Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od alarm »

Na STK diagnostikoval slabšiu brzdu. A teraz už vieme prečo.Vymena prebehla bez problémov, ale teraz , s novým obložením nebrzdí skoro vôbec...predpokladám, že si to len musí sadnúť.
Dúfam, že som neurobil montážnu chybu, keď som samostav dal na minimum, veď je to samostav a nastaví sa sám...
Obloženie som menil naposledy asi pred 20-timi rokmi, takže prejavy výmeny si už nepamätám :oops:

Takže..otázka..:je to normálne a musí to sadnúť?
Přílohy
4.jpg
4.jpg (120.44 KiB) Zobrazeno 2361 x
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Reklama
 

jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od jaroslav5 »

Ked si ho dal na minimum, tak sa pakne stiahli uplne k sebe. Pokial si menil len pakne a ostal starý bubon,tak ti tam ostala velká vôla medzi obložením a bubnom. Ono si to sadne ale bude to trvat dlho. Asi si mal pri montáži samostav vytiahnut viac dovtedy,kým by sa bubon jemne šuchol o obloženie.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od jiri.vacha »

ahoj,první chyba je že si nestočil bubny,bude si to dlouho sedat a zkrátil si životnost toho obložení,za druhý,koupil jsi origo nebo něco lacinějšího,pozor na to,ja koupil ferodo o tři stovky levnější než origo,je to tvrdé zničil jsem kotouče a špatně to brzdilo,taky jsem pořád hledal chybu a nakonec jsem zjistil toto,od tedy proto beru jen origo :mrgreen: ušetřil jsem tři stovky a prodělal čtyři tisíce #-o
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od jaroslav5 »

Pri stočení bubnou sa tá medzera ešte viac zväčší,no to stočenie nie je na škodu.Pri výmene predných platničiek je to podstatne jednoduchšie,nič nenastavuješ.No pri zadnej výmene to musíš nastavit práve tými samostavmi. A na predu platí aby bol kotuč tvrdší a platničky mäkkšie. Tých platničiek je výber dost.Nemusíš kupovat hned originál stačí aj náhrada ak sa držíš toho pravidla.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od Hardcam »

jiri: a) ze jsi koupil druhovyrobu, ktera se jevila jako spatna neznamena, ze druhovyroba je spatne, za b) ze byl rozdil jen tri stovky je bud vyjimka a Hyundai ma vyjimecne neco levne nebo jsi ty Feroda koupil za sakra velky penize, za c) existuje spousta kvalitnich OEM brzd za zlomek originalu a ani original krabicka neznamena vyhru - je tu nekolik clenu, co nejsou s puvodnimi brzdami spokojeni (ucinek, zarezani), ja osobne taky zvolim jine, osvedcene. Jinak Feroda jsem daval na Sonatu, ale krome koroze bubnove casti kotouce si nemuzu stezovat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od jiri.vacha »

klucí nevím,my posíláme brzdové čelisti na veterány renovovat do feroda,jelikož tam máme slevu,tož jsem si tam objednal kotouče brembo,vyšli mně tam nejlevnějš a k tomu at mi dají dobré destičky,spolehl jsem se na ně,byli také nejlevnějš,nejsem na tyto materiály odborník,proto jsem se spolehl na odborníky,bohužel jsem na jedny destičky dvakrát zkroutil kotouče,5000km a byly kantáre :!: ,proto jsem vzal destičky od hyundae a je to dobré,destičky od feroda měli pomalý brzdný nástup a asi se přehřívali,destičky od hyundae brzdí dobře,jsem spokojen,akorát strašně špiní hliníkáče,musím je častějš čistit.Takže jestli budeš mít pro mne hardcame nějakou lepší alternativu,rád ji využiji,musí dobře brzdit,nesmí špinit a kroutit kotouče,v hyundai dávam asi cca 1850kč po slevě 10%,ted jsem bohužel destičky měnil,takže na konci léta počítám s výměnou,možná budu měnit i kotouče,uvidím v jakém budou stavu :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od alarm »

