Kdo tady má Trajeta?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

Ok, dekuju za komentare. Mne ten motor az tak lenivy neprijde, uz se snazim jezdit v klidu, asi jsem trochu "zestarnul". Kdyz se trochu seslapne, predjet se da v pohode. Teda pokud funguji vsechny vstrikovace...Pak je slusna i spotreba. Je jasny, ze 83 kw s dvoutunovym autem zas tak prilis nehybe, mohli ten vykon trochu osolit. Ale auto to vraci zase v jinych sferach, treba to spani, parada, taky praktikuju.
Kdyby nekoho zajimalo, tak nejlevnejsi nove vstrikovace na Trajeta jsem nasel tady:
http://www.x1-autodily.cz/index.php?id= ... br=30,3902
Tento tyden mi v Diesel servisu Bosch- Cernik, Plzen nabidli jeden za 12300,- bez dane. Sakra rozdil...!
Trajet 2.0 CRDi, 2003
Reklama
 

Dovr
Příspěvky: 4
Registrován: 19 srp 2010, 15:25

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Dovr »

Čau všichni,

chtěl jsem se zeptat, kde jste kupovali ty synchrony. Nechal jsem si nacenit díly do převodovky (zlobí 1. a 4. převodový stupeň) a z tabulky dílů s cenami se protočily panenky. Bez práce jsem se dostal na 34000,- Kč. Příjde mi to dost!!!

Předem děkuji za radu.
Uživatelský avatar
M.Z.
*
Příspěvky: 65
Registrován: 06 črc 2010, 15:17

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od M.Z. »

To je nějaká blbost, co do toho proboha počítali? Já je kupoval v r.2006 a cena za ks byla kolem 1500kč, máš špatné jen synchrony? Za ty prachy bych raději sehnal starší z vrakáče. Celá akce vyšla kolem 5tkč, ale ne v autorizáku. Známý to dělal na KIA Carens a vyšlo to jen o něco víc. Jestli jen zlobí synchrony, nemůže to tolik stát.
Kanal: z něčeho taky musí žít :mrgreen:
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

to M.Z.: Ja ale taky!
to Dovr: Nevim, na jaky dily prevodovky 1. a 4. prevodoveho stupne jsi se dival, ale od znameho technika z Hyundaie vim, ze origo synchrony vyjdou jeden neco kolem litru (kazdej stoji trochu jinak, napr. na treti prevod. stupen mi rekl asi osm stovek).
Drazsi spise bude prace a to nekolika nasobne. Tudiz souhlasim s M.Z.
Trajet 2.0 CRDi, 2003
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Právě jsem objevil tuto webovou stránku. Když uplynul rok od posledního příspěvku tak fakt se to tady o Trajetu skoro vůbec nehýbe. Asi je to tím že je málo majitelů Trajetů přestože na silnicích vidím některé Trajety. Přicházím ale k mému příspěvku.

Jsem majitel černého Trajeta s 6 válcovým benzinovým motorem , s výkonem 127KW, s automatickou převodovkou, s tempomatem. Auto bylo dovezeno s Německa ve skvělém stavu ze servisní knížkou. V den koupě mělo 140.000 najetých kilometrů. Trajeta už mám druhý rok a jsem maximálně spokojen. Výbava super, má automatické dvou zónové klima, zahřívané kožené sedačky, elektrické zahřívané zrcátka, světla xenony. Rádio s mptrojkou má skvělý zvuk, lahodí mi více než v mém druhém autě 1000 Watový zesilovač s osmi repráky.

Používám Trajeta na dlouhé tratě kvůli maximálně pohodlné jízdě. S automatickou převodovkou a s tempomatem který na dálnicích používám velmi často, jízda s tímto dvoutunovym autem je opravdový zážitek. I po několikahodinné jízdě s Trajetem se necítím vůbec unavený, naopak od mého sporťáka který na tyto dlouhé tratě do ciziny mně minule dosti unavil. Z jeho 127Kilowatty je Trajet dosti živý i když oproti mému sporťáku jeho výkony v zrychlení a s konečné rychlosti se nedají srovnat.

Ale i tak zrychlení Trajeta z 0 na 100km/h za 11.5s a s konečnou rychlostí přes 190km/h není s tímto dvoutunovým vozem k zahození. To co ale mně vždy velmi potěší je maximalní pohodlnost v jízdě na dlouhé tratě na dalnících v cizině. Tam se Trajet nachází ve svém živlu. Nastavuji na dlouhých tratích tempomat , nemusím měnit vůbec rychlosti jelikož rychlostní páku Trajet nemá vždyť je to automat, o vše se stará Trajet sám a já polykám bezúnavně s tímto dvoutunovým vozítkem desítky stovek kilometrů i po hodně hodin jízdy s maximalní spokojenosti. Je to i tím že jsem zvyklý v mém druhém autě řídit zapadlej nízko v sedadle sporťáka, kdežto v Trajetu sedím v pohodlné vysoké výšce s velikým prostorem v autě.

