Zohriaty dlho startuje...

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Palo 76
Příspěvky: 5
Registrován: 28 črc 2019, 19:50

Zohriaty dlho startuje...

Příspěvek od Palo 76 »

Ahoj.Mam Accent 97,62kw,108000 km origos..Je to cukrik,max.spokojnost,pravidelny servis.
Uz asi pol roka ma problem nastartovat s teplym motorom.Prejavuje sa to:za studena chyti na brnk x krat,no po zohriati motora na prevadz.teplotu nie,dlho toci cca 7-10 sekund,potom chyti,ale akoby na 3 valce,zadymi,asi preslopany,popridavam plyn a uz je dobre.Pride mi to,ze nedava iskru.Postupne vymenene :sviecky,kable,snimac impulzov klukoveho hriadela,teplotne cidlo,lambda sonda,vycistena skrtiaca klapka.Vsetky tieto veci zlepsili chod,otacky,tah aj spotrebu motora,ale hlavny problem nie.Diagnostika nekomunikuje,bol som v 3 servisoch.Do hyundaiu uz nejdem,zapytali 40 eur za diagnostiku a na nic neprisli.....Kazda rada dobra,kto mal takyto problem,poradte,dakujem za kazdy tip. :idea:
Reklama
 

Pikacu86
*
Příspěvky: 68
Registrován: 06 úno 2018, 06:46

Re: Zohriaty dlho startuje...

Příspěvek od Pikacu86 »

Na audine som mal taki isti problem, 330000, ze casom sa to stane,ze treba nainstalovat nove mapi do riadiacej jednotky,kamarat to tiez ma na oktavii, az ta to nestve tak nechaj tak,zo zaciatku som sa bal ci nastartujem no nikdy ma nenechalo v stichu
1.6crdi 66kw 2010 dpf
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Zohriaty dlho startuje...

Příspěvek od mikodim »

Štarter má rovnake otacky za studena aj za tepla?
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Pikacu86
*
Příspěvky: 68
Registrován: 06 úno 2018, 06:46

Re: Zohriaty dlho startuje...

Příspěvek od Pikacu86 »

Neviem,ale niektory to riesili vymenou startera a nepomohlo.Zarucene pomoze len ta spominana zmena mapy davkovania paliva v riadiacej jednotke. Stoji to od 50 do 100e tusim,viac neviem poradit
1.6crdi 66kw 2010 dpf
Palo 76
Příspěvky: 5
Registrován: 28 črc 2019, 19:50

Re: Zohriaty dlho startuje...

Příspěvek od Palo 76 »

Tak zatial som dal nahradnu baterku do kufru =D> ,keby to uz povodna nevydrzala a jazdim dalej....Doteraz nastartoval vzdy /zatial/.Opravy pokus-omyl idu do penez ](*,) a za 3 tyzdne som objednany na servis,jeden borec robi autoelektriku,ze je fakt dobry,len ma toho vela a teraz ma dovolenku...tak zatial sa v tom mozem vrtat ja.. :lol:
Inak ci starter toci rovnako teply-studeny,no neviem,lebo studeny motor okamzite chyti !! ani poriadne nepotoci /klobuk dole/, len zohriaty toci a toci a vzdy rovnako 7-10 sekund....
A palivo dava,pocut cerpadlo,vzdy vstrekne pred startom jak teplym,tak studenym... uz som z toho #-o
Palo 76
Příspěvky: 5
Registrován: 28 črc 2019, 19:50

Re: Zohriaty dlho startuje...

Příspěvek od Palo 76 »

Tak a je to opravene,bolo niekolko zavad.Vycistena cela palivova sustava + novy filter,/ten som menil predtym 4.2018./Na spojkovom pedaly je usko,na nom chybal gumeny okruzok hruby cca 4 mm a nedotlacalo snimac stlacenia pedalu /vec za 50 centov!! a startovanie KO a vymenene sviecky /zase,menene 4.2018/zasrane od toho,co bolo v nadrzi za 22 rokov....a auto ide ako nove aj vdaka vymenenym veciam pred tym,co som pisal....oprava + diely 60 eur....
Odpovědět

Zpět na „Accent - Elektroinstalace“