Kdo tady má Trajeta?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

to Boreκ: Ve vybavení v den koupě od autosalonu bylo ABS, TCS, automatické klima, kola 16 alum, radio-cd Sony. Později jsem přidal zadní křídlo (klasické nízké) a znaky Tuscani které jsem koupil přímo z Koreje. Jo a taky jsem koupil subwoofer do kufru aby jsem měl v autě pořádnou diskotéku :mrgreen: . Subwoofer ale jsem vyndal a mám v garáži protože mi zabírá polovinu kufru :lol:

Tak mi to nedalo a po naší debatě jsem našel konečně chvilku času a dnes jsem přidal na serveru mojeauto mé stříbrné kupátko. Můžeš si to přečíst zde: :D .
https://moje.auto.cz/tr2700automat/moje-kupatko.html
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Borek »

Pěkně napsané. Souhlasím se vším, co jsi tam psal.
Motor má síly dost a převodovka s krátkými převody je pěkně poskládaná. Jen tam měli dát šestku s delším převodem, pro cestování po dálnici, jako má V6.
Křídlo jsem si také dokupoval. Mám vysoké wild. Někde mám i origo český ceník dopňků-to křídlo stálo 18000,-Kč.Já ho koupil od člověka, co na klub vozil věci přímo z Korei. A stálo tuším 5500,-Kč. :D Pod čalouněním kufru byl i připravený konektor na brzd.světlo. Český import si tu cenu pěkně mastil. :| Mám také jednu světovou specialitu na :tus: -origo střešní nosič :D .Je to trochu úlet,vidět Coupe s boxem :mrgreen: .Nosič jsem kupoval od českého zastoupení :hyu: -dovezli ho z centr.skladu v Belgii a říkali,že tam mají 3ks a já jsem první, co si ho koupil :D . Zaplatil jsem něco kolem 7500,-Kč. Dá se napsat,že jsem ho min. jednou ročně využil. Dost jsme s :tus: jezdili k moři do Itálie. :wink:
Chválil jsi klimu-naprosto souhlasím :!: Funguje perfektně. Navíc, které auto má dnes čidlo čistoty nasávaného vzduchu? V tunelech funguje spolehlivě a je to geniální věc :!: Držák nápojů před výdechem klimatizace spolujezdce-úžasná věc, nad kterou někdo přemýšlel. Rozložení kufru-dá se perfektně využít a naložit neuvěřitelné množství věcí.
Mám to štěstí, že můžu denně srovnávat s dalšími generacemi aut a na :tus: je vidět na každém detailu, že :hyu: neměl ty dnešní možnosti (finance,technika-množství motorů,převodovek..),ale dal si záležet na každém detailu,slícování, kvalitě :!: a vše je perfektně sladěné. Nikde není vidět snaha šetřit kde se dá, jako u dnešních aut. :( Nic nevrže,neskřípe a vše funguje.

Já mám na :tus: najeto dvakrát tolik co ty :D .Ty to šetříš až moc :D . Mám 140000 km a bez problému :!:
Když jsem se tam dočetl, že jsi cizinec a že jsme si spolu někdy před 15 roky psali, tak jsem si vzpomněl, že jsem si kdysi psal na klubu s Řekem-tuším měl nick Koupatos??? To jsi ty?
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Vidím že si dáváš na svém Coupe velice záležet. A vidím že jsi dokoupil některé doplňky za skvělou cenu =D> . Za to ti blahopřeji, vím jak se cítíš šťastný a spokojený že jsi koupil tyto doplňky za tu úžasnou cenu. S tím boxem nad Coupe tak to by jsem chtěl opravdu videt, nikdy jsem totiž neviděl Coupe s boxem. Byl by to úžasný pohled. Jsem jistý že mu box sluší :D . A navíc jsi ho koupil za dobrou cenu. Jak jsi ale dokázal ten box na Coupe připevnit? A drží opravdu pevně? :shock:

Co se týká kufru máš pravdu :) to rozložení kufru v Coupe se zadními sedačky které padají a s třemi dveřmi i mne tento rozložený a docela veliký prostor mnohokrát se na mém kupátku osvědčilo. Ale sekačku trávy když jedu na chalupu do Coupe nedávám, na to mám Trajeta :mrgreen: .

