samovolne trubenie klaksonu

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

samovolne trubenie klaksonu

Příspěvek od berco »

Zdravím,
nevie niekto poradit z nicoho nic mi zacal lubovolne trubit klakson potom to prestane alebo ruby stale v kuse a musim utekat vytiahnut relatko.... chyba je vo volante ked som vymackaval ci tam nie je daky bod zopnuty tak prestane ale potom za den dva zas hukot. ma niekto skusenost z rozobranim volantu alebo ako funguje to spinanie vo volante. na volante su z boku po jednom srobe torx ale nerad by som nieco odsroboval a bol by to airbag.
dik za radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: samovolne trubenie klaksonu

Příspěvek od alarm »

urob si podpis, aby bolo jasné o aký Accent ide...
Ak ti niekto poradí lepšie, bude to +, zatial:
Najprv odpoj baterku, a potom tie torxy.Mal som to dole na Accent 94, Accent LC, aj i30. Nepamätám si presný postup, ale nie je to žiadny problém...rozobralo sa to samo....
Kontakty idú cez pružinovú špirálu, sú tam konektory, pravdepodobne ti len nevráti "zatláčatko" do pôvodnej polohy.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: samovolne trubenie klaksonu

Příspěvek od berco »

jedna sa o accent Lc r.v.2004
ok dik skusim sa na to pozriet co tam blbne. jednalo sa mi o to aby som to nepovolil a povyletuju mi strunky a neviem co vsetko a uz to nedam dohromydy.
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: samovolne trubenie klaksonu

Příspěvek od berco »

berco píše:jedna sa o accent Lc r.v.2004
ok dik skusim sa na to pozriet co tam blbne. jednalo sa mi o to aby som to nepovolil a povyletuju mi strunky a neviem co vsetko a uz to nedam dohromydy.
info pre ostatnych:tak som to rozobral na boku volantu vysrobovat 2 torxi ale to je tak vsetko co sa tam da urobit lebo tym sa vyberie cely stred volantu to jest airbag a ten je v kope z kontaktmy na klaksom a to je nerozoberatelne.Tak iba cely stred aj s airbagom.
accentmirek
*
Příspěvky: 26
Registrován: 14 dub 2013, 10:08

Re: samovolne trubenie klaksonu

Příspěvek od accentmirek »

zdravím všechny, otevírám toto staré téma protože mám úplně stejný problém. Auto z ničeho nic samo začalo troubit. Nejdřív jsem si myslel že auto reraguje na pokles napětí v baterce (dlouho stálo, asi měsíc). Ale po nabití baterky a jejím zapojení znovu troubilo, výměna relátka - nepomohlo, výměna klaskonu - už netroubí pořád ale jen občas a nepravidelně - což je ještě horší varianta. Poslední co zbývá je asi spínač ve volantu, ten je zalisovaný v airbagu, a to už není nic levného, tak než to vyměním tak se chci zeptat jestli se ještě někdo setkal s tímto problémem.
děkuji
Mirek
brano_drotikar1
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 kvě 2010, 21:09

Re: samovolne trubenie klaksonu

Příspěvek od brano_drotikar1 »

Mal som vyskratovane tlacidlo a ani jeho vysusenie nepomohlo. Je to nieco ako kondenzator s gelom uprostred. Vymena celeho aitbagu je draha tak som si tam dorobil tlacidlonexterne.
Citroen c4 cactus 1.2, 110k, r.v.2018
Hyundai accent lc, 1.3, r.v.2004, 215000km
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“