Kolik mate najeto??

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Váňa
**
Příspěvky: 158
Registrován: 31 bře 2009, 20:27
Bydliště: Plzeň / okolí

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od Váňa »

milanivs píše:Accent 03/2003 - 147346km

Ou jeee chalani tak už mam cez 265 a daake drobne .. teraz musim vymenit zadne prave ložisko bo mi sa daako vyrachtalo #-o
Reklama
 

Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od Burža »

S motorem u accenta nejsou zadne problemy, je to leta svedceny kousek ktery bez problemu pretahne minimalne 300 000 Km. Jedine co se na nem meni jsou snad gufera, kdyz zacne brat olej. Horsi je to s kastlou, ta ten motor bohuzel vetsinou neprezije, ale tak je to dnes temer u vsech aut.
Accent 1,3 63kw 2004
Uživatelský avatar
Accentdevil
*****
Příspěvky: 1724
Registrován: 03 úno 2009, 11:48
Bydliště: Sokolov

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od Accentdevil »

Neni, pockej si na TSI motory apod :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Volkswagen Passat 2.8 V6 30V 142KW r.v.1999 LPG (ČERNÁ-METALÍZA)
Fiat Tipo 1,6 57KW r.v. 1991 LPG (ZELENÁ-METALÍZA)
Mazda Xedos6 1.6 16V DOHC 79KW r.v.1996(ZELENÁ-METALÍZA)
Bylo:
Škoda Favorit
Hyundai Accent 1.3 12V 62KW 3-dv, r.v.1997(ŠEDÁ-METALÍZA)

V.a.l.i.5@seznam.cz
Uživatelský avatar
tomikal
*
Příspěvky: 18
Registrován: 06 srp 2008, 22:34

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od tomikal »

mno chlapci já mám 97 rok výroby a mám 1.3 12 v. a paráda mám najeto 217 kilometrů a paráda spotřeba kolem 6 litrů a olejík ještě nepapá. já sem spokojenej akorát plechařinu musim vyřešit
Uživatelský avatar
Váňa
**
Příspěvky: 158
Registrován: 31 bře 2009, 20:27
Bydliště: Plzeň / okolí

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od Váňa »

ty kastle to je proste dany no :( rez už se mi taky projevuje .. musim to skusit opravit .. ale motor jinak cajk .. :)
rkempny
*
Příspěvky: 17
Registrován: 21 lis 2009, 19:04
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od rkempny »

Mám Accenta z roku 97 1,3 62kw, kupoval jsem ho v roce 2007 a měl najeto tehdy 117000km, po prvním majiteli. Auto bylo pravidelne servisováno v Hyundai.Auto je dovezeno z Itálie. Ted mám najeto 185 600km a bez sebemenších problému. Spotřeba se pohybuje kolem 6,2 - 6,5l/100km s klimou to bere tak o 0,5l více. Pokud ale jedu na spotřebu tak se s ním dá jet i za 5,9 níž se mi to nepovedlo a ani jsem se o to nesnažil. Je to můj druhý accent a nedám na něj dopustit,spolehlivé a na svou velikost je v autě dost místa. Co se týče koroze tak se něco objevuje ale je to na místech kde bych to nečekal, u řidiče,puchýř na rámu dveří a některé bodové svary na kastli když otevřu kufr. Nic vážneho,viděl jsem stejný model s pořádně ožranýma lemama zadních blatníků, zatím takový zásadní problém nemám. Jedna nevýhoda tohoto auta je ale je to jeho výhodou zároveň, nízká váha,auto když potřebuju dobře akceleruje ale zároveň je nestabilní při vyšších rychlostech (předjíždění kamionu,rychlejší průjezd zatáčkou apod) V obsazení 4 dospělých ale sedí dobře.
Platí jedna zásada, jak se o auto staráš tak ti auto slouží.
Scavender
*
Příspěvky: 26
Registrován: 13 kvě 2010, 16:31

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od Scavender »