Jaroslav:
samostav je (si myslím) na to, aby sa vymedzila vola pri opotrebení obloženia. A teda ak je samostav na minime,a ak stupím na brzdový pedál niekoľko krát, samostav sa začne otáčať (Accent) a bude postupne vytáčať maticu, ktorá vymedzuje vôlu.S toho vyplýva, že netreba nastavovať minimálnu vôlu medzi pakňami a bubnom.
Pedálom auto brzdí, ale účinnosť zadných bŕzd je taká, že ak pritiahnem ručku, auto síce nepotlačím, ale ak idem 80km/h, a zatiahnem ručnú, necítiť absolútne žiadne spomalenie. Dokonca na malom kopčeku som zatiahol ručku a auto išlo do hajan...
Pritom lanká sú napnuté tak, že odpor cítim od tretieho zubu. Keď budeme prehadzovať gumy, tak to asi znova pozriem, a možno podla opotrebenia tomu trochu pomôžem šmirglom, alebo pilníkom. Mne to pripadá tak, akoby sa pakne opierali o bubom len veľmi malou plochou, napr, len vrchom.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od jaroslav5 »

Ano ten samostav je na to.Každým šlapnutím to vytáča ale ked si písal,že pri montaži si ho stiahol na minimum tak menším povytočením /prednastavením/ si tie pakne skôr sadnu.Nemusíš potom tolko krát šlapat na pedál.A tá ručná brzda,tam lanko tahá za páku na jednej pakni a je to premostené na druhu stranu.Prakticky brzdí len jedna pakna to si zistil pri výmene,že jedna je viac zodratá.Pri tej výmene gum si všimni ako je pridratá,poprípade mu pomôž tým pílnikom.Ak to nepomôže tak bude treba pritočit tie bubny ak už nebudu moc pridraté.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od Hardcam »

Jirko, na co Ti teda muzu udelat nabidku? Auto, rok, kW a jaky dil :)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od jiri.vacha »

Hardcam seš na odstřel :mrgreen: ,ted sem všechno povymněnoval ](*,) ,ale hned jak budu řešit nějaký problém,tak ti píšu jako prvnímu,stopro. 8)
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od alarm »

Jaroslav:
práve to ma napadlo pred tým ako sem sem čumol.Stačí, aby obloženie bolo nalepené o 0,5mm ďalej od dosadacej plochy (štít), a pakňa nedosadne do bubna, ale sa opire tými 0,5mm do nevybrúsenej časti obvodu bubna. Ak zajtra nebudú padať čerti, tak to otvorím....
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od MICHAL77 »

Nevím co máš za acenta, ale typuju tak LC a tam jsou asi obdobné brzdy jako na X3. Dával jsem je před rokem komplet nové krom bubnů, ty jsem si jen trochu stočil na soustruhu aby neměly rantlík. Dal jsem nové "SAMOSTAVY" a prd, nakonec jsem je nastavil ručně aby při otáčení bubnem jemně štrejchaly pakny a super. Samostavy se samy nenastaví, je to blbě řešené......

Jinak FERODO používám jak na hyundai tak na renoltu a nemohu si stěžovat..... To že desky špiní hliníkáče je neklamná známka toho že jsou blato a brzo budou KO.....

Na to stáčení pozor, u X3 je buben jen taková nic-moc šlupka.
.........
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od Hardcam »

V tom pripade by spousta kvalitnich-sportovnich pneu byly smejdy, protoze najedou par km a muzes je vyhodit. Jenze se na ne vzdycky muzes spolehnout, protoze se doslova szijou s afaltem. Daji se koupit brzdy, ktere nespini vubec, ale maji na to specialni smes, bezne dostupne brzdy spini a original :hyu: taky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od alarm »

keby samostav nefungoval, a bola by velká vôla medzi bubnom a pakňou, tak by brzdový pedál išiel dolu. Nejde. Ide viac stuha ako pred výmenoua podla syna zaberá vyššie.(ja s tým nejazdím)
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Prečo nebrzdil (nebrzdí) Accent

Příspěvek od jaroslav5 »

S tými samoštelmi ma problémy aj mnoho iných značiek. Je samozrejmé,že su určené k tomu vymedzovaniu vôle. Tam viac menej vzniká problém ohladom dobrého fungovania toho vymedzovania tej vôle. Vzniká tam velké zanášanie toho mechanizmu oterom z obloženia. No a je dobré aspon raz ročne to vyčistit /drotenou kefou/. Osobne to tak robím a som spokoný s funkčnostou. A nie je to nijako náročné demontáž ako aj prácu .
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Odpovědět

Zpět na „Accent - Servis a údržba“