Oprava lanka u el. okýnka 2 - návod

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Blodmen
*
Příspěvky: 29
Registrován: 24 lis 2008, 17:16

Oprava lanka u el. okýnka 2 - návod

Příspěvek od Blodmen »

Takže pokračování k Oprava lanka u el. okýnka 1:
Komplet elektrického stahování se skládá z motorku, dvou bovdenů, lanka a vodicí lišty.
Začnete tím, že si nastavíte motorek tak, aby jste mohli do plastového šneka zasunout lanko do zadního lůžka. S motorkem si budete potřebovat asi párkrát během opravy potřebovat hnout, takže ideální je být blízko auta, kde si můžete zapojit konektor a pohybovat si jak je potřeba.
Takže – do zadního lůžka(díry), vložte konec lanka se zarážkou, připojte konektor a namotejte lanko na šneka. Namotejte jej tím způsobem, aby jste ho měli komplet namotanej a zároveň měli přístup do předního uložení pro druhý konec. Pak protáhněte lanko plastovým výstupem, bovdenem a šnekem s vedením na vrchu vodicí lišty. Plastové držadlo okýnka vysuňte až nahoru a označte si, kam připevníte zarážku.(na fotkách jsem ji označil zelenými šipkami, já osobně jsem rozplácnul na lanku matičku a drží to fajn, zarážka musí držet ale pozor aby jste při tom nepoškodily moc lanko) Pro ty co to nechtějí dělat takhle když jsem měřil vzdálenost od upevněného konce k této zarážce byl to přesně metr. Zarážku upevníte na místo a lanko protáhnete lištou přes spodní uložení, druhý šedý bovden, plastový vývod na motorku. Bovdeny jsou dělaný poměrně na míru, takže nemusíte mít problémy s dalšími rozměry. Nyní jste ve fázi, kdy máte lanko provlečeno celým systémem namotáno na šneku a koukáte na druhé – vrchní uložení. Označte si kam umístíte zarážku, zbytek lanka odskřípněte a udělejte ji. Pak už můžete i tenhle konec vložit na místo a dá se říct, že máte vyhráno. Při následné montáži systému do dveří si dejte pozor, aby byli lanka napnutý, pro snadnější montáž si napřed sjeďte s uložením pro okýnko zase dolů. Při prvním vytahování okýnka si hlídejte, aby vám jelo v postraních lištách.
Ps: – brzdové lanko z kola mělo 2metry a zbylo asi 10cm. Cena do deseti korun.
Přílohy
zarážka2.jpg
zarážka2.jpg (227.83 KiB) Zobrazeno 3667 x
zarážka.jpg
zarážka.jpg (214.89 KiB) Zobrazeno 3668 x
Škoda actavia super r.v. 62, Škoda 105, 120, Škoda Rapid, Felicia, Trabant, Fiat Uno, Fiat Marea Weekend, Hyundai Accent
Reklama
 

ufoniac
Příspěvky: 7
Registrován: 12 čer 2008, 20:18

Re: Oprava lanka u el. okýnka 2 - návod

Příspěvek od ufoniac »

prosím ta mne neukazuje tvoje obrazky...,,soubor nelze doručit..neviem čím to je ale nemohol by si mi to poslat na email..pls..(ufo.h@seznam.cz)..poprosím všetkych 5 obrazkov..dik.. :hyu:
ufoniac
Příspěvky: 7
Registrován: 12 čer 2008, 20:18

Re: Oprava lanka u el. okýnka 2 - návod

Příspěvek od ufoniac »

tak sa to podarilo aj mne :mrgreen: , vymenit to lanko..síce na tretí pokus ale za tu cenu..60kč(20 kč 2 metrove lanko) :lol: ..ale doplnil by som , že na toho šneka , lanko netreba natočit uplne..nechat jeden zavit volný,(ja som ho predtym natočil uplne a potom sa mi tie lanka obtierali o seba) ...zaražku som si vyrobil z hlavičky 3-jky šrouby, hlavičku dovrtal 2-jkou vrtakom, a rozplacnul vo zveraku... :idea: ...nezabudnut [-X po tom všetkom poriadne, všetko premazat...a premyslam že si to vymením aj na lavej strane, už ked viem ako na to a nech mam istotu.. :lol: ..a okno ide ako nové.. :D/ (inač, uplne predtým som volal do servisu o probleme, tak ma vysmial že lanko sa vymenit nedá ](*,) ( treba kupit celý system stahovača)..uvažujem že mu zavolam teraz ja , a vysmejem sa ,ja jemu..
Uživatelský avatar
Locoman
Příspěvky: 4
Registrován: 01 čer 2016, 15:05
Bydliště: Studénka

Re: Oprava lanka u el. okýnka 2 - návod

Příspěvek od Locoman »

Mám problém se zavíráním okénka u řidiče, dolů jde dobře, ale nahoru se šprajcne na křivo a už to nezavřu. Nejdou zobrazit fotky k fotonávodu, tak nevím co s tím. Měl jsem to rozdělané už několikrát, promazával jsem boční vodící lišty, ale bez efektu....poradí někdo pls? Díky za případné info.
Hyundai Accent GS 1.3 - 62kW - třídveřový - r.v. 1996 - el. okna
Odpovědět

Zpět na „Accent - Fotonávody/Jak na to“