Chyba polohy vackoveho hridele

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Boblit
Příspěvky: 3
Registrován: 10 srp 2019, 06:49

Chyba polohy vackoveho hridele

Příspěvek od Boblit »

Ahoj, jsem tu nový a nikde jsem toto téma nenašel. Mám I20 1,2 57kw 2012. Diagnostika mi hlásí p0011 chyba polohy vackoveho hridele 1. Čidlo mi v servise vyměnily a chyba se ukazuje stále. Auto sebou cuka a nejde do výkonu. Názor servisu je, že je rozvodový retez vytahany a napínací kladky už ho nedokážou predepnout, takže chtějí udělat rozvody. Přijde mi to divné, když má auto řetěz a najeto jen 66000km. Uvital bych nějaké názory, popřípadě podobné zkušenosti. Diky
Reklama
 

Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Chyba polohy vackoveho hridele

Příspěvek od Durino »

Priamu skusenost nemam, ale na inych forach riesili nasledovne:
-spinavy konektor snimaca
-predrata kabelaz k snimacu/skrat (treba meranie napatia na konektore snimaca), niekde bol dokonca rozdvojeny napajaci vodic na napajanie ineho senzora a tam to robilo problem
-potreba originalneho snimaca, lebo nahrada moze robit problem
-suvislost so snimacom otacok klukoveho hriadela, moze byt problem aj v nom (casta zavada aj na hyundai-snimac otacok klukoveho hriadela)
Radego
Příspěvky: 1
Registrován: 31 říj 2019, 11:05

Re: Chyba polohy vackoveho hridele

Příspěvek od Radego »

Zdravím,
jak jsi dopadl s tou chybou? Mám stejný problém, jen na vačkovém hřídeli č.2. V Hyundai servisu byly vyměněny rozvody a chyba se rozsvítila znovu. Vyměnili i příslušný ventil řízení vačkového hřídele, ale bez úspěchu. Ty to máš vyřešeno?
Shtepa
Příspěvky: 5
Registrován: 07 srp 2022, 17:26

Re: Chyba polohy vackoveho hridele

Příspěvek od Shtepa »

Ahoj, sice je to starší téma, ale vyřešili jste nějak? Zatím jsme zvládli vyměnit čidla (ne za originál) tak to možná může být ono...Ale zajímalo by mě zda pes nebude zakopaný jinde. Nájezd podobně km jako u dotazu.

Děkuji
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“