Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Slecnasju
*
Příspěvky: 15
Registrován: 30 srp 2012, 09:27

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od Slecnasju »

no podarilo sa mi to nahrat - ale prd je pocut. Nie je to dobre vidiet, okrem toho auto skakalo, bez kontrolky na palubovke... takze video je k nicomu :(. Dalej ked som isla dolu kopcom a brzdila motorom - teda asi 50tku - isla pri rychlosti 3 - motor vydava divne zvuky. Bud som psycho uz ja, alebo tomu autu naozaj nieco je, a ak diagnostika bude opat cista, tak sa asi naozaj rozcertim :).
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od Amalfi »

Zkontroluj si nejdrive palivovy filtr a pak svicky. Podle priznaku bych to videl na palivovy filtr, ale na dalku ti z diagnostiky nic neprectu :)
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Slecnasju
*
Příspěvky: 15
Registrován: 30 srp 2012, 09:27

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od Slecnasju »

Takze hot info zo servisu. "AUTU NIC NIE JE" ale "ze mi vyjdu tak v ustrety, ze rozbrali auto, a idu tam vymenit nejake hm "tesnenia" "filtre" alebo co... no kazdopadne, cakam na suciastky, ktore pridu asi "az v pondelok" a idu tam pomenit co sa da "vraj k mojej spokojnosti", ale ja neverim, ze tomu autu nic nebolo - ved som na tom isla videla, co robi - a nezavislo isiel i znamy a konstatoval, to co ja... takze mne to tak pride, ze presne vedia, co autu je, len ako keby nechceli priznat nejaku vadu, tak pomenia, co sa da a tak sa zahladi, co treba aby sa zahladilo, a uz sa len uvidi, ci sa vada opatovne prejavi, alebo sa to nadobre vyriesi :(. Takze som bez auta a este aj so zvlastnym pocitom. Este pan hovoril "ze vlastne aby som nemusela cakat na zohriatie motoru, tak preto mi to vymenia"....kurnik, ale ved pri ziadnom aute "necakame kym sa zohreje motor"... takze uvidime... kedze auto uz je rozobrate, nemam na vyber.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od Amalfi »

kup si OBDII adapter na BT a dej si do telefonu jakykoli program co najdes na OBDII na v appstoru nebo na google play a behem jizdy ti to zaznamena ty chyby a pak si najdes na netu co znamenaji - a predas je servisu. Je to lepsi a levnejsi reseni nez system pokus, omyl vymena soucastek
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Slecnasju
*
Příspěvky: 15
Registrován: 30 srp 2012, 09:27

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od Slecnasju »

JO diky, no teraz kedze ho rozobrali bez toho aby sa pytali, musim pockat, kym ho zlozia a potom uvidim, co sa bude diat. :-k
willy50
****
Příspěvky: 1094
Registrován: 16 lis 2009, 13:11

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od willy50 »

Týká se tento problém i motorů 1.2 ve FL verzi?
(tímto chci zároveň pokárat ty, kteří nemají v podpisu typ vozu a motoru)
viron
*
Příspěvky: 24
Registrován: 18 čer 2011, 13:20

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od viron »

Obdobnou chybu jsem měl několikrát i na své i20 (1.25). Po nastartování auto ztrácelo otáčky, po přidání plynu začalo škubat, rozsvítily se všemožné kontrolky a zůstala svítit "Check engine".
Pomohlo vypnout motor, chvíli počkat, nastartovat a přidat hned trochu víc plnu bez rychlosti. Trochu více "zasmradilo", ale potom jelo.
Nevím čím to je, jediné co jsem vypozoroval. Toto se mi stávalo, pokud jsem nastartoval a kousek popojel (myšleno, opravdu kousek - 20 - 30 m) a vypnul motor (pravidelně při mytí auta, vyjet a zajet do garáže). Potom byla jistota, že druhý den bude startování a rozjetí na ..... Proto před zajetím do garáže nechám nastartováno tak 5 minut, potom do garáže vypnout motor. Už se mi naštěstí neopakovalo.
Hyundai ix20 1,6 Czech Edition Plus (TRIKOLOR Essential) Ara Blue (01/12/2016 - ..............)
Hyundai i20 1,2 Inclusive Plus Comfort Ice Blue (21/06/2011 - 01/12/2016)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od caruser »

viron

Skvelé, nechávať naštartovaný motor, len aby som naštartoval. Tie naše i20ky sú vynikajúce stroje :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
akella
Příspěvky: 2
Registrován: 12 bře 2013, 10:47

