Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martinj
Příspěvky: 7
Registrován: 24 čer 2011, 09:47
Bydliště: Praha

Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od Martinj »

Mam Accenta 2001, 1.3, 61kw- Byl jsem v servisu (Hyundai Butovice) kvůli rozvodům, vyšší spotřeba (okolo 8L, což na Prahu asi o litr víc než normálně) a dalším drobnostem, mimo jiné už mě nebavilo se koukat na svítící "Check engine". Po vyčíslení mnou požadovaných oprav mi servisák s úsměvem řekl že mám špatnou váhu vzduchu, a jestli ji má objednat? Na dotaz kolik ta blbost stojí mi vyrazil dech že prej 8 tis. Tak jsem mu řekl že to teda nechci protože mi to doteď krom větší spotřeby (to ale může být zapříčiněno úplně něčím jiným) jezdilo dobře, nicméně mi nadiktoval číslo dílu (2816422610) že se na to podívám. Tak jsem na internetu v jednom shopu našel přesně tu správnou a za 2400, ji objednal teď čekám až dorazí, a vyměním si ji sám.
Moje otázka zní, podle čeho se pozná že je váha vzduchu vadná? Myslel jsem že taková součástka buď funguje anebo ne, tím pádem by mi nefungoval motor. Nerozumím tomu. Díky za reakce.
---------------------------------------------------------------------------------
Hyundai Accent rv:2001|1.3|61kw|12V|nalítáno 180000km|Stříbrný|
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od Jura »

tak tě vítám mezi hojné počty uživatelů s touto závadou :-). Váhu si vyměníš určitě sám, pokud jsi objednal i s tím držákem /plast. trubka v které je zasunutá/,odpojíš konektor, povolíš dvě spony mezi vzduch. filtrem a hadicí. Pokud máš jen samotnou váhu vzduchu, tak budeš potřebovat bit TORX tuším T20 s dírou. Nejsem si jist tím rozměrem, musel bych se mrknout. Povolíš dva šroubky a vysuneš ji ven. Váha je přímo za boxem na vzduchový filtr.
Vadná váha se může projevovat vyšší spotřebou, špatný výkon motoru, kolísání otáček ... . Já dle diagnostiky jsem taky měl vadnou váhu vzduchu, taky jsem nešel do originálu. Koupil jsem německou zn. Herzog a mám ji namontovanou dodnes. Bohužel ta původní je taky zřejmě v pořádku. Chyba byla zřejmě způsobena netěsnostív motoru a výfuk. potrubí.V mém případě auto jelo stále stejně a spotřeba do 7 litrů, kód závady byl P1128.
Tak ať se ti podaří závadu odstranit.
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort+packet plus+ r.v: 2013
Bylo:
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent 5dv. 63kW 12V 1.3 /2000/
Škoda Rapid 130 5-speed /1985/
Uživatelský avatar
Martinj
Příspěvky: 7
Registrován: 24 čer 2011, 09:47
Bydliště: Praha

Re: Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od Martinj »

No právě přemejšlím že ji klidně nechám v krabici, protože nemám fakt s motorem žádné problémy, a podezřívám techniky že si to vymysleli.
---------------------------------------------------------------------------------
Hyundai Accent rv:2001|1.3|61kw|12V|nalítáno 180000km|Stříbrný|
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od Rybář »

Tomu, co řeknou v Butovicích, bych moc nevěřil a doporučuju se tomuto "značkovému" servisu vyhnout velkým obloukem. Jinak kámoš měl na Nissanu vadnou váhu vzduchu a to auto dost špatně táhlo, zejména při studeném motoru. Jakou máš teda spotřebu 8l v Praze? To by nebylo nic hroznýho. No stejně si tu váhu už objednal, tak ji pro klid duše vyměň a uvidíš, jestli třeba ta spotřeba trochu poklesne. A pokud ne, tak si tu starou můžeš nechat do rezervy.
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
Uživatelský avatar
Martinj
Příspěvky: 7
Registrován: 24 čer 2011, 09:47
Bydliště: Praha

Re: Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od Martinj »

Štve mě ten jejich přístup. Vůbec je nezajímá že by mohli ztratit klienta, sprostě to vyzkouší a pokud to projde mají vyděláno, pokud ne tak se nic neděje. Taky že už tam ani nepáchnu. Potřeboval jsem na diagnostiku aby smázli chyby, a udělali rozvody.
---------------------------------------------------------------------------------
Hyundai Accent rv:2001|1.3|61kw|12V|nalítáno 180000km|Stříbrný|
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od alarm »

Najhoršie na týchto servisoch je nasledovné:
Máte špatnú váhu vzduchu...
Dobre ,vymente....
po týždni znova v servise, porucha sa opakuje, takže vymenili zbytočnú vec a pokračujú vo výmenách ďalej...Poruchu neodstránili a zákazník zaplatil zbytočne.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
testdriver724
Příspěvky: 4
Registrován: 20 čer 2011, 20:51

