automatická prevodovka

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Zuzana1
Příspěvky: 1
Registrován: 23 úno 2010, 23:14

automatická prevodovka

Příspěvek od Zuzana1 »

Ahoj, mala by som jednu otázočku... Bolo by možné prerobiť Hyundai i 20 classic plus 1.2 motor prerobiť na automatickú prevodovku??? Nahovorili ma na manuál, ale ja som typická žena - zmätkár...a s automatom by som sa cítila bezpečnejšie, a aj ostatní vodiči :D
Ďakujem :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
ičkař
**
Příspěvky: 166
Registrován: 27 lis 2009, 16:27
Bydliště: Opavsko

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od ičkař »

nejsem si teda jistý zda by to bylo vůbec možné a jestli ano tak by to bylo velmi nákladné ... toto se mělo rozhoudnout už při koupi vozu :?
od 27.3.2018 - Kia Cee´d SW 1.6 GDI 2015
od 24.5.2016 - Hyundai i30 1.4 CVVT 2010 (x)
od 9.11.2010 - Škoda Fabia 1.4 MPI 2002 (x)
od 10.12.2009 - Hyundai i10 classic, 1.1 SOHC
od 1.10.1986 - Fiat 126p 650E (x)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od Hardcam »

Mozna teoreticky ano, ale financne velmi narocne, pocitej zhruba s cenou 130 000Kc jen za prevodovku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od Rave »

predelat na AT problem neni.Je to jednoduche ale financne by jsi natom vykrvacela.Neznam ceny dilu ale jen predbezne by bylo treba sehnat AT prevodovku,hydromenic,pedaly,vytahnou spojkový váleček,kryt radicky a paku a predelat el. vozu.
Kdyz to vse sectes je vyhodnejsi prodat auto s manualem a koupit s AT.
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
ičkař
**
Příspěvky: 166
Registrován: 27 lis 2009, 16:27
Bydliště: Opavsko

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od ičkař »

Rave píše:Kdyz to vse sectes je vyhodnejsi prodat auto s manualem a koupit s AT.
no to vypadá jako nejjednodušší řešení a asi nejlevnější ... rozhodně elegantnější než rozkopávat nové auto :wink:
od 27.3.2018 - Kia Cee´d SW 1.6 GDI 2015
od 24.5.2016 - Hyundai i30 1.4 CVVT 2010 (x)
od 9.11.2010 - Škoda Fabia 1.4 MPI 2002 (x)
od 10.12.2009 - Hyundai i10 classic, 1.1 SOHC
od 1.10.1986 - Fiat 126p 650E (x)
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od zdenek76 »

nereálné, aspoň teď když je to nový model a díly na to budou za raketu. Takže buď prodat a koupit jiný, anebo trénovat a jezdit dále s manuálem.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od amaize »

jde udělat všechno co nevyroste na stromě, ale záleží co to bude stát,jak tu píšou všichni přede mnou , přikláním se k názoru " prodej-koupě
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
mikeSK
Příspěvky: 1
Registrován: 30 lis 2009, 19:56

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od mikeSK »

Caute,
ma prosim vas niekto skusenosti s automatickou prevodovkou v i20? Priblizne za ca. 2 - 3 mesiace planujem kupu auta a priatelka ma ukecava na automat. Kedze s automatom nemam takmer ziadne skusenosti a cenovy rozdiel je dost vyrazny, +1000 EUR oproti manualnej prevodovke, tak zvazujem ci do toho ist.
Dakujem za vase postrehy
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od amaize »

for mikesk : já zatím neregistruju , že by tu někdo na fóru uvedl že má :hyu: i20 z automatem, pokud se ptáš jen na fóru i20 ,
možná :hyu: i30-cítkáři tam něco budou mít tak mrkni
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od XMira »

Mě by nevadil ani cenový rozdíl, ani automat. Třeba takové DSG by se mi moc líbilo. Ale představa čtyřrychlostního automatu s hydrodynamickým měničem by mě děsila. Řešil jsem to i u Getze. Ale nechtělo se mi z poměrně svižného auta udělat žíznivého hlučného lenocha. Spotřeba minimálně o litr nahoru, zrychlení o dvě vteřiny dólu. A kolik by točil na dálnici jsem ani nezjišťoval. Byl bych i ochoten jít do nafty a klasického pětirychostního automatu (což ovšem :hyu: v i20 nedělá), ale to, co nabízejí mi přijde jako moc velký "downgrade".
Ročně najezdím několik tisíc kilometrů s automatem. Jak s klasickým, tak s DSG a opravdu proti tomu nic nemám. V kombinaci s tempomatem je to úžasný pohodlíčko, ale na druhou stranu se občas rád trochu svezu.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od Rave »

