Stierače

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Stierače

Příspěvek od alarm »

Mám divnu poruchu na Accente LC. Asi to spolu nesúvisí, ale prejavilo sa to po diagnostike, ktoru syn robil na parkovisku s nejakou mašinkou.
Stav je taky, že ak zapne ostrekovač zadneho okna, tak neostrekuje, ale rozbehnu sa predne stierače.Všetko ostatne funguje korektne. Neviem najsť logicky, v čom by to mohlo byť, lebo ostrekovač je riadeny preklapatelnym tlačitkom pod volantom, takže to nemôže spôsobovať pačka na volante.( teoreticky môže, lebo tam idu kable aj ku prednemu stieraču aj k prednemu ostrekovaču.)
Nema niekto schemu zapojenia stieračov?
Predpokladam, že motorček ide na obe strany, takže by sa možno dalo urobiť to, že privediem priamo s tlačitka drôty na motorček...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Stierače

Příspěvek od alarm »

ešte jeden pokus...
Nemá niekto schemu trebárs na GETZ-a, zapojenie je rovnaké, asi budem chcieť moc, ak by to malo byť zo zadným cyklovačom....
Našiel som čosi na nete, ale bez zadného cyklovača, je to :hyu: GETZ ,ale neviem rok výroby, ale asi to bude velmi podobné.
Ak by niekto chcel, tu je link, dole sú schémy na GETZ

http://fastmb.ru/auto_shem/396-hyundai-getz-shema.html
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Stierače

Příspěvek od alarm »

Problém vyriešený. Logický bod, kde sú predok a zadok prepojené je motorček. Tam je to dvijité relé, ktoré prepína vpred a vzad. Ak ale jedno prepne, a druhé nie (prilepený kontakt, tak to robí psie kusy. Odpojil som motorček, prestali stierať predné stierače pri zapnutí ostrekovača zadku. Keď som po motorčeku pobuchal, relé sa rozpojilo a vsio dobro.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
PedroKV
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 črc 2007, 22:00

Re: Stierače

Příspěvek od PedroKV »

Připrdelím se do tohodle vlákna, ať nezakládám další. Původně jsem chtěl udělat fotonávod, ale je zima a neměl jsem u sebe foťák. Navíc oprava je jednoduchá. Ale od začátku. Hasil jsem si to ráno do práce, stírám a najednou zůstanou stěrače viset uprostřed. Dojel jsem do práce a volám do servisu, zda na mě nebudou mít čas. Ano, nebudou. Zkusil jsem otevřít haupnu, otočit klíček a napůl venku stojící pohnout páčkou stěračů, zda běhá motor. Motor běží, supr. V servisu mi poradili, že je asi vypadlé táhlo (a taky bylo).

Takže:

1) gola 14mm, povolit ramena stěračů
2) vyndat/vyšroubovat umělohmotné hmoždinky držící černé plasty pod ramenama stěračů. Mě 2 praskly a při výměně táhel další.
3) vyndat černé plasty (levá a pravá půlka).
4) pod oknem před spolujezdcem vyndat silou plastovou mřížku.

Tím se dostaneme k táhlům. U mě vypadlo táhlo od motorku k pravému stěrači. Jsou tam silonové čepy, podobné jako na vzpěrách pátých dveří, jen nacvakávací. Zkusil jsem nacvaknout, a složit, ale večer to zase vypadlo. Objednal jsem novou sadu táhel, 1200,-Kč. Part number: 9820025000.

K výměně je potřeba ještě:

5) povolit 2x3 šrouby držící osičky stěračů (10mm klíč)
6) vycvaknout táhlo od motorku (pomohly siko kleště)

složit to je už raz-dva, jen seřídit stěrače, kam až budou chodit. Před přiděláním ramen stěračů otočte klíčkem a pusťte jednou stěrače, abyste měli jistotu, že osička je v zaparkované poloze.
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2005
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“