Zadrhávání plynového pedálu

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
shrek
*
Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2009, 20:06
Bydliště: Praha

Zadrhávání plynového pedálu

Příspěvek od shrek »

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, zda máte někdo stejný problém s plynovým pedálem jako já, příp. jak jste to řešili.
Problém je v tom, že při přidání plynu, se pedál lehce zadrhne, jakoby musel překonat nějakou překážku, pak už jde normálně, ale ten prvotní impuls je s mírným zadrhnutím, takže se občas stane, že se plynu přidá moc... Mně osobně už to tak nepřijde, protože jsem si na to zvykla, ale když mé auto řídí někdo jiný vidí v tom problém.
V servisu jsem to říkala již dvakrát, pokaždé tam něco udělali, ale výsledek byl stejný.
Díky moc
Naposledy upravil(a) shrek dne 18 zář 2010, 09:58, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 1,2i Comfort, electric green
od 27.5.09, > 36 000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
adal
*
Příspěvky: 76
Registrován: 10 srp 2010, 10:01

Re: Plynový pedál

Příspěvek od adal »

Tak tento problém nemám, mě po prvních jízdách překvapilo nepadání otáček po ubrání plynu https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=32&t=16162 (už jsem si zvykl).
Ale to je asi něco jiného.
i30 1,5 DPi Start - 2021
ex: i20 1,2 - 2010
blavakivo
Příspěvky: 2
Registrován: 10 dub 2012, 22:17

Re: Zadrhávání plynového pedálu

Příspěvek od blavakivo »

Mne to tiež robilo , dal som dolu lanko s bowdenom zdvihol ho do zvislej polohy a po kvapkách som do vnútra kvapkal wd-40. Popoťahoval som lanko hore-dolu , nechal odkvapkať , nahodil a zatial super bez zadrhávania. :wink:
Uživatelský avatar
ivan.p
*
Příspěvky: 17
Registrován: 07 dub 2010, 17:08

Re: Zadrhávání plynového pedálu

Příspěvek od ivan.p »

Mi se stalo, že se plynový pedál nevracel úplně zpět. Po vyřazení rychlosti v koloně šel motor až do 4000 otáček. Stačilo prostříkat kloub plynového pedálu olejem.
Kona1,0 T-GDI 88 kW COMFORT PE
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“