? a prva v predu pod kapotov? cize ak mi vyhadzuje chybu senzora 1 tak je vadna ta pod kapotov auta pri motore ano?
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: svieti chcek

Příspěvek od jaroslav5 »

Ano tá pod kapotou. Vypadá to už na výmenu. Lebo posiela už chybné hlášky do ECU,a to má za následok tu velku spotrebu.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
pato52
*
Příspěvky: 13
Registrován: 22 bře 2011, 10:31

Re: svieti chcek

Příspěvek od pato52 »

jaroslav5 píše:Ano tá pod kapotou. Vypadá to už na výmenu. Lebo posiela už chybné hlášky do ECU,a to má za následok tu velku spotrebu.
zdravim ...... takze som vymenil sondu aj pod kapotov aj tu druhu a stale sa nic nezmenilo ...... ta pod kapotom pekne kresli vlnovky a ta dolna iba rovnu ciaru sa drzi na nejakych 3,4 volta ..... viete poradit co by mohlo byt vadne?
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: svieti chcek

Příspěvek od jaroslav5 »

Ako je to s tou spotrebou benzínu po výmene tých sond? Malo by sa to postupne upravit. A aký je tam ešte problém?
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
brano_drotikar1
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 kvě 2010, 21:09

Re: svieti chcek

Příspěvek od brano_drotikar1 »

Zdravim

To by ma zauimalo v com bol problem. Ja mam tiez pomalu odozvu lambda sondy.
Mozes mi prosim poradit? Uz ma to stalo ca 150€ a stale svieti zlta kontrolka.
Citroen c4 cactus 1.2, 110k, r.v.2018
Hyundai accent lc, 1.3, r.v.2004, 215000km
brano_drotikar1
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 kvě 2010, 21:09

Re: svieti chcek

Příspěvek od brano_drotikar1 »

Bol to pletenec. 80eur stala oprava v ne H servise.
Citroen c4 cactus 1.2, 110k, r.v.2018
Hyundai accent lc, 1.3, r.v.2004, 215000km
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“