Lambda sonda

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Fadljevic
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2018, 12:34

Lambda sonda

Příspěvek od Fadljevic »

Zdravim idem si po radu stale mi svieti kontrolka motoru diagnostika pise chybu druhej lambdy chuda zmes no lambdu mi vimenili novu bosch no po 500 km zasvietilo zas skontrolovali tesnost vyfuku tlaky paliva emisne robene hadam 10 krat v poriadku nove sviecky vymenili aj prednu lambdu bosch neviem preco no po dalsich sto km zas svieti ta kontrolka mechanik povedal ze uz nevie co styma momentalne sa ani neozyva inak auto ide uplne normalne netrha ani nic spotreba ok uz som stej kontrolky zufaly dokonca som dnes pisal do jednej firmi co sa zaobera upravami motorov nech tu druhu lambdu vypnu no napisali ze najprv mam vycerpat vsetky moznosti tak neviem este aj katalizator ze ukazuje ok vravel este cosi o ventiloch no mne sa nezda ze by niak klepali alebo co mna napada ze moze zato neoriginal lambda no tvrdia mi ze tato je ok dakujem pekne
Reklama
 

Uživatelský avatar
Stanci11111
*
Příspěvky: 87
Registrován: 27 zář 2009, 20:03
Bydliště: Rim.Sobota

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Stanci11111 »

Aky mas motor?Rok vyroby?Kamarat mal ties takyto problem nevedeli zistit co tomu je este v zruke nakoniec zistili ze z vyroby su vadne ventily ale neviem uz ktore ale myslim ze vyfukove chyba materialu po vymene uz pokoj kontrolka nesvieti!Treba sa popytat v Hyundai servise tam by to mali vediet nebol sam co mal tento problem.jedna sa o motor 1,2 v Hyundai i10
Hyundai i20 1,4 74kW COMFORT 128000km
Fadljevic
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2018, 12:34

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Fadljevic »

Aha pardon mam 1,4 74 kw ano cital som otom pri 1,2 no 110 000 to fungovalo netusim no chcem skusit aj ten hyundai no este to nedoriesil v tomto servise ale dakujem za nazor :-)
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Lambda sonda

Příspěvek od soban »

Takže sondy jsou nové takže by měly pracovat OK.

Tak potom zda není vysypaný katalizátor - prostě nepracuje a když bude z obou sond stejný signál tak to elektronika vyhodnotí jako chybu.

Taky když to montovaly nevím jak je to u 1,4 ale pokud jsou sondy stejné nepřehodily kabely?

A jak tu padlo co ventily....
Fadljevic
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2018, 12:34

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Fadljevic »

Sondy su niake nahrady bosch dnes som dal objednat originaly ak nepomoze zanesiem to do hyundaiu katalizator ukazuje ze je ok a ventili tiez neviem motor neklepka ani nic kolega ma kiu a tam mu to klepe a nic mu nevysvecuje tak netusim no trochu sa bojim cien v origo servise boh vie kolko by stal kat novy ale ak nebude ina moznost tak musim v tomto servise mi povedali ze uz nevedia co aj sa desi v prahe radili a tiez nic no a posledna moznost bude dat vypnut druhu lambdu nic ine ma nenapada
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Lambda sonda

Příspěvek od soban »

A co si vypnutím lambda sondy dokážeš? Tak stejně můžeš odpojit kontrolku :-)

Ta druhá je tam pouze na to aby hlídala zda katalizátor pracuje (musí být rozdíl před a zad).

Pokud sondy koupily značkové tak není co řešit je jedno že to není originál (Nemá to nálepku :hyu: ).

Asi by to chtělo připojit diagnostiku a projet se co to píše za jízdy a taky přesně co to píše za chybu.

Jsem měl špatný kontak v konektoru a vyhodilo mi to chyby P0130, P0134 a P2192.

EDIT: A co čidlo teploty a tlaku nasávaného vzduchu? Ještě to by mohlo haprovat a pak je špatná směs pokud jsou ventily OK a katalizátor taky OK.
Fadljevic
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2018, 12:34

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Fadljevic »

Nedokazem tym nic akurat mito nebude svietit riesia to uz od decembra ze pozreli vsetko ja sa nerozumiem tomu no a k originalnej sonde som desi vicital ze nahrady nemusia pracovat spravne hlavne pri korejskych autach chytam sa uz kazdej slamky ako sa hovori
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Lambda sonda

Příspěvek od soban »

Nech zkotrolovat čidlo teploty a tlaku vzduchu jak píšu.
Fadljevic
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2018, 12:34

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Fadljevic »

Lambda original vydrzalo to 2000 km kontrolka svieti zas servis nevie co stym mne dochadzaju nervy pojde to z domu kram jeden
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Lambda sonda

Příspěvek od soban »

A nechal si skontrolovat to čidlo tlaku vzduchu v sání?

Pokud je vadné připraví se špatná směs a počítač to po čase vyhodnotí jako chybu!
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: Lambda sonda

Příspěvek od petr.gr »

Jaká je hodnota napětí na první lambdě ? Je tam přes 1V nebo méně?
Náhrada je Bosch 0258010029.
Fadljevic
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2018, 12:34

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Fadljevic »

Zkontrolovane je vsetko mechanik si uz nevie rady nie bos som dal ale robila sprostosti naposledy objednal original znacku neviem vydrzalo to 2000 km v piatok mi v servise vydrbali baterku nabil som presiel som 40 km a zacalo svietit zas ze sa tazko hlada taka chyba ked to nerobi pravidelne jednoducho raz za cas ze sa tam medzi motorom a druhov lambdov nieco znepaci vyhodi chybu inak auto ide ako ma minuly tyzden mi kontrolovali aj to cidlo teploty lebo mi to zacalo startovat az na druhy krat nic neodhalili ze mu startovalo ok no mne tento tyzden uz dva krat nechytilo naprvy krat hlavne ked je dusno tak neviem uz som rezignoval do hyundosu sa bojim is ze zas budem platit za to co mam pozrete vymenene
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: Lambda sonda

Příspěvek od petr.gr »

Jsou potřeba konkrétní odpovědi. Křivku průběhu činnosti první lambdy. Druhá lambda jen kontroluje činnost katalyzátoru a do chodu prakticky nezasahuje. OBD2 Bluetoth diagnostika za 200 Kč a stažený Software Torque z Google Play bohatě stačí na určení přibližné závady. Pak se dá z něčeho vycházet.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Lambda sonda

Příspěvek od soban »

A co to čidlo tlaku v sání?

V saní jsou čidla teploty a tlaku a pokud jsou lambda sondy OK a vyhazuje to chyby směsi tak je to to čidlo tlaku a teploty v sání!!!!!
Fadljevic
*
Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2018, 12:34

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Fadljevic »

Ja neviem niesom mechanik povedane mi bolo ze je skontrolovane vsetko nemienim sa snim hadal zatal je to vypnute no po dalsom zasvieteni idem inde a dam skontrolovat aj to a da sa to vobec skontrolovat ci je vadne ci len nove dat
Odpovědět

Zpět na „i20 Motor a převodovka“