Prozatim s Trajetem ještě žádnou závadu jsem neměl. V servisu jsem jen vyměnil olej motoru, svíčky a brzdové destičky. To co mně štve je spotřeba paliva, která je ve městě 15lt/100km. Mimo město ale s automatem a s tempomatem spotřeba padá pod 9l/100km. Jeho 7 míst a veliký prostor se mi několikrát skvěle vyplatil.

Doufám že toto auto které mám rád, mi bude i nadále bezpečně sloužit kdykoliv ho použiju na dlouhé tratě. Připojuji i pár fotek mého černého miláčka.

ps.
to Hardcam: Gratuluji za skvělé příspěvky a užitečné technické údaje z Tvých webových stránkách
to pavlček: Gratuluji za konstrukci na mistě zadních sedaček Tvoji dvoujlůžkové postele z 210cm délky. Na cestování a spaní se tak Trajet opravdu stává ideálním autem.Téže gratuluji za výstižné fotky Tvého Trajeta v kamingu které mně inspirují a možná taky tu konstrukci zhotovím. Taky ten stoleček za posteli který jsi zhotovil pro snídani, ten nemá chybu.Smekám klobouk, jsi opravdový mistr a šikulka.
to Bolo: Jak vidím tak jsi nakonec do Trajeta šel. Zajímá mně zda jsi s Tvým Trajetem spokojenej anebo ne?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Bolo »

Tak tě tady vítám,
tady registruji 3 aktivnější lidičky s trajetem, což je celkem bída. Ale trajet není tak rozšířený oproti trojčatům (VW,FORD,SEAT) a za to jsem jenom rád. Jinak auto máš podle fotek krásné, tempomat by se mi taky hodil a i vyhřívané sedačky nejsou k zahození. Trajeta používám taky používám k přesunu na delší trasy, po městě jezdím coupéčkem. Jinak jsem s Trajetem spokojenej. Diesel je sice na takové auto slabý, ale na závodění ho nemám , no a pak ta převodovka...
Jinak spokojenost. Jakého sporťáčka máš? :)
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Hardcam »

Hmm, ten je paradni a motor zavidim...:)
o aute pises tak, jako by ses zivil reklamou, parada =D> :mrgreen:
a kdyz budes potrebovat nejakej ten dil, muzes se na me obratit...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Bolo píše:Tak tě tady vítám,
tady registruji 3 aktivnější lidičky s trajetem, což je celkem bída. Ale trajet není tak rozšířený oproti trojčatům (VW,FORD,SEAT) a za to jsem jenom rád. Jinak auto máš podle fotek krásné, tempomat by se mi taky hodil a i vyhřívané sedačky nejsou k zahození. Trajeta používám taky používám k přesunu na delší trasy, po městě jezdím coupéčkem. Jinak jsem s Trajetem spokojenej. Diesel je sice na takové auto slabý, ale na závodění ho nemám , no a pak ta převodovka...
Jinak spokojenost. Jakého sporťáčka máš? :)
Diky za pozdrav, taky zdravím.Tak ode dnes považuj za aktivnější lidičky s Trajetem o jednoho človíčka více. To že máš diesel je bezva, vychází Ti lépe spotřeba než můj nenasytný otesánek. Tempomat myslim si můžeš přidat i Ty do svého Trajetu a opravdu stoji to za to. Co se týká zavodění máš pravdu i já to z mým šestiválcovým vozítkem nedělám kvůli spotřebě, protože tehdy benzín v motoru teče jako potůček, teda ne jako potůček ale jako potok. A na spotřebu si dávám pekelně pozor, jinak můj Trajet bude žrát benzín jako žralok a prachy s peněženky se vypaří rychle jako ... pára (viz foto)

Je ale pravda že se cítím zabezpečený v případě předjíždění kamionů atd. když dupnu na pedál a 173 koně ženou Trajeta kupředu jako raketu. V té chvíli můj tichý a klidný do té chvíle Trajet zahučí, změní se v nezkrotnou "bestii" a s vítězným řvem "smaže" každý náklaďák který se mu v rychlosti opováží čelit. A někdy nejenom náklaďák ale i jiné vozitka. To ale dělám málokdy, na sportovní jízdu mám přece sporťáka. Trajet je rodinej vůz určenej na klidnou pohodlnou cestu a ne na sportovní jízdu. Jo a ten prostor co máme mi všichni v Trajetu to už je něco jiného. A v pohodlné jízdě to už je třida navíc oproti některým jiným vozům.

Je fajn že patříš i Ty do spokojených majitelů Trajetů. Co se týká Tvé otázky mého sporťáka tak Ti prozradím že má zrychleni z 0 na 100km/h za 9.2s a konečnou rychlost přes 206km/h. Jsem jistej že Hardcam se teď usmívá, on jistě už ví o kterém autu se jedná.

Obrázek
Naposledy upravil(a) tr2700automat dne 13 úno 2012, 17:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Hardcam píše:Hmm, ten je paradni a motor zavidim...:)
o aute pises tak, jako by ses zivil reklamou, parada =D> :mrgreen:
a kdyz budes potrebovat nejakej ten dil, muzes se na me obratit...:)
Díky za pochvalu. Co se týká toho živobytí s reklamou jsem se zasmál, jo máš pravdu líbí se mi popisovat barevně vše v mém životě co miluji. Buď je to auto které miluji anebo ještě více žena kterou miluji. Jsme chlapi a milujeme hezké ženy a silné auta. A nemusí to být jen hezké ženy a jen silná auta. Hlavně že jsou to naše ženy a naše auta. Jo a díky za nabídku potřebných autodilů, jistě se mi to bude někdy hodit.

