Provozní náplně - kapaliny

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Ubujina
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2010, 19:21

Re: Provozní náplně - kapaliny

Příspěvek od Ubujina »

Edit: manual k vozidlu nespecifikuje typ, len ze je to zmes na baze etylenglykolu pre hlinikove chladice...takze som si nepomohol ani s manualom pri vybere vhodnej zmesi... Ale kupim asi g11 modru ci zelenu a snad bude pokoj

No to je to, ze ho nemam k dispozicii, preto sa pytam :)

Odoslané z HTC EVO 3D X515m cez Tapatalk 2
Naposledy upravil(a) Ubujina dne 20 zář 2012, 21:12, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Provozní náplně - kapaliny

Příspěvek od pietro32i »

Veď keď riešiš so servisom miznutie a dolievanie chladiacej kvapaliny, tak prečo sa ich nespýtaš? Myslím, že by ti to mali dokonca oni sami doliať v rámci záruky.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Ubujina
Příspěvky: 9
Registrován: 30 říj 2010, 19:21

Re: Provozní náplně - kapaliny

Příspěvek od Ubujina »

Riesim to so servisom, co robil lpg prestavbu, nie s autorizakom. Ti povedali, ze normal zelena, ale vsimol som si toto vlakno, tak som sa radsej spytal. Zatial nikto nenapisal nieco konkretne.

Odpovede sa asi nedockam :)

Vdaka za postrehy, musim este odsledovat, ci to uz neunika

Odoslané z HTC EVO 3D X515m cez Tapatalk 2
Uživatelský avatar
Libornet
*
Příspěvky: 63
Registrován: 03 čer 2011, 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Provozní náplně - kapaliny

Příspěvek od Libornet »

Máme v tomto tématu popsané 3 stránky příspěvků a stále neznáme odpověď na úvodní příspěvek , jakou chladící kapalinu dávají do I20 z prvovýroby, respektive, jakou kapalinou po třech letech tu původní nahradit. #-o
V návodu k použití doporučují výrobek Glycoshell, ale ten se mi nepodařilo sehnat ani v e-shopech, ani na čerpacích stanicích SHELL, takže předpokládám, že byl něčím nahrazen. V rámci zjišťování jsem napsal dotaz do centrály Hyundai na konkrétní typ chladící kapaliny , odkud mi přišla opravdu fundovaná odpověď, cituji: "děkujeme za Váš dotaz. U motorového oleje je důležité dodržet klasifikaci motorového oleje, která je uvedena v Návodu k obsluze. S pozdravem.....Infocentrum Hyundai Motor Czech s.r.o. :D :D :D
Takže nezbyde, než se obrátit na autorizovaný servis s dotazem, co používají při výměnách. Pokud odepíší, podělím se s vámi o výsledek. 8)
Škoda Felicia 1.3 BMM hatchback - červená romantická
* Hyundai i20 1.2 Kappa Comfort - SLEEK SILVER MET. ESP+TCS - Made in India
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Provozní náplně - kapaliny

Příspěvek od Amalfi »

Zdar, tak treba to je nejaka specialitka Hyundaie redit vodu olejem :)
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
stana85
*
Příspěvky: 45
Registrován: 24 črc 2011, 21:47

Re: Provozní náplně - kapaliny

Příspěvek od stana85 »

Zdravím už jste někdo zjistil jaké má označení má ta zelená chladící kapalina?
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Provozní náplně - kapaliny

Příspěvek od Richard555 »

Pro japonské a korejské vozy se má používat speciální kapalina např. tato v Autokelly : https://www.autokelly.cz/Product/NA-KA- ... nhEALw_wcB
nebo zde: https://www.prodejoleju.cz/antifreeze-p ... -g-jks-1l/

Prostě korejský auta potřebují fosfáty v kapalině a mají opravdu dlouhou výdrž - 10 let nebo 200000km.

Dal bych tam tuhle a hotovo :wink: a "babi až tu kapalinu budeme zas měnit, vy už tady nebudete" ... :D :D
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
slabostka
*****
Příspěvky: 1725
Registrován: 23 dub 2008, 21:00

Re: Provozní náplně - kapaliny

Příspěvek od slabostka »

Nemusí to byť práve táto s fosfátom - myslim origo náplň aj keď je to korejec, chcelo by to niekde pohľadať... ja som do toyoty nalial klasiku G12+, tá je bez fosfátov, predpokladám japonský motor vyrobený v EU bude rovnaký ako iný EU motor... plus vtedy ešte tento starline nebol a 10E za liter chladiačky sa mi zdalo veľa.
Inak neviem čo si mám o starline myslieť - mám káble a vyzerajú na prebal tesla... neviem čo si o tej chladiačke myslieť, nedávno ten test kvapalín nedopadol dobre, skôr veľmi zle čo sa týka zákazníka. Myslím všeobecne, nepamätám či tam starline bol.
Getz 1.4, 04-2006
Nissan Almera Tino 2.0 cvt lpg 2002
Fiat Punto 1.2 16v cvt 2000
Toyota Auris HSD 2012
Suzuki Vitara 1.4 boostrejet 2018
Toyota RAV4 AWD hybrid 2021
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Provozní náplně - kapaliny

Příspěvek od tempest »

Kdysi byl v SM test kapalin a Starline to projela. Doporučuji napsat do Sheronu, určit jim vozidlo, doporučenou kapalinu a oni z jejich řady vyberou vhodnou chladící kapalinu. Už jsem jim tam takto psal, ale ne na :hyu: .
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“