Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
alfista
Příspěvky: 4
Registrován: 18 zář 2014, 07:37

Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od alfista »

Zdrávím všechny klubáky,

nedávno jsem řešil problém s předěláním přístrojových budíků s otáčkoměrem (GLS) do Accentu bez otáčkoměru (LS). Zde na stránkách pár lidí tento problém řešilo, ale neúspěšně. Proto jsem se do toho opřel a problém je vyřešen :).

Video ukázka je zde:
https://www.youtube.com/watch?v=RvduCzggpJw

Mohu říct, že tato úprava je poměrně složitá a časově náročná. Kdyby měl někdo zájem, tak po domluvě jsem ochoten tuto úpravu provést. Samozřejmě za mírný poplatek :) Podotýkám, že to je práce na celý den.

Přeji hezký den všem.
Alfa Romeo 159 Ti 2,2JTS (2009, 136kW)
Alfa Romeo 146 1,8TS (2000, 106kW)
Hyundai Accent 1,3LS (1998, 62kW)
ex: Alfa Romeo 33 1,7IE (1994, 77kW)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Radliky
*
Příspěvky: 13
Registrován: 10 srp 2014, 12:50
Bydliště: Bratislava

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od Radliky »

no tak do tohto by som siel,ale cely den prace ?? :shock:
To by som asi nedal,by ma skorej vystrelo #-o
Fiat Grande Punto 1,2 48kw (2008)
a
Hyundai Accent 1,3 12v 62kw (1996)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od ivan »

Blbost na cely den :) :!: :!: :!: 30min max :!: :!: A jedeš i s otačkomerem :D :D
Zalezi na čem to běži třeba na altiku co??? :?: Novodoby hyienismus :!: Jakovždy :!: Na Slovakia za Euro a u nas za pivo :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
alfista
Příspěvky: 4
Registrován: 18 zář 2014, 07:37

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od alfista »

Radliky: Není problém se domluvit. Když tak se ozvi na adamekpeter@centrum.cz nebo tel.: 731 769 313. Ano opravdu to je poměrně časově náročná operace :) Klidně se na mě můžeš při montáži dívat, abys viděl, že to není tak jednoduché.

ivan: Když si mysliš, že to je na půl hodiny, tak proč to neuděláš klukům, kteří to chtěli už jak dávno. Mimochodem origo budíky s otáčkoměrem jsou úplně jinak zapojeny než budíky bez otáčkoměru, i když konektory jsou stejné. Dále signál si musiš odněkud vyrobit a s alternátoru, jak píšeš, je to pěkná s prominutím KOKOTINA! A chtěl bych vidět toho "dobráka" co to udělaá za pivo. Chytrolínům jako jsi ty ZDAR!
Alfa Romeo 159 Ti 2,2JTS (2009, 136kW)
Alfa Romeo 146 1,8TS (2000, 106kW)
Hyundai Accent 1,3LS (1998, 62kW)
ex: Alfa Romeo 33 1,7IE (1994, 77kW)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od ivan »

alfista píše:Radliky: Není problém se domluvit. Když tak se ozvi na adamekpeter@centrum.cz nebo tel.: 731 769 313. Ano opravdu to je poměrně časově náročná operace :) Klidně se na mě můžeš při montáži dívat, abys viděl, že to není tak jednoduché.

ivan: Když si mysliš, že to je na půl hodiny, tak proč to neuděláš klukům, kteří to chtěli už jak dávno. Mimochodem origo budíky s otáčkoměrem jsou úplně jinak zapojeny než budíky bez otáčkoměru, i když konektory jsou stejné. Dále signál si musiš odněkud vyrobit a s alternátoru, jak píšeš, je to pěkná s prominutím KOKOTINA! A chtěl bych vidět toho "dobráka" co to udělaá za pivo. Chytrolínům jako jsi ty ZDAR!
Nono brzdi chlapče [-X [-X [-X To že ma jiny budiky mi světlovat nemusiš :!: :!: To za prve :!: A za druhe :!: Otačkoměr je sniman bud přes alternator na to je spešl vyvod :!: Bys měl vědět a znači se pismenem W :!: :!: A nebo je sniman přes čidlo otaček u klikovky a nebo taky pomoci rozdělovače ,a kterem je Halluv snimač :!: :!: :!: Je mi uplně jedno ,kde ten signal pro otačkoměr bere :!: :!: :!: Ale uražet Mě tu nebudeš [-X [-X :o :o Ja narozdil vim očem mluvim a ty stupidni videa na Yotube beru hodně z velkou rezervou Ja jsem Čech :!: Mam na mysli myšleni ,šikovnost a rozum :!: Nejsem idiot,ktery se bez navodu na použiti ani neumi utřit zadek :!: :!: :!: K těmhle lidem nepatřim a ani patřit nebudu [-X A vydělavat na takovych věcech :?: :?: Tohle dokaže každy nactilety člověk :mrgreen: :mrgreen: No je jasny,že mladši maji trožku jine prioryty :roll: Ale stejně pak přijdou za nama :mrgreen: Udělejte to Strejdo =D> =D> =D> Ty videa fakt občas uraži :o Nezlob se na mě,ale to kazuje je jak je dnešni společnot k ničemu,ale to už zahybam někam jinam :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
alfista
Příspěvky: 4
Registrován: 18 zář 2014, 07:37