Těch najetých kilometrů na Coupe mám polovinu než ty kvůli té době kdy jsem žil mezi Českem a Řeckem a většinou jel do Řecka jen v létě. Potom když už jsem žil hlavně v Česku tak jsem si Coupe přivezl do Česka a pokouším se teď dohnat ty ztracené kilometry. A taky je to i tím že do Řecka anebo do ciziny na veliké vzdálenosti teď jezdím zásadně s Trajetem. Trajet je náramně pohodlné auto na cestování. =D>

Od té doby co jsem si přivezl Coupe do Česka tak jsem jel v létě do mé vlasti s Coupe jen jednou a už to nebudu opakovat protože ta cesta mně strašně unavila. Být zapadlý v nízkém Coupe a pořád mít nohy na nějaký pedál anebo ručně měnit rychlosti to už mně boleli nohy a ruce po hodně kilometrech stále jízdy. Kdežto s Trajetemn to je pravý opak, s Trajetem cestovat je to paráda =D> .

V Trajetu jen sedím v pohodlné navýšené oproti Coupe sedačce, nohy pohodlně odpočívají a ruce téže protože Trajet si mění rychlostí sám chvála tomu že je automat. A taky tempomat v Trajetu ten je užasnej, nastavím ho v cizině na dálnicích na max povolenou rychlost a Trajet se řítí po dálnicích a řadí si sám rychlosti. Já jen držím volant, popíjím kafe, vynachvalují svého Trajeta a přemýšlím jak moc byla dobrá koupě a paráda koupit tento úžasný skvost z dovozu z Německa za skvělou cenu =D> .

V létě když jedu do Řecka tak vyhodím všechny zadní sedačky, zůstávají jen dvě přední pro mně a moji milovanou polovičku a Trajet jede plně naložený do Řecka z českými věcmi které jsou v Řecku drahé. A potom naopak z Řecka do Česka Trajet jede plně naložený z řeckými věcmi a produkty které jsou drahé v Česku. Dokonce aby jsem měl v Řecku více míst když vezu v Trajetu nějaké řecké kamarády tak jsem zanechal v garáži v Řecku natrvalo dvě zadní sedačky z těch 7 celkových sedaček co Trajet má. A tak v Řecku je Trajet čtyřmístný jako naše Coupe :mrgreen: . V Česku mi stačí mít 5 míst v Trajetu.

Ano já jsem ten Koupatos který tě tehdy oslovil "milý český kamaráde" a tobě se to líbilo že jsem tě tak nazval :mrgreen: . Potom se to na vašim fóru nějak zvrtlo, nechal jsem se tehdy vytočit od jednoho chlapíka který mi nevěřil že mám zakoupené zbrusu nové Coupe. Ale to stává tací nevěřící Tomášové se nacházejí všude i u nás v Řecku. A jak teď vidíš "milý český kamaráde" :mrgreen: od naší debaty před 15 lety se hodně věcí změnilo. Já teď už žiju v Česku, mám i navíc svého silného Trajeta. Ale oba dva naše Coupe stále vlastníme =D> a nedáme na ně dopustit [-X .
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Scaild »

Teda pánové, to je zápal :D Zcela regulérně jsem začal uvažovat, že bych Fastbacka pustil a sehnal si coupé...
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Borek »

Tak to je pecka-milý řecký kamaráde. :D
Tolik roků [-o< :D .
Ze začátku mě tady také vyčítali, že :tus: chválím a chválím. Nevěřili, že jsem tak spokojený. Když ta chvála neustává ani po tolika letech, tak asi máme pravdu, že to auto je sakra povedené :!:
Když tady začali kolem roku 2010-11, prodávat Genesis Coupe první generace, tak jsem natěšený přišel do prodejny a odcházel smutný z toho, jak se začalo šetřit na věcech, které měl :tus: vymakané do dokonalosti.
Sedadla mě vytočila definitivně. Bez paměti nastavení ](*,) ,takže bych musel při každém nastoupení dozadu, kompletně nastavovat přední sedadla ](*,) . Umístění sklápění sedadla-vedle sedáku :shock: .Takže ze zadu nebylo možné se dostat ven :-k .....
Jsem rád,že ve vývoji v :hyu: , někomu nakopali zadek a u druhé generace je vidět razantní skok kupředu. Od drobností až po techniku-motor,převodovka... =D> To auto mě dělá šťastným, stejně jako :tus: ,ale je to navíc raketa :D .
Jak píšeš o aut.převodovce-také jsem nikdy nebyl pro aut.převodovku. Ale ten vývoj šel tak rychle kupředu, že kdo se sveze s moderním automatem, má o další převodovce jasno. Pro mě je 8st. automat, se sekv. manuál.řazením v Genesisu velice překvapujícím zjevením. Rychlost řazení,podřazování při kick downu =D> . A na dlouhé cesty nebo ve městě? Paráda.Měl jsem možnost si vyzkoušet i Genesis Coupe s 6st. ručním řazením, ale 8st. automat mě naprosto uchvátil :!:
Milý řecký kamaráde :D , ani nevíš jakou jsi mně udělal radost, že jsi sem po tolika letech zase napsal. [-o< :D/
Přeji ti hodně šťastných a radostných km v :hyu: :tus: .