Ja mam 97ku 1.3i 12v 62kW 5dveří, koupeno v ČR, já sem třetí, 1. majitel se staral, druhej ne, auto stálo od roku 2001 výhradně venku, minimální servis teprv až se něco rozbilo, kastle vyžraná, hlavně u zadního nárazníku v podběhách, včera sem měnil brzdovku, při té příležitosti sem sundal přední brzd. třemen a vyndal pístek, taky pěkně vyžranej, tak vylapoval, vzadu odvzdušňováky sem musel urazit, pěkně zatuhlý a z nějakýho bláta matky se sežvejkly hned, manžety táhel řazení úplně roztrhaný, ve předu na jedný straně se vyšouboval na jedný straně stabilizátor, je prasklá pružina v dosedacím závitu, a teče tlumič, motor sežral za zimu (4 měsíce) 2 litry oleje (ne nikde neteče) olej je Castrol Magnatec, jinak v nedávný době dělaný rozvody + pohony (před zimou), olej + filtry, ve předu brzd destičky, spojka měněná, auto sem dostal zadarmo ale spolykalo už 30 000 na opravách, už jen doufám že se nic nepokazí, najeto 143 000 Km, já sem najel 10 000 od srpna, spotřeba 7-7,5l/100Km, kdyby se o něj předchozí majitel víc staral tak ještě pěkný auto
zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od zhrado »

tiez mam podobnu skusenost.. prvy akcent 1,5 96 210 000 km po prvom majitelovi v bezchybnom stave, ako novy. ja som spravil na nom vyse 70 000km a menil som len zadne tlmice a sviecky a platnicky.. bezchybne spolahlive auto, nezral olej, za 15 000km som nedolial, benzinu cca 6,5-7 litrov. proste paradicka.. potom som ho zrusil ked mi zenska nedala prednost, poistovna mi vyplatila uuzastnych 800evri a bol som "spokojny"....... druhy akcent 1,5 96 160 000km po majitelovi neviem ako ho slusne nazvat (prasiak) auto zhnite, rozbita predna naprava, rozbita spojka (nepojazdne), rozbity vyfuk, predok naburany, svetlo tam bolo asi z trabanta, zvnutra hnoj, zafajcene, koberec prepaleny, gumy zodrate atd atd.. kym som ho dal do akotakeho stavu ma to stalo kopu sil.. teraz prichadzam na to ze zere olej, netaha ako ten predtym a celkovo nemam k tomu autu ziadny vztah.. to prve bola masinka ktorej mi bolo luto.. toto keby padlo zo skaly mam na haku.. chudacisko.. nechapem ako sa ludia dokazu spravat k tomu na com jazdia kazdy den... :( dementi
Accent 1.5 12V r.v. 1996
Pri 280 000km totalna buracka :(
Teraz to isté len zhnitý šrot. Snáď z neho niečo bude.
Scavender
*
Příspěvky: 26
Registrován: 13 kvě 2010, 16:31

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od Scavender »

zhrado píše:tiez mam podobnu skusenost.. prvy akcent 1,5 96 210 000 km po prvom majitelovi v bezchybnom stave, ako novy. ja som spravil na nom vyse 70 000km a menil som len zadne tlmice a sviecky a platnicky.. bezchybne spolahlive auto, nezral olej, za 15 000km som nedolial, benzinu cca 6,5-7 litrov. proste paradicka.. potom som ho zrusil ked mi zenska nedala prednost, poistovna mi vyplatila uuzastnych 800evri a bol som "spokojny"....... druhy akcent 1,5 96 160 000km po majitelovi neviem ako ho slusne nazvat (prasiak) auto zhnite, rozbita predna naprava, rozbita spojka (nepojazdne), rozbity vyfuk, predok naburany, svetlo tam bolo asi z trabanta, zvnutra hnoj, zafajcene, koberec prepaleny, gumy zodrate atd atd.. kym som ho dal do akotakeho stavu ma to stalo kopu sil.. teraz prichadzam na to ze zere olej, netaha ako ten predtym a celkovo nemam k tomu autu ziadny vztah.. to prve bola masinka ktorej mi bolo luto.. toto keby padlo zo skaly mam na haku.. chudacisko.. nechapem ako sa ludia dokazu spravat k tomu na com jazdia kazdy den... :( dementi
Někdo k autu holt vztah nemá, občas do něj doleje benzín a když se rozsvítí kontrolka tak zajede do servisu, někdo holt nemá čas na pravidelný uklízení interieru, hlídání životnosti jednotlivých komponent a náplní...
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od MICHAL77 »

