v některých případech nelze zařadit rychlost

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Petr47
Příspěvky: 1
Registrován: 05 črc 2016, 09:10

v některých případech nelze zařadit rychlost

Příspěvek od Petr47 »

Dobrý den.
Mám takové divné problémy, koupil jsem si čtyři roky staré Hyundai i20 a to 30.6 16 a už několikrát se mi stalo, že jsem nemohl zařadit žádnou rychlost páčka je v poloze rychlosti ale auto se ani nehne ať je to dopředu nebo zpět, na palubce se mi rozsvítí ikona baterie a ikona žlutého autíčka, když vypnu motor a opět nastartuji tak je vše v pořádku, je to dost nepříjemné neboť se mi to stalo už i na křižovatce kde jsem musel zastavit a dál už to šlo až po restartu. Nemám s tímto vozem zkušenosti neboť jsem asi patnáct let žádné auto nevlastnil a předtím jsem měl Škoda 105 L takže to je jako skok z kočárku do letadla. Děkuji za odpověď Petr47
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: v některých případech nelze zařadit rychlost

Příspěvek od soban »

Věštecké koule nemáme.

Mechanická převodovka nemá s elektronikou nic společné, tam se může projevit pouze mechanická porucha.

Pokud to má souvislost s elektronikou tak tipuji automatickou převodovku, a v tom případě napojit na diagnostiku a přečíst jaké chyby ta diagnostika píše a dle toho nechat příslušnou věc opravit.

Jako laik můžeš skontrolovat pouze konektory od elektroniky zda nejsou uvolněné či někde prodřený nějaký kabel, ale to je taky hledání v kupce sena.

Jinak pokud se rozsvítí ikonka baterie, nebude baterka vadná, či vadné dobíjení a při poklesu napětí se přepne převodovka do parkovacího modu (vyřadí).

Skus připojit voltmetr a sledovat napětí jaké bude když nezařadíš.
Uživatelský avatar
Scout
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 dub 2013, 18:51

Re: v některých případech nelze zařadit rychlost

Příspěvek od Scout »

Já bych to tolik nekomplikoval. Podle toho, co píše, mu to prostě chcíplo. Jestli jezdil naposledy před patnácti lety ve stopětce, tak bych hlavní problém viděl v "ne"ciltlivosti nohy na spojce a "ne"slyšení motoru
Hyu ix20 1,6 CVVT 92kW /LPG BRC
Myšák Space Star 1,3 60kW /LPG Magic II (prodáno)
Škoda Forman 1,3 41kW /LPG Lovato (prodáno)
Škoda (beruška) 110L /motor Š110R (ukradeno)
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“