vyměna žarovky accent

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
lukasenkomil
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2009, 10:09

vyměna žarovky accent

Příspěvek od lukasenkomil »

Prosim vas nevite někdo jak se mění žarovka,která je umístěná pod ovladaním ventilátoru.Je to u accentu r.v.2003 Dik Luk
Reklama
 

Uživatelský avatar
Fulli
***
Příspěvky: 644
Registrován: 18 úno 2008, 18:58
Bydliště: MC 42/2, 97251 Handlova
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna žarovky accent

Příspěvek od Fulli »

lukasenkomil píše:Prosim vas nevite někdo jak se mění žarovka,která je umístěná pod ovladaním ventilátoru.Je to u accentu r.v.2003 Dik Luk
musis vybrat stredovy panel....aspon u 97 to tak je
Hyundai Accent 1.3 GLS 62kW 1997, 185/60 R14 Dunlop SP 01 SPORT
ziarovky BLUE xenon, sportovy filter(ide ako o zivot),
chystaju sa dalsie zmeny ale najprv na ne musi niekto zarobit
lukasenkomil
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2009, 10:09

Re: vyměna žarovky accent

Příspěvek od lukasenkomil »

Ja jsem sundal to ovladaci kolečko ,ale nevim jak dal .Žarovka pořad nebyla vidět. :roll:
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: vyměna žarovky accent

Příspěvek od Rybář »

Musíš sundat celý ten plast, ne pouze kolečko. U všech starších :hyu: to tak bylo. Asi je to pořád stejný...
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
lukasenkomil
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2009, 10:09

Re: vyměna žarovky accent

Příspěvek od lukasenkomil »

Dik tak to zkusim Luk :mrgreen:
Uživatelský avatar
Martinj
Příspěvky: 7
Registrován: 24 čer 2011, 09:47
Bydliště: Praha

Re: vyměna žarovky accent

Příspěvek od Martinj »

Já tuto diskusi oživím, na palubě mi nesvítí už ani jedna žárovka a ani jedno podsvětleni. Jednu výhodu to má v noci mě nic neruší (jediné co svítí je tachometr), já znám uložení všech vypínačů poslepu a pohmatu, takže mi to vážně nevadí. Nicméně s tím něco potřebuju udělat protože s autem nejezdím sám. Na zkoušku jsem rozebral jeden vypínač a zjistil že tam jsou naletované malé žárovičky 0,9w bohužel nevýměné. Musel by se koupit cely nový ovládací prvek. Tak nevím jak to je s ostatním osvětlením. Výměna všech ovládacích prvků by byla neskutečně drahá takže to nepřipadá v úvahu. Jak to řešíte vy? Poraďte prosím. Díky. Co je osvětleno žárovičkami a jakými, koupím vyměním.
---------------------------------------------------------------------------------
Hyundai Accent rv:2001|1.3|61kw|12V|nalítáno 180000km|Stříbrný|
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna žarovky accent

Příspěvek od Jura »

další schodné rysy našeho vozu :-). Já už mám vyměněné všechny žárovky v tlačítkách, ale nezdá se mi že bych nějakou letoval. Jsou celosklo s dvěma vývody které jsem namotal po zasunutí do patice - tvoří kontakty. Jinak jsem zrušil podsvícení do zelena a mám to lehce do modra. Jen u sklonu světel svítí bíle aha zde asi byla ta letovaná, už přesně nevím. Jak odešla první, za chvíli následovala další. Akorát podsvícení kolem ovladačů vzduchu se nadá moc barevně upravit. Podle mě by se musela sloupnout původní fólie a udělat novou se symboly k ovladačům.
K tomu středovému panelu, co takhle HLEDAT. Je zde už spousta užitečných rad a návodů, ale abys neřekl že nechci poradit zde je odkaz: díky Felotron, dobrá práce.
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort+packet plus+ r.v: 2013
Bylo:
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent 5dv. 63kW 12V 1.3 /2000/
Škoda Rapid 130 5-speed /1985/
Uživatelský avatar
Martinj
Příspěvky: 7
Registrován: 24 čer 2011, 09:47
Bydliště: Praha

Re: vyměna žarovky accent

Příspěvek od Martinj »

Díkes, trochu mě děsí odmontovat celou palubku, abych se dostal ke středovému panelu. To nemohli udělat kluci korejský nějak jednodušeji.
Máš pravdu že ta letovaná žárovka je u nastavení světel, ty mi odešli jako první , postupně zhasínali ostatní (evidentně měli všechny stejnou výrobní šarži), jenže jelikož jezdím většinou přes den tak jsem to zaznamenal až jednou v noci. Nastartuju rozsvítím a ... řikám si nejdou mi světla až po chvilce jsem zjistil že světla svítí ale na palubě tma jak v pr... pak jsem pochopil že to je asi poslední fáze už s tím musím začít něco dělat. Řeknu ti to svícení ve dne nám byl čert dlužnej, skoro každý rok měním H4 a teď už tedy nemám ani podsvětlení uvnitř. Podle mě se svícením přes den konstruktéři nepočítali a žárovky se přes léto upečou.
Ještě jsem přemýšlel koupit kulaté světla pro denní svícení a přidělat je do míst kde jsou díry pro mlhovky. To by vyřešilo všechno. Vyhledám si tady na fóru jestli to už někdo nedělal a poradil jaký typ světel. V Kelly auto mají kulaté 7cm za 1600kč to je docela drahý ale uvidím.
---------------------------------------------------------------------------------
Hyundai Accent rv:2001|1.3|61kw|12V|nalítáno 180000km|Stříbrný|
Odpovědět

Zpět na „Accent - Servis a údržba“