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od alfista »

ivan: Tak to tedy prr panáčku! Jediný kdo zde začal urážet nejsem já, nýbrž ty sis mě dovolil nařknout jako první z nenažrané hyeny! Já zde jen nabídl pomoc těm, co by chtěli také otáčkoměr a nezlob se na mě, ale zadarmo dnes ani kuře nehrabe.
Jak je vidět, tak ty tady akorát plácáš nesmysly o morálce a když je to tak jednoduché, tak běž a montuj to lidem za děkuji pěkně. Moralisto! Tím samozřejmě nechci říct, že za montáž budu chtít nějakou horentní sumu, to ani nechci, už jen k přihlédnutí na cenu Accentu.

Dále když víš, že jsou budíky naprosto rozdílné, tak taky určitě víš, že nejdou přehodit za půl hodiny!!! CHYTROLÍNE!. Také nechápu proč mi rozepisuješ, kde mám připojit otáčkoměr? :? Já to vím moc dobře.
Také bys měl vědět pane vševěd, že vývod na alternátoru není (Nebo není u všech) a buď tak hodný a ukaž mi rozdělovač u Accentu, který má podotýkám již řídící jednotku :D :D :D A když už, tak se to ve Škodovkách bralo ze zapalovací cívky z jedničky vývodu a nikoliv z rozdělovače!

Takže pokud ode mě nechceš namontovat otáčkoměr, tak si zajeď za strejdou (Který to jistě umí.) a tady mi prosím nezasírej vlákno hovadinama. Dále na tvé stupidity nereaguji! Nemá to cenu.

Ná závěr bych tuto duskuzi s Váma pane Ivane uzavřel jedním pěkným rčením a to, že v demokracii je místo i pro blbost! :D
Alfa Romeo 159 Ti 2,2JTS (2009, 136kW)
Alfa Romeo 146 1,8TS (2000, 106kW)
Hyundai Accent 1,3LS (1998, 62kW)
ex: Alfa Romeo 33 1,7IE (1994, 77kW)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od ivan »

Bud vpoho :) a nechame to byt :wink: To stejně nema smysl :mrgreen: :mrgreen: Ahoj Ivan :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od antek »

Jenom pro pořádek, hádej odkud je zapojený kontakt 1 indukční cívky.
Accent LC CF1 1.3 2006
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od ivan »

antek píše:Jenom pro pořádek, hádej odkud je zapojený kontakt 1 indukční cívky.
Ahoj :) By mě zajimalo prokoho to je pro mne nebo pro alfistu :?: Ne se tu nechci dohadovat to faktne a jako ex moderator :mrgreen: sem těhlem věcem dělal okamžitou přitrž :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od antek »

Zdar, Ty jsi udal zdroj signálu pro otáčkoměr a Alfista se štětil, že nezná nic jiného než indukční cívku (1). Ty jsi praktik a Alfista to má asi jen nastudované, toť vše.
Accent LC CF1 1.3 2006
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od ivan »

antek píše:Zdar, Ty jsi udal zdroj signálu pro otáčkoměr a Alfista se štětil, že nezná nic jiného než indukční cívku (1). Ty jsi praktik a Alfista to má asi jen nastudované, toť vše.
¨
Ahoj :) Ja se bal ,že mi vynadaš :mrgreen: :mrgreen: Je vidět,že viš o čem tu bylo psano =D> =D> =D>
Ps Jsem chodici encyklopedie na tomto foru :mrgreen: Mě tu jinak neřeknou =D> =D> Nějakou dobu jsem tu nebyl :oops: ,ale vratil jsem se :mrgreen: :mrgreen:
Sic momentalně nejezdim v Hyundai :!: :!: Ale mam tu hodně dobrych přatel a doufam,že se někdy ješte setkame :wink: Nezapoměl jsem na ně 8) 8)
P.s Skvělych rad se na forech stejně nedozviš :mrgreen: Si musiš poradit podle Sveho ,co ktomu dodat :D/ :D/ :D/
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Montáž otáčkoměru (originál i jiný) - Už není problém

Příspěvek od antek »

Je šumafuk co sedláš, mělo by tady jít hlavně pomoci s problémy event. uvádět věci na pravou míru. Po pravdě jsem neočekával, že se ozveš Ty
Accent LC CF1 1.3 2006
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“