Kdo tady má Trajeta?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Na mem Coupe po výměně pneumatik z letních na zimní jsem zpozoroval ze 3 z 4 pneumatik pozvolna ztrácí vzduch. A je to až tak moc že za 15 dni tlak v pneumatikách padne s potřebných 2,5 atm až pod 1 atm :shock: . A tak každých 15 dni doplňují vzduchem tyto 3 pneumatiky. Šel jsem do servisu ale tam nenašli žádnou dírku v pneumatikách. Čím to asi je tato pozvolná ztráta tlaku v pneumatikách? :-k Je to stářím pneumatik? Pneumatiky jsou sice dosti staré, vzorek je ale stále dobrý v patřičných hranicích.
Reklama
 

Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od stanKon »

Zpuchřelé ventilky, můžou být i špatně očištěné disky při výměně. Ale já bych sázel na ty ventilky.
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Díky za odpověď. Domnívám že platí to druhé co jsi naznačil to jest špatně očištěné disky při výměně. Můžou ale být i zpuchřelé ventilky. Ať je jakkoliv je to naposled s těmito pneumatiky. Letos na podzim koupím a nasadím svému :hyu: :tus: Coupe nove zimní pneumatiky.
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Ahoj milý český kamaráde Borku a vy další přátelé. Můj milovaný Hyundai Trajet minulý týden prošel úspěšně přes STK ale technik ze servisu který zařídil úspěšnou STK mi sdělil že Trajet potřebuje výměnu zadní nápravy protože má korozu a téže musí být proveden nástřik podvozku proti korozi.

Nástřik podvozku mi řekl že stojí 4000kc, cenu výměny zadní nápravy mi neřekl protože nezná cenu tohoto dílu který se dá zakoupit s vedlejšího Polska.Nástřik podvozku proti korozi to chápu, všechna auta trpí s té soli v zimě na silnicích, ale nutná výměna zadní nápravy to nechápu jak je to možné? :shock:

Do toho autoservisu jsem přijel poprvé s Trajetem, neznám toho člověka, je možné že tento technik úmyslně lže :evil: jen aby vytáhl peníze z mé peněženky? Vždyť Trajet nikdy neměl žádný problém a teď najednou je nutná výměna zadní nápravy? :shock: A jestli je nutná výměna zadní nápravy kolik přibližně mi bude stát tato výměna? :-k
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Borek »

Výměna nápravy? To je nějaké divné. Co tím myslel? Nějaké orezlé rameno? Nebo uchycení? :-k
Technická na Genesisu mě zítra končí, ale do sněhu ho nepotáhnu. Tak počká, až bude teplo a sucho :D . Tiburon má TK do května. Obě auta jsou tip/top, tak se nebojím :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Hnijící nápravnice byly problém nejen Sonaty NF - https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=11&t=29880 , ale trápila i předchozí generaci EF a jejího brášku Trajeta :( ...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Tak to jsem nikdy nečekal že se Hyundai Trajet vyráběl i jako uzavřený náklaďáček jen s 2 dvěma předními sedačky a vzadu s uzavřeným od předních sedaček úložným prostorem :shock: .

Nachází se v Řecku a prodává se za 2990 euro. Viz níže fotky.

Zvenší vypadá jako obyčejný Trajet, ale vevnitř má jen dvě přední sedačky a hned za nimi stěnu s logem od Hyundai která odděluje kabinu řidiče od nákladového prostoru.

Je to opravdu možné že se vyráběl i takový Trajet? :roll:

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Přichází jaro a tak jsem objednal viz níže pro moje milované Hyundai Coupe :tus: čtyři pneumatiky Continental SportContact 2. V pondělí 12.4 už je budu mít dle vyjádření prodejce. Mám rád tyto pneumatiky, nedám na ně dopustit [-X , vždy kupuji pro Coupe jen tuto sadu letních pneumatik Continental SportContact 2.

Od první chvíle před roky kdy jsem obul poprvé Coupe s těmito pneumatiky jsem byl příjemně potěšen :mrgreen: jaké vynikající vlastnosti pro sportovní jízdu mají tyto pneumatiky =D> . Nikdy mně nezradili, auto drží pevně v prudkých zatáčkách při ostré jízdě jako přikované 8) .

VIVA GRACIA for pneu Continental SportContact 2 =D> =D> =D>

objednávka:
Continental SportContact 2 AO FR 205/55 R 16 91 V letní
skladem > 8 ks, u Vás do pondělí 12.4. 4 ks 1800,-Kč
Dobírka 1 ks 37.00,-Kč
Celkem s DPH: 7 237,- Kč

https://www.pneunet.cz/pneu/21601/conti ... 1-v-letni/
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Borek »

