Syčení zespodu auta

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

O.Z.
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2011, 08:27

Syčení zespodu auta

Příspěvek od O.Z. »

Dravím všechny, tak od středy jsem majitelem nové i20 inclousive+ a mám první (problémy).
Dnes ráno, než jsem jel do práce, jsem si nastartoval auto, aby se mi zevnitř trochu zahřálo, zapálim si cigáro a poslouchám motor. Motor běží v pořádku, klimatizace (hučí) ale slyšim takové nepravidelné kolísavé sičení či fičení zespodu auta. Vubec netušim co to muže bejt a ani mě nic nenapadá, přijde mi že to vychází ze spodu jakoby z levé strany. Je fakt, že auto bylo studené a mam najeto teprve 550. Jinak po příjezdu do garáže jsem to slyšel taky,takže to že auto bylo studené bych jako problém neviděl. Děkuju za názory;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od Poka »

Čauky.
Syčení či fičení by mohla způsobit nějaká netěsnost na výfukovém systému,
volný řemen nebo něco na klimatizaci.Dělá to i při vyp. klima?
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
O.Z.
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2011, 08:27

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od O.Z. »

čau, hele klimatizaci jsem nezkoušel vypnout, to je fakt. Je to takovej zvuk jako když uchází pneumatika,ale přerušovaně, nepravidelně a tišeji. Ještě mě napadlo jestli to nemuže bejt prostě tim že auto neni zaběhnutý a všechno se tam ještě důkladně (nepromazalo). Když jsem ho přebíral tak mi řikali at se nelekám různejch zvláštních zvuků atd...nevim prostě:-/
Uživatelský avatar
íčkař39
*
Příspěvky: 47
Registrován: 17 úno 2010, 15:04
Bydliště: Chomutov

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od íčkař39 »

..Naprosto přesnej zvuk jsem slyšel taky..(jako když nepravidelně uchází pneu). Stalo se to po natankování u ''Shell''. Vždy jsem tankoval ''OMV'', jednou jsem tam dal Shell a než jsem vypl motor, slyším ze zadu nějaké pofukování,... nejdřív jsem si myslel, že jsem píchl. tento divný pofuk jsem slyšel jen pár dní, potom jsem jel přicáknout OMV a bylo po foukání.
Nevím jestli to s tím benzínem byla jen náhoda, ale přesně tak to bylo... :-k :)

...A od té doby tam nic jiného než ''Omv'' nedávám... :D/
Hyundai i20 1.2 Clasic+
O.Z.
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2011, 08:27

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od O.Z. »

no já tankoval zatim asi 2x a naposledy právě u OMV a před tim u Shellu-nic jinýho neberu. Ale před tim jsem si toho možná jenom nevšimnul. Každopádně zejtra jedu kolem hyundaie na Bucharce, tak tam asi zastavim a jen tak letmo zkusim splašit nějakýho mechanika aby si to šel poslechnout a třeba mi řekne;)
Uživatelský avatar
íčkař39
*
Příspěvky: 47
Registrován: 17 úno 2010, 15:04
Bydliště: Chomutov

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od íčkař39 »

..ale je to fakt přesně stejnej zvuk, měl jsem to asi jen dva dny, známej měl uplně to samý,..má R. Csenica a taky po Shell.
Bylo to takový ...ts ts tsss ts tss ts tss..

..Dokonce jsem tenkrát měl najeto přibližně jako ty,.. teď mám asi 7500km a nic.
Hyundai i20 1.2 Clasic+
O.Z.
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2011, 08:27

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od O.Z. »

no, tak třeba jde fakt jenom o to zaběhnutí toho motoru a bude to ok;)..každopádně díky;)
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od amaize »

