Vymena alternatora zhora

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
ChaosAD
*
Příspěvky: 13
Registrován: 11 říj 2009, 00:10

Vymena alternatora zhora

Příspěvek od ChaosAD »

Caute,

vacsina navodou hovorila o tom ze alternator treba menit zdola, co chce odstranit spodne kryty a lezat pod autom. Ja som to skusil zhora a islo to dobre. Menej nez hodina.
1. Odpojit baterku
2. Povolit a vybrat drziaky nasavacieho nadstavca (kluc 10)
Odpojit baterku a povolit drziaky nasavania<br />Vybrat nasavaci nadstavec
Odpojit baterku a povolit drziaky nasavania
Vybrat nasavaci nadstavec
1-1.jpg (154.15 KiB) Zobrazeno 2051 x
3. Altik mame pod nosom. Mozeme odpojit kabel z drziaka na napinaku. Pomohlo by aj ak by sa ten kabel odpojil z hornych dvoch konektorov. Avsak ten horny je poisteny sponou ktoru som nevedel vybrat tak som to vzdal.
4. Z altana treba odpojit horny konektor. Ma poistku, ktoru treba stlacit a konektor by sa mal dat vytiahnut. Mne to vsak nijak neslo, musel som to vypacit skrutkovacom. Avsak na tom co som kupil to slo OK bez problemov
5. Odskrutkovat vystupnu kablovu skobu. Aby bola pristupna, treba otvorit krytku smerom od motora. Potom uz len skrutka (kluc 10).
6. Dole je vidno skrutku ktora drzi alternator (12 kluc). Ta moja bola hrdzava a nechcela ist von, tak som ju namazal brzdovou kvapalinou.
Potom mame altik pekne pod nosom<br />Tieto konektory treba odpojit
Potom mame altik pekne pod nosom
Tieto konektory treba odpojit
1-2.jpg (158.53 KiB) Zobrazeno 2051 x
7. Krytka vystupnej skoby je takisto proskrutkovana 10. Treba ju vybrat a potom uz je kabel volny.
8. Uz len mechanicka praca. Povolit napinak, vybrat ho.
9. Povolit spodnu matku. Matku a podlozky netreba vybrat uplne. Alternator je vsadeny do takeho U-profilu. Skrutka ho tam len pridrziava, ale ak je volna, da sa vybrat.
Detail konektorov
Detail konektorov
1-3.jpg (156.6 KiB) Zobrazeno 2051 x
10. Alternator treba opatrne vybrat hore. Treba davat pozor na kably a hadicu ku chladicu.
11. Dosledne odmastit a ocistit vsetko co ma mat elektricky kontakt medzi alternatorom a motorom.

Na to aby som povolil tu dolnu matku na alternatore je dobra racna. Ale kedze som ju nemal, vyborne mi posluzil 12 kluc ktory je z jednej strany uzavrety (kruhovy). Je to lepsie nez vydlicovy lebo tam clovek nevidi.

Vela zdaru.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „Accent - Fotonávody/Jak na to“