prosim pomozte

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
evelina
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2014, 08:19

prosim pomozte

Příspěvek od evelina »

Dobry den.V januari budu 4 roky co mam i20.Este stale je v zaruke nakolko som pri kupe dostala 5rocnu zaruku.Mam s nim stale PROBLEMY.Uz asi pol roka mu nieco je a nikto nevie prist na to co!!!!Ked ide tak hocikedy svojvolne zmeni zvuk ak keby je to lietadlo a zacne nim triast a buchotat ale trva to len zhruba pol minuty a potom to prestane .Uz som z toho zufala lebo predajna kde som ho kupila mi s tym nevie pomoct.Stale mi hovoria ze oni nevedia prist na to co tomu je kedze nezasvieti ziadna kontrolka,ani diagnostyka nic neukaze.Stale mi hovoria ze musi sa to uplne pokazit a ostat nepojazdne ze ved mam asistencnu kartu ze ma pridu zadarmo odtiahnut.Ale nakolko som tehotna a vozim v aute aj dieta normalne sa bojim na nom jazdit.Mam ztoho taky pocit ze cakaju kym mi skonci zaruka aby som si opravu musela zaplatit.Prosim poradte mi.Dakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: i20

Příspěvek od Amalfi »

Ahoj, to ze se zacne trastt muze byt brzdama - ja mel na i20 problem s tim ze mi jeden pistek na brzdove celisti spatne chodil - vadna prachovka a oni to nechteli vymenit. Takze kdyz zatuhl zustaval v pritlacene poloze a nechtel se vracet, pri brzdeni se tak zase pritiskl. Takze porad zustavala v desticka v dotyku s kotoucem. No nakonec jsme to svepomoci rozhybali a opravili - ale na i10 jsem videl stejny problem. To bys ale slysela ze ten hluk je od predniho kola.
Dalsi vec pak muze byt bohuzel remenice pohanejici vodni pumpu a alternator - muze byt nektera spatne aretovana a povyjede z osy a dela kraval kvuli treni remene. Takze asi tak - zkontrolovat remen a vschny kladky a kolecka remenice jestli nemaji vuli v pricnem smeru.
Mozna ti tohle ale v servise uz kontrolovali. Rekni manzelovi nebo nekomu at to zkontroluje.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
evelina
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2014, 08:19

Re: prosim pomozte

Příspěvek od evelina »

Dakujem.Je pravda ze momentalne mam problem aj s tym brzdenim co si pisal.Zadne platnicky mi uz vymenili ale chcela som aj predne a povedali ze staciv Januari na prehliadke a ked zatiahnem rucnu brzdu taksa mi zda ze ako keby ostava zaseknuta a aj nieco zapiska na kolesach.Rucnu mi zhruba pred mesiacom cistili ked mi menili aj toe platnicky zadne.A ano to trasenie ide zpredu ako keby z motora velmi to citit v predu na podlahe a na volante ako nim trasie.
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: prosim pomozte

Příspěvek od Amalfi »

Dej si do podpisu odkud jsi a co mas za motor. To se spatne radi kdyz se jedna o obecnou zavadu.
Jinak kdyz jsi psala tuhle u skudcu ze jsi nejakeho mela v motorovem prostoru, tak je mozna ze ti ozral tlumeni a nekde ti zespod planda a to muze byt taky zdroj vybraci - takze na rampu s autem, a zkontrolovat spodek, jestli tam neni neco co by mohlo pod tlakem vzduchu pri jizde vibrovat.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
evelina
Příspěvky: 4
Registrován: 08 říj 2014, 08:19

Re: prosim pomozte

Příspěvek od evelina »

Som zo stredneho slovenska okres Prievidza.Auto mam hyundai i20 5HB 1,2 5 M/T COMFORT.A ano mala som v aute aj dakeho hlodavca obhryzol mi tapacir pod oknom a jedno penove tesnenie ma hadicke ale hadicku neposkodil.Na zdvihaku uz bolo xktar aj v roznych servisoch a nikde mi s tym nevedia pomoct.
viron
*
Příspěvky: 24
Registrován: 18 čer 2011, 13:20

Re: prosim pomozte

Příspěvek od viron »

Dobrý den,
nevím zda jsem si zcela správně "přeložil" popisovanou závadu. Ale mám podobně starou i20 (1.2), řešil jsem také problém (spíše neřešil a čekal na servis) s boucháním, klepáním, které přecházelo až do volantu. Většinou se projevovalo při nerovnostech a hlavně brždění. Jako by bylo volné kolo, celá polosa nebo tlumiče.
Výsledkem byla výměna (omlouvám se, zapomněl jsem přesný název) dolní hřídele volantu. Podle jejich tvrzení je na modely 2010-2011 "akce" pokud se objeví v servisu mají ji vyměnit. Ještě se usmívali, jestli mi nevadilo to bouchání :-).
Hyundai ix20 1,6 Czech Edition Plus (TRIKOLOR Essential) Ara Blue (01/12/2016 - ..............)
Hyundai i20 1,2 Inclusive Plus Comfort Ice Blue (21/06/2011 - 01/12/2016)
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“