Svítící kontrolka AIRBAG

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
lis
Příspěvky: 2
Registrován: 13 led 2018, 14:31

Svítící kontrolka AIRBAG

Příspěvek od lis »

Poslední dobou mi při delší nebo opakované jízdě tentýž den, zřejmě když ja auto teplé, po nastartování trvale svítí kontrolka airbagu. Pokud přijdu ke studenému autu kontrolka po nastartování zhasne. Při tom mě ale zaráží to, že 6x neblikne jak je psáno v návodu i jinde na netu, ale zhruba těch 6 s jenom svítí a pak normálně zhasne. Když s autem ujedu cca 30 km, chcípnu a nastartuju tak už svítí trvale. Stalo se i to, že v v tomto stavu po hupu na přejezdu za jízdy zhasla ale po cca 2 km se opět za jízdy rozsvítila.

Zkoušel jsem zběžně hýbat s konektory pod sedadly jak se obvykle radí, nepomohlo. Víc zatím nic.

Máte někdo zkušenost kde hledat? Napadá mě projít veškerou kabeláž k jednotlivým komponentám (řídící jednotka, bagy, předepínače pásů, senzory čelního nárazu vepředu, bočního v B sloupcích...) případně jednotlivé okruhy od řídící jednotky odpojit a proměřit ohmmetrem (samozřejmě s klíčkem v kapse a třeba i odpojenou baterkou). Jak velké je při tom riziko vystřelení?
Nebo diagnostika - zaznamená a sdělí s čím konkrétně má jednotka problém?

Bliká vám to po nastartování? Co znamená když místo toho jenom svítí? Auto máme už dlouho ale fakt si nepamatuju jestli to někdy v minulosti blikalo, doteď vše bez problémů...

Moc díky
__________
Accent 1,3, r.v. 2003, 86 000 km
Reklama
 

jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Svítící kontrolka AIRBAG

Příspěvek od jaroslav5 »

1,3 benzin r.v.2003 ma len dva airbagy . Kontrolka neblika 6 krat a potom zhasne ale svieti 6 sekund a potom zhasne. Blikala by keby mala predpinace pasov. Skontroluj na stitku pasov na prednych sedadlach ci su oznacene napisom PRE. Ked nie tak predpinac pasov tam nieje a preto kontrolka len 6 sekund svieti a potom zhasne. Ma len predne narazove cidlo,ktore ovlada oba predne airbagy.Ziadne bocne senzori tam nie su.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
lis
Příspěvky: 2
Registrován: 13 led 2018, 14:31

Re: Svítící kontrolka AIRBAG

Příspěvek od lis »

Auto kupoval tchán před 15-ti lety, byl jsem u toho a mám všechny papíry od koupě. Boční airbagy tam jsou, na sedadlech mají štítky a byly součástí paketu s klimou. Znejistil jsi mne jen s těmi předepínači, přestože v těch papírech jsou specifikované taky a i ve schématech elektroinstalace (např: https://www.hyundaiclub.eu/manual_download.php?id=180 ) jsou vždycky, tak na štítku pásu žádný nápis PRE není.
Každopádně díky za reakci
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Svítící kontrolka AIRBAG

Příspěvek od MICHAL77 »

Mít airbagy bez předpínačů??? To snad ani není možné. Leda by to doma kutil nějakej kutil...
Projít konektory k airbagům, nějakej bude zlobit. Diagnostika možná poví kterej to je.
.........
brano_drotikar1
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 kvě 2010, 21:09

Re: Svítící kontrolka AIRBAG

Příspěvek od brano_drotikar1 »

Zdravim

Abs kontrolka blikala 6x pred startom. Cca 14 rokov to tak bolo. A potom prisiel den D a uz len svieti na chvilu. Co to znamena to netusim.
Citroen c4 cactus 1.2, 110k, r.v.2018
Hyundai accent lc, 1.3, r.v.2004, 215000km
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“