O.Z. píše:Dravím všechny, tak od středy jsem majitelem nové i20 inclousive+ a mám první (problémy).
Dnes ráno, než jsem jel do práce, jsem si nastartoval auto, aby se mi zevnitř trochu zahřálo, zapálim si cigáro a poslouchám motor. Motor běží v pořádku, klimatizace (hučí) ale slyšim takové nepravidelné kolísavé sičení či fičení zespodu auta. Vubec netušim co to muže bejt a ani mě nic nenapadá, přijde mi že to vychází ze spodu jakoby z levé strany. Je fakt, že auto bylo studené a mam najeto teprve 550. Jinak po příjezdu do garáže jsem to slyšel taky,takže to že auto bylo studené bych jako problém neviděl. Děkuju za názory;)
ahoj gratulace k :hyu: i20 , co se týká syčení jde to od motoru a žádná závada to není , je to prostě takový zvuk , ideální je to dát na rampu a pak zjistíš to co my s kolegou,prostě ten motor takhle posykuje (podotýkám u mé mot,1.2/57)
no ale co mne trochu zarazilo že zahříváš vnitřek a pouštíš klimu,možná nejsem sám kdo si toho všiml,docela dobrý :-k
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
O.Z.
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2011, 08:27

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od O.Z. »

fajn,tak díky moc,hned jsem klidnější,mam taky 1.2/57kw takze to bude asi ono;)..pockej,co te na tom zarazilo??:D..proste nastartuju,zapnu klimatizaci a mezitim co kourim se mi trochu "vyhřeje" vnitřek,takže si pak nesedam do uplne studenyho auta;)..pochopitelne to delam jenom kdyz je zima:D..nevim co vic ti k tomu napsat;)
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od koloman.brutus »

Minule som to potrehol tiez. Vymenil som zimne pneu za letne, vysiel som z dvora a zrazu pocujem akoby sfukovala guma. Vystupil som a pocuval. Po chvilke som nad tym mavol rukou. Ak je to chyba tak sa neskor sama ukaze :lol: . Este 3 roky zaruky.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od Poka »

Amaize zřejmě zarazilo,že vyhříváš auto se zapnutou klimatizací.
Někdo má totiž představu,že klimatizace dokáže i topit.
Možná,že to nějaké speciální klimatizace opravdu dokážou ale ty běžně používané v automobilech nikoliv.
Jediný důvod používat ji i v chladnu je,že dokáže vzduch odvlhčit a tudíž se nemlží skla.
Docela podrobně je klima a její funkce údržba atd. popsána např. na:
http://soc.nidm.cz/archiv/getWork/hash/40E12VB230989A
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
O.Z.
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2011, 08:27

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od O.Z. »

hele to uz je na me moc technicky,ja jenom vim,že když zapnu motor a pustim klimatizaci tak tam mam za tech 5 minut teplejs nez pred tim;)..je možný že by tam bylo stejny teplo kdybych nechal bezet jenom "foukani",ale zatim jsem mel vsechny auta s klimatizaci,takze nemuzu soudit,protoze klima mi bezi furt...kazdopadne se omlouvam jestli jsem se blbe vyjadril a napsal nejakej technickej nesmysl,ale jsem takovej technik,ze sem rad ze vymenim zarovku v lustru,takze asi tak..sorry;)
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od Poka »

Není proč se omlouvat.Taky jsem si kdysi myslil,že klimatizace nějaké jednoduché vyhřívání (nějakou odporovou spirálu)
má.Bylo by to logické,jednoduché a potřebné.V zimě zapneš a okamžitě topí!
Bohužel to tak není.A taky nechápu proč-nebylo by to finančně o mnoho náročnější.
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
O.Z.
*
Příspěvky: 12
Registrován: 04 dub 2011, 08:27

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od O.Z. »

no, zkus to vymyslet a určitě zbohatneš;)..
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Syčení zespodu auta

Příspěvek od amaize »

a vo tom to je klimatizace - odmlžení to beru , ale přitápět si , tak to mi hlava nebere,proč ji pak zapínáme když je v létě +35 a +50 v autě ?
nemyslíš ty náhodou že spustíš jen "topení" :-k
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“