A taky něco jiného aby jsem dodal. "Kluci" bylo by fajn kdyby jsme měli někdy sráz všichni majitelé s našemi Trajety. To by byla paráda tolik shromážděných Trajetů. Chtěl by jsem vidět pavlčka s jeho velmi zajímavou konstrukci dvoumetrové postele v Trajetu. Ale i další Trajety, byla by to síla, paráda a legrace tolik shromážděných Trajetů, jak jedou jeden Trajet za druhým. To se jen tak každodenně nevidí. Přidávám některé fotky z jedného hezkého srazu Trajetů v cizině na Dálném Východě které jsem našel na netu. Sice u nás v Česku se nenachází tolik Trajetů jako na Dálném Východě, přesto ale stojí to za to se pokusit setkat ve srazu Trajetů i u nás v Česku. No možná ze se to někdy stane.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Bolo »

Pavlček už zde 2 roky nebyl.... Jinak ti trajeti na fotce mají všichni stejné liťáky, asi byly k autu a fotka majitelů stojí za to :lol: , já jsem ten úplně vlevo,,,,,,,,,,,,,,,
Jinak taky bých rád viděl na srazu dalšího majitele tohoto MPV :)
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Těch Trajetů na fotkách je 8, ti majitelé na fotce jsou 7 takže ten osmý šikmooký ten co fotí jsem já :lol: . Teď ale vážně, je mi líto že pavlček a taky jiní kteří se zde objevili, potom zmizeli. Doufejme že oživíme s našemi příspěvky tento web a přihlásí se i jiní majitelé Trajetů.
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od Hujer »

Take vlastnim trajeta 2.0 103KW 2005 a jsem fakt max spokojen,ale zacinam pokukovat po 2,7. Takze kdyz nekdo obevite nejakou peknou za rozumnou cenu tak dejte vedet. Pod 2005 uz ale nechci jit!
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

Hujer píše:Take vlastnim trajeta 2.0 103KW 2005 a jsem fakt max spokojen,ale zacinam pokukovat po 2,7. Takze kdyz nekdo obevite nejakou peknou za rozumnou cenu tak dejte vedet. Pod 2005 uz ale nechci jit!
Když jsi max spokojen z Trajetem 2.0 103KW tak proč by jsi chtěl jít do Trajeta 2.7 127KW? Sice Trajet 2.7 127KW má max výbavu, tempomat, automatickou převodku a sportovnější jízdu, možná ale Ti bude vadit jeho větší spotřeba. Je ale fakt že Trajet 2.7 127KW pro mámu Hyundai byl její vlajková loď ve výrobě Trajetů.
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj lidičky,také mam jednoho krásneho Trajeta a jsem toho názoru,že lepší auto jsem si koupit nemohl.Je to 2,7 V6 dovoz švýcarsko v plné palbě.Trošku se mi přemnožilo potomstvo a toto auto bylo dobré řešení.Využívám ho jako šestimístné takže se v něm dá procházet odpředu až dozadu jako v autobuse.Přestavba na LPG nemá taktéž chybu,spotřeba 16l průměr,na dálku se dostanu i na 11l.Mám ho již třetím rokem,najel jsem cca90km a celkem bez problémů,běžný servis.Takže jestli někdo schání velké rodiné auto můžu jen doporučit.
ahoj
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
tr2700automat
**
Příspěvky: 203
Registrován: 12 led 2012, 08:05

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od tr2700automat »

jiri.vacha píše:Ahoj lidičky,také mam jednoho krásneho Trajeta a jsem toho názoru,že lepší auto jsem si koupit nemohl.Je to 2,7 V6 dovoz švýcarsko v plné palbě.Trošku se mi přemnožilo potomstvo a toto auto bylo dobré řešení.Využívám ho jako šestimístné takže se v něm dá procházet odpředu až dozadu jako v autobuse.Přestavba na LPG nemá taktéž chybu,spotřeba 16l průměr,na dálku se dostanu i na 11l.Mám ho již třetím rokem,najel jsem cca90km a celkem bez problémů,běžný servis.Takže jestli někdo schání velké rodiné auto můžu jen doporučit.
ahoj
Vítam Tě "dvojče" :hyu:. Mám téže 2.7 V6 v plné palbě dovoz Německo (černý Trajet viz foto a popis nahoře) . Asi i Tvůj Trajet je automat. Bylo by fajn kdyby jsi přidal nějakou fotku Tvého Trajeta aby jsme se pokochtili s Tvým krásným autem. Jsem stejného názoru jako Ty že lepší auto jsem si koupit nemohl :mrgreen:. Jelikož i mně zajímá přestavba na LPG, písni něco více o té přestavbě v Trajetu. Kolik kč Ti stála, jak to řešíš s rezervou Trajetu atd
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“