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od akella »

Píšu sice s velkým časovým odstupem,ale snad pomůžu.
Měl jsem stejný problém.Technik v mém servisu(Ostrava)
po dvou resetech doporučil výměnu výfukových ventilů.
Výrobce je upravil.Po výměně vše O.K.
Uživatelský avatar
ivan.p
*
Příspěvky: 17
Registrován: 07 dub 2010, 17:08

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od ivan.p »

zdravím všechny, tak se mi po několika letech opět rozsvítila kontrolka motoru :oops: Podle vyjádření servisu je vadný katalyzátor. Auto po záruce a najeto jen 50 000. Máte někdo zkušenost s těmito přípravky? http://www.albrecht-l.cz/autoprofi+cist ... or-321912/
Kona1,0 T-GDI 88 kW COMFORT PE
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od mmv »

nový kompatibilní katalyzátor stijí cca 2000,- - 3000,- Kč, jde o to, aby ty 3 stovky za ten "lak na vlasy" nebyly vyhozený

Spotřeba:
250ml vystačí až na 60l paliva.
Aplikace:
Přípravek přidejte do nádrže těsně před natankováním. Doporučujeme opakovat každé 3 měsíce.

... takže jedna butelka to nejspíš nevytrhne...
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
robil
**
Příspěvky: 449
Registrován: 14 zář 2013, 10:59

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od robil »

ivan.p píše:zdravím všechny, tak se mi po několika letech opět rozsvítila kontrolka motoru :oops: Podle vyjádření servisu je vadný katalyzátor. Auto po záruce a najeto jen 50 000. Máte někdo zkušenost s těmito přípravky? http://www.albrecht-l.cz/autoprofi+cist ... or-321912/
To chce změnu jízdního stylu.Víc a častěji vypalovat katalyzátor.Jinak po vyměněně brzy dopadne stejně.
25.7.2013Hyundai i30 combi.1.6GDi 99KW,Trikolor Parking světle modrá metalíza 155000km.6,59 l/100km
2.7.2003-13.7.2013 Š.fabia combi 2002 1.4 74KW,Comfort-modrá selhání rozvodového řemene.173000km.
4.1983-6.2003.Š120LS červená.Prasklou poloosu.340000km,
Ivan1234
Příspěvky: 1
Registrován: 01 dub 2015, 16:31

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od Ivan1234 »

zdravím-hyundai i20-mám najeto 35000 a bohužel 3 měsíce po záruce začala blikat kontrolka poruchy motoru auto strácí výkon a víc žere v servisu hyundai Děčín neví co stím a dali mi návrh odstranit závadu vylučovací metodou za prvé vyměnit ventily a když to nebude tím tak vyměnit vstřikování a když ani toto nepomůže tak nějaký regulátor vstřikování-pánové a dámy to je síla co??takové opraváře mají v autorizovaných servisech hyundai -samozřejmně jsem nesouhlasil a obrátím se na jiný servis kde se neopravuje vylučovací metodou :oops: -
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od petzl62 »

A to je to zvyšování kvality dle "MISTRA VOŠICKÉHO" Já už fakt nechápu,co a hlavně kdo jej v té funkci ještě drží!!! Já vím,že je ekonomicky doteď úspěšný,ale ten "dopad jeho politiky" bude znát až tak za rok/dva. A ztracené pozice a důvěra se honí a hledají moooc těžko. Myslím,že na tuhle skutečnost :hyu: tvrdě doplatí.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Kontrolka poruchy motoru "Check engine"

Příspěvek od jirikstbk »

petzl62 píše:A ztracené pozice a důvěra se honí a hledají moooc těžko. Myslím,že na tuhle skutečnost :hyu: tvrdě doplatí.
Ano, lidi si dobře pamatují, jak se k nim kdo chová. Navíc má každý z nich několik přátel a známých a většinou si své zkušenosti nenechá pro sebe ...
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“