Re: Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od testdriver724 »

Martinj píše:Mam Accenta 2001, 1.3, 61kw- Byl jsem v servisu (Hyundai Butovice) kvůli rozvodům, vyšší spotřeba (okolo 8L, což na Prahu asi o litr víc než normálně) a dalším drobnostem, mimo jiné už mě nebavilo se koukat na svítící "Check engine". Po vyčíslení mnou požadovaných oprav mi servisák s úsměvem řekl že mám špatnou váhu vzduchu, a jestli ji má objednat? Na dotaz kolik ta blbost stojí mi vyrazil dech že prej 8 tis. Tak jsem mu řekl že to teda nechci protože mi to doteď krom větší spotřeby (to ale může být zapříčiněno úplně něčím jiným) jezdilo dobře, nicméně mi nadiktoval číslo dílu (2816422610) že se na to podívám. Tak jsem na internetu v jednom shopu našel přesně tu správnou a za 2400, ji objednal teď čekám až dorazí, a vyměním si ji sám.
Moje otázka zní, podle čeho se pozná že je váha vzduchu vadná? Myslel jsem že taková součástka buď funguje anebo ne, tím pádem by mi nefungoval motor. Nerozumím tomu. Díky za reakce.
Ja som to mal nejak podobne... ale spotreba bola cosi mensia... V meste samozrejme... ale co mi fakt vadilo ze motor ako keby mal snad 500000km najazdene co sa tyka vykonu... vykon siel vtedy citelne dole.Po vymene som bol priam prekvapeny aky je to rozdiel... teraz ide jedna basen.Mam 98 62kw a prisaham ze pred opravou mi to prislo slabsie ako 55kw verzia... o predbiehani ani nevravim...
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od Farrael »

Příště se na ně hlavně v Butovicích vykašli a projeď se do Hloubětína k Hujerovi do KK servisu. Tam budeš mít jistotu, že na to pokud možno přijde ;-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od Had21 »

Neviem, či je to ešte aktuálne, ale dačo k tomuto pridám..

Ja som mal kedysi podobnú závadu na Corse - motor neťahal, zrýchlenie 0-100 tak za pol hodiny, spotreba jak sviňa.... Nakoniec to bola váha vzduchu ALE POZOR - nebolo ju vôbec treba meniť - stačilo len DOTLAČIŤ KONEKTOR aby mal správny kontakt a všetku išlo v pohode....
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
grem32
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2011, 02:23

Re: Jak poznám že nefunguje vaha vzduchu?

Příspěvek od grem32 »

ahoj lidi co si koupili hnusa .

ma 1,3 do 2005 od novoty

každá reklamace špatně -
1, brzdy - technik mi řekl moc brzdíte - 1500kč
2, pravé rameno řízení vadný originální šroub - kokoti se spletli dalí tam jíný . 3500Kč
3, škube otáčky 1200-1800 , - nikdy to nedali dokupy- technik řekl - špatně šlapete na plyn , výměna svíček a kabelu - pořád nic
4, po 30 tisících to začalo žrát o litr více - zavada nezjištěna - diagnostika 500Kč
5, po 80 tisích to přestalo táhnout a spotřeba na město 8,2 - diagnostika 500kč
6, po 90 tisích konečně kontrolka - chudá směs- hurá zavada - vyměnil jsem palivový filter na nadrži a výkon zase spátky , spotřeba 7,1 město ale škubání nepřestalo.
7, váha vzduch - koupil jsem si kabel na diagnostiku eml327 a program scanmaster a tam ti ukáže jestli ti funguje váha vzduch

řešení - škubání dělá špatní směs benzínu a vzduchu- druhá lamda -
není to vada žádneho čidla ale špatný tlak ve výfuku
po 30 tisících se vypálí tlumící vata ve výfuku a změní se tlak ve potrubí výfuku. tím špatně reaguje druhá lamda za katem - zvýšení spotřeby o 1-2 litry na 100km

pokud se zlomí vložka v katu , smula - jedině vyměnit kat , kdysi se našli blázni co ho prostě vyklepali nebo provrtali- ale nevím jak docílí tlak na lamdu 1

lamda 2 snímá spaliny za katem - pokud je výfuk děravý - tak je problém
nový kat ? 10092,- Kč s DPH
nový výfuk ??? 3000 -4000 Kč s DPH


nebo vlastní ?
beztlakový výfuk - nutná výměna lamdy 1 a 2 za lamdu

některý maník prý přemostil lamdy a baral signál z lamdy 1 pro lamdu 2
ale kdo ví jak to změní provoz

mužete to zkusit :lol:
Odpovědět

Zpět na „Accent - Servis a údržba“