Ahoj. Není ti v Česku zima :?: :D Už jsem mimo Kie přezul na letní a venku sněží #-o .
Nejhorší pneu, co jsem na :tus: měl, byly Michelin Pilot Sport 215/45r17, které byly na novém autě z výroby. :( Zlaté Číny :!: Auto na Michelinech plavalo jak loď v bouři a do 15000km byly všechny sjeté. Teď mám na :tus: 17" číny a nemůžu si stěžovat.
Continental bude dobrá volba. Na Genesisu mám nyní Vredestein Ultrac forti 255/35r19 (spokojenost) a další budou Continental sportcontact 6 nebo Goodyear eagle f1 asymetric 5.
Tak ať ti to dobře drží na silnici a ať už je tady teplo, jako v Řecku :D .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Ahoj milý český kamaráde :lol: . Jo už jsem si zvykl na českou zimu, není mi zde zima, v domě jsem si pořídil automatický kotel a je to teď paráda, pohoda a teplíčko =D> . Už nemusím chodit každou chvíli do sklepa a přikládat jak to bylo s předešlým obyčejným kotlem Dakon, to byla tehdy fuška :evil: .

Jo Continental je skvělá volba pro sportovní autíčka. Continental Sportcontact jsem si chtěl pořídit i pro Hyundai Trajet ale v takové velikosti se nevyrábí. Měl jsem na Trajetu předešlé zimní Michelenky ty drželi docela dobře ale minulou sezónu jsem obul Trajeta do zimních pneumatik IMPERIAL SNOWDRAGON HP - 215/65 R15 96 H 4 za 1 170 Kč každá pneumatika. Tyto pneumatiky ale nemají tak dobré držení jako měli Michelenky.

Vidím že ty tvoje pneumatiky Vredestein Ultrac fořti 255/35r19 jsou pěkně drahé skoro 3.500kc za pneumatiku viz níže webovou stránku. Čoveče :D co to jsou za pneumatiky že jsou tak drahé? :shock:

https://pneumatiky.heureka.cz/vredestei ... 5-r19-96y/
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Tažné zařízení (TΖ) pro Coupe

Chci si pořídit tažné zařízení to nejlevnější na trhu pro moje milované kupátko Hyundai Coupe :tus: . Jaké TZ si mám vybrat, s pevným či odnímatelným čepem? Na netu jsem přečetl že obojí je dle norem EU povoleno. Je to pravda? A jakou elektropřípojku si mám vybrat, 7 pinovou nebo 13pinovou?

Má někdo zkušenosti s tažným zařízením pro Hyundai Coupe r.v.2004 a na co si mám dát předem pozor ? Například typ tažného zařízení, cena zařízení, cena kompletní montáže i s elektroinstalací, nahlášení do techničáku, atd. Za každou odpověď děkuji předem.

Obrázek
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Tažné zařízení pro Coupe se těžko nachází a to co jsem našel je drahé (kolem10.000kc) . Navíc dle technického průkazu Coupe může táhnout nebrzděný vozík s celkovou hmotností jen do 500kg. Naopak Hyundai Trajet 2.700 cc ten je silák, proto dle technicaku může táhnout hmotnost do 700kg což je o 50% více než Coupe. A je taky o moc levnější, pro Trajet jsem našel tažné zařízení za 3500kc bez elektrické přípojky. Takže kostky jsou vrženy a tažné zařízení si pořídím do Trajeta a ne do Coupe. Pravděpodobně to bude toto tažné zařízení:
https://www.amsa.cz/Hyundai/416-Ta%C5%B ... DAI-Trajet
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

K tažnému zařízení do Trajetu přidám i elektrickou přípojku sedmi pólovou za Cenu s DPH 169 Kč. Je to tato el.pripojka:
https://www.amsa.cz/Elektroinstalace-k- ... 3lov%C3%A1
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Borek »

Vozík za :tus: by vypadal dobře, ale musíš koupit sportovní vozík=domalovat rychlé pruhy. :D Mám zvláštní stření nosič přímo od :hyu: na :tus: a box. Coupe s boxem vypadá také super sportovně :D .
Za Trajetem to bude lepší.
Já mám tažné na Kie Rio. Až doslouží, tak mám na výběr, dodělat ho na :tus: , Velosteru nebo Genesisu. :D Ani na Veloster se nedělá tažné, protože má výfuky vyvedené uprostřed a není kam tažné namontovat. Ale to mě nevadí. Rio je v plné kondici a ještě bude roky přívěs tahat.
Tak sem potom dej fotku, jak ti tažné namontovali. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Coupe :tus: je frajer, "vytahuje se" na údiv kolemjdoucích svým nádherným sportovním vzhledem a jako svého zhýčkaného frajera mu nebudu ubližovat s těžkou práci :lol:

Na drsnou a hrubou práci mám svého pracanta Trajeta =D> s nejsilnějším motorem které Hyundai tehdy vyráběl, je to šestiválec, automat, 2700cc, 127kw.

Můj milovaný frajýrek Hyundai Coupe nanejvíc po složení zadních sedaček bude nadále přenášet jen ty věci které se do něho vejdou. Tažné zařízení mu nedám, to by jsem se ho možná šokoval :shock: a urazil by se :lol: .

Ten tvůj stříbrný sršeň Kia Rio-1,6l CVVT na kterém máš tažné zařízení je jako tato KIA?
https://moje.auto.cz/TWiDY/kaja.html
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“