XMira píše:Mě by nevadil ani cenový rozdíl, ani automat. Třeba takové DSG by se mi moc líbilo. Ale představa čtyřrychlostního automatu s hydrodynamickým měničem by mě děsila. Řešil jsem to i u Getze. Ale nechtělo se mi z poměrně svižného auta udělat žíznivého hlučného lenocha. Spotřeba minimálně o litr nahoru, zrychlení o dvě vteřiny dólu. A kolik by točil na dálnici jsem ani nezjišťoval. Byl bych i ochoten jít do nafty a klasického pětirychostního automatu (což ovšem :hyu: v i20 nedělá), ale to, co nabízejí mi přijde jako moc velký "downgrade".
Ročně najezdím několik tisíc kilometrů s automatem. Jak s klasickým, tak s DSG a opravdu proti tomu nic nemám. V kombinaci s tempomatem je to úžasný pohodlíčko, ale na druhou stranu se občas rád trochu svezu.

Tak stodvaca neni zadny delo ani v nejsilnejsi verzi.Je to auto do mesta a tam je automat fajn.
Pokud se chcu povozit tak koupit nakou japonskou sunku k tomu a hotovo.
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od XMira »

Rave píše:Tak stodvaca neni zadny delo ani v nejsilnejsi verzi.Je to auto do mesta a tam je automat fajn.Pokud se chcu povozit tak koupit nakou japonskou sunku k tomu a hotovo.
Stodvaca je i20? Já nevím, školy nemám, ale 1.6 - 126k mi na tak malý vozítko přijde dost. A i tam ztratí na zrychlení z 0 na 100 skoro dvě vteřiny.
Co se toho japonce týče: Zas až tak jsem to nemyslel. Jde mi jen o to, že když někam jedu, tak se mi nechce být brzda v provozu a podtáčení a přetáčení motoru s automatickým čtyřkvaltem asi moc zábavy neslibuje. A to netuším, jak rychle a jak dobře tenhle historický zázrak řadí.
Ale kvůli příjemnýmu svezení odmítám živit starou rachotinu. To zas radši nový auto dědkovských parametrů.

A upřímně: Kolik z nás má Getz/i20 jako auto do města, a kdo ho má jako jediný auto? Nejsme v Německu.
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Rave
***
Příspěvky: 687
Registrován: 06 srp 2008, 14:28
Bydliště: Vyškov CZ / Birmingham UK
Kontaktovat uživatele:

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od Rave »

Nemyslel jsem to nejak spatne.Ono neco jsem uz s AT najezdil a rozhodne to nezavrhuji.Byly to ruzne znacky ale nemuzu rict ze bych byl nekdy brzda provozu.Pokud ma clovek jezdit predpisove tak staci i fabia hpt.
aj em Miris.Aj em madrfakr mekanik
rastos
**
Příspěvky: 275
Registrován: 12 kvě 2006, 08:28
Bydliště: SK

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od rastos »

XMira píše:Ale představa čtyřrychlostního automatu s hydrodynamickým měničem by mě děsila. Řešil jsem to i u Getze. Ale nechtělo se mi z poměrně svižného auta udělat žíznivého hlučného lenocha. Spotřeba minimálně o litr nahoru, zrychlení o dvě vteřiny dólu. A kolik by točil na dálnici jsem ani nezjišťoval.
Mal som kedysi Daewoo Kalos 1.4 16V, 4-rychlostny automat. Napriek vsetkym predpokladom, rozhodne nemozem povedat, ze by to bol lenoch. Ked sa na to dupalo, islo to velmi svizne. Akurat ze pri automate je inac zladeny plyn s prevodovkou, co moze pri slabsom zatlaceni na plyn evokovat lenivost.
Mali sme v praci rovnaky sluzobak, akurat s manualom, takze ich viem velmi dobre porovnat. Otacky na najvyssi stupen mal automat totozne s manualom! Totizto pri stvorrychlostnom automate vodic vnima uzavretie menica na 4-stupni subjektivne ako zaradenie 5. stupna, aj otacky tomu adekvatne klesnu. Takze spotreba a hlucnost na dialnici (na najvyssom stupni) bola rovnaka ako manual.
Jedine ta spotreba, ta je v meste urcite o liter az dva vyssia.
Matrix 1.6
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1699
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: automatická prevodovka

Příspěvek od XMira »

Rave: já jsem psal o konkrétním případu. Tedy o i20 a Getzovi. Jinak je jasný, že automat ve spojení se silným motorem je v poho. Jenom jsem celý můj příspěvek myslel tak, že plno lidí musí hledat i u menšího auta kompromis mezi výkonem na větší dálku a pohodlím ve městě (a taky trochu řešit ekonomickou stránku provozu). Jasný, že mít Getze na nákupy, tak nějakej výkon vůbec neřeším.
Rastos: Dík za praktickou zkušenost. Docela zajímavé, to s těma otáčkama. Asi automat úplně nevyřadím, až budu vybírat novýho Getzánka :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“