Scaid-ani nevíš o co jsi přišel. :D Ale dnes sehnat :tus: v takovém stavu, jako máme my, je asi neřešitelný problém. Tuneři je většinou doprasili a kdo ho má v dobrém stavu, ten ho určitě neprodá. Je jich málo i v Německu. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Scaild »

To asi ano :( Víceméně jsem narazil na jediný inzerát který mne zaujal... Každopádně doma si myslí, že jsem se zbláznil :D Bohužel s koronou šly všechny plány do háje a auto používam tim nejhoršim způsobem - ráno v mrazu nastartovat, ujet pár kilometrů a pak zas chcípnout... Takže moje úvahy jdou i tím směrem, jestli se přímovstřiku nezbavit, dokud má ještě nějakou hodnotu a nekoupit právě něco takovýho :D

https://auto.bazos.cz/inzerat/128938075/coupe-20.php
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Borek »

Škoda těch dveří :(
A já mám raději červenou barvu. :D
I když jsem si nikdy nemyslel, že si koupím zelené auto, ale ta barva je na Velostru, oproti červené, parádní. :D
Nemám moc ve zvyku sem dávat fotky.Ale tady je odkaz, kam jsem dal.
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=510
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Scaild »

To ano, ale dveře se daj vyměnit nebo opravit. Barva se dá zase změnit fólií :D Nicméně tohle je nejnovější a s nejnižším nájezdem, co jsem našel :)

Já mám světle zelenou metalízu až moc spojenou se škodovkou... i když je pravda, že na Velosteru je ještě světlejší a nevypadá uplně špatně
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od idam.i »

Dnes sa dá s fóliami kúzliť.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Borek »

Folie je fajn. Ale málo kdo dělá detaily, třeba vnitřní kraje dveří,kolem motoru....a potom to vypadá divně. Kus v původní barvě a venek ve folii. :-k
Scaid-jo,máš pravdu,že by ty dveře nebyl asi problém opravit. A cena je také dobrá. Bylo to prodané u nás? A jak vypadá vnitřek-sedadla...
Na Velostru je průhledná folie skoro všude. Ale na kapotě a předek střechy před panoranou, je už takový zašedlý. Asi ji v létě sundám. Nevíte-půjde to jen nahřátím? Sundával jste už někdo průhlednou folii z karoserie? Abych to nevzal i s barvou :mrgreen: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Scaild
**
Příspěvky: 381
Registrován: 14 kvě 2019, 12:18
Bydliště: Praha

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Scaild »

Jako samozřejmě, s tímhle se musí počítat a nebo to udělat pořádně.

No, je tam dost málo informací bohužel, to bych musel pozjišťovat, ale zatim sem ve fázi kdy nevim jestli jsem se zbláznil nebo jsem dostal geniální nápad :D Přecijen prodat nový auto a koupit místo něj 12 let starý s neznámým technickým stavem.. :D

Aplikace a sundavání fólií byla součást mojí bejvalý práce, pravdou je, že jsem to dělal hlavně na tahače a těžkou techniku, ale princip je stejný. Doporučuju určitě nahřát horkovzduškou, chce to vychytat správný bod kdy se tak akorát uvolní lepidlo ,ale zároveň než se začne tavit a trhat. Ale s tou horkovzduškou to jde relativně rychle a snadno. Nicméně jde taky o to, jak je auto nalakovaný, u Nissanu Leaf to místy šlo i s lakem, ale to se mi stalo poprvé a naposled...
i30 Fastback - Engine Red, T-GDI 120, Trikolor Komfort
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Borek »

I s lakem? Nestraš :D .
No, mám z toho obavy :-k . Folie drží pořádně. Nikde se neodlupuje. Jen mě začíná vadit, že začíná být matná. Tak si od toho slibuji, že když ji dám dolů, tak pod ní bude barva, jako když Veloster sjel z fabriky. Mám rád, když se lak leskne. 8) . Nějaká pomocná kapalina na odlepení, není? Jen se to zahřeje a pomalu odtrhává?
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Borek »

Tady je fotka s boxem. :D Jen ty obrázky musí být jako příloha, pořádně ořezané. #-o Tak nic moc.
Přílohy
123.jpg
123.jpg (218.87 KiB) Zobrazeno 1185 x
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Sakra to GéKáčko bylo nádherný auto :!: :!: :!:
A mělo skvělou reklamu - https://youtu.be/EypRM16gUeg :wink: !
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od idam.i »

Táto druhá generácia bola super. =D>
S prvou to bolo horšie. 8-[
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“