Ahoj,
tak se také přídám. Asi před týdnem jsme koupili hyundai acent 1.5 12V, r.v. 1996, najeto 124000km. Do 100000km servisováno, poslední dva roky na něj majitel dost kašlal a měnil jen to co bylo opravdu už na upadnutí.
Hned po jeho koupení šel na špalky a udělali jsme kompletně brzdy (i trubky), vyměnili manžety na poloosách, manžety na tlumičích, opravili rezavá místa, vyměnili přední pružiny (levá prasklá). Dostal nástřik podběhů a spodku. Místo 13" plecháčů šly AL 14" a na zimu se pořídily plecháče 14" na které půjdou zimáče z renoltíka.
Ještě ho čeká spousty oprav a úprav, ale pokud bude jezdit za rozumnou spotřebu proč ne? pokud by dokázal vydržet do 350000km bylo by to super, ale nevěřím tomu. Před ním měla manželka R19 ta měla při prodeji 250000km a dle servisu musela bejt aspoň o stovku stočená a šlapala OK. Doufám že acent dokáže aspoň polovinu??? :-k [-o<
.........
Uživatelský avatar
Hack
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 zář 2008, 23:07

Re: Kolko mate najazdenych kilometrov?

Příspěvek od Hack »

No ja som tu už písal, že moje auto má najazdené 280 000 km, ale uplynutím nejakej doby sa môžem pochváliť 310 000 km bez zásahu do motora a vážnej poruchy. Auto je stále v dobrom stave a jazdí ako predtým, tak aj teraz. Opatrujte svoje autá, aby aj vaše zvládli také kilometre.
Dnes vyzerá asi takto:
Přílohy
DSC00218.JPG
DSC00218.JPG (82.21 KiB) Zobrazeno 3521 x
DSC00214.jpg
DSC00214.jpg (135.94 KiB) Zobrazeno 3521 x
Uživatelský avatar
Hack
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 zář 2008, 23:07

Re: Kolko mate najazdenych kilometrov?

Příspěvek od Hack »

Najlepsie na tom je, ze uz som pred 2 rokmi hlasoval medzi 250-300 000 km, a uz mi nejde hlasovat znova, takze asi by som aj bol jediny, kto ma cez 300 000 km. je ich na tachometri teraz presne 310 192. Myslim ze slusne.
Uživatelský avatar
R.e.d.m.a.n.
**
Příspěvky: 480
Registrován: 20 úno 2009, 16:07
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko mate najazdenych kilometrov?

Příspěvek od R.e.d.m.a.n. »

Hack: moc pekny cislo , snaz se dotahnout to na 400 a bue to uzasny,

taky pridam muj accent se nedavno dostal pres 205 tis. Koupil sem ho pred rokem a pul asi a me najeto nejak 174 , Vymenit sem musel predni tlumice s pruzinama a vlozku spinaci skrinky, Jinak sem vymenil rozvody , svicky , tesneni pod viko ventilu , vetsinu naplni , brzdy a este asi neco uz si nevzpominam , ale to bylo vsechno preventivne, Ted se chystam na kabely ke svickam a spojku . Trochu mam chyceny zadni lemy (to se bude tedka resit), S autem se spokojenej jezdi sl4sne na svoji kategorii a ma peknej vzhled , DOufam , ze aspon tech 60-80 zvladne , kdyz se o nej tak pekne staram,
/-/Yundai Accent 1997 , třídvéřko , 1.3i 12 ventil , tmavě červený , uz to valim přes 205 000
Uživatelský avatar
Hack
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 zář 2008, 23:07

Re: Kolko mate najazdenych kilometrov?

Příspěvek od Hack »

R.e.d.m.a.n: Ja si myslim ze tvoje auto zvladne aj o dost viac kilometrov, inac ja som menil presne to vsetko co ty, ale aj zadne tlmice, gulove capy, capy ramien, ramena, silentbloky, predne pruziny, a este par veci, co si tiez velmi nepamatam, ale kym motor sluzi ako ma, tieto veci by som musel po tolkych kilometroch menit asi na kazdom aute, ak by este ine auticka boli schopne sluzit tak ako accent.
Uživatelský avatar
Hack
*
Příspěvky: 25
Registrován: 25 zář 2008, 23:07

Re: Kolik mate najeto??

Příspěvek od Hack »

Moje auticko ma najazdenych 310 000 kilometrov, a stale bez poruchy slape.



Hyundai Accent 1.5 GT 16V DOHC r.v.:1996
Odpovědět

Zpět na „Accent - Pokec“