nefunguje ventilátor 1,2 a 3 stupen

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

nefunguje ventilátor 1,2 a 3 stupen

Příspěvek od lumik »

Zdravím, tak tu budu ted otravovat víc než jsem si myslel. Nově koupený trajet má víc nedostatků, než jsem předpokládal. Nefunguje mi ventilátor a to 1,2 a 3 stupen. podle toho co jsem zjištoval je to předřadnej odpor a v orogo servisu mi za něj řekli asi 2870kč a to bez dph. První otázka je nevíte kde ho v autě najdu a zda ho seženu levněji než za tuto cenu? už jsem zkoušel psát do auto matějíček ten ho nemá a ostatní kam jsem psal mi zatím neodepsali,asi ho taky nemají. Zkusil bych ho sehnat na vrakáči,ale nevím zda je to rozumní.
Díky za rady Luděk
Reklama
 

miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: nefunguje ventilátor 1,2 a 3 stupen

Příspěvek od miro13 »

...myslím že ten odpor bude záležitosť páru korun, rozobrať, niekde ho tam nájsť a kúpiť v obchode s elektronickými súčiastkami...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: nefunguje ventilátor 1,2 a 3 stupen

Příspěvek od jiri.vacha »

Jestli máš automatickou klimu,tak ten odpor není u motůrku,ale v ovládacím panelu co je displej.Já měl motůrek rozebraný,kvůli ložiskům a u motůrku nic není.Jinak u mého auta byl tento panel z nějakého důvodu měněn,je v jiné barvě,motůrek má kluzná ložiska,musel jsem je namazat a byl plný prachu,jako černý mour,rozebrat a vyčistit jde dobře.Proto je to asi tak drahé :-k .Víc asi neporadím,dobré pořízení :D Jo jinak já občas kupuji v Praze-Úvaly,vždy jsem tam dobře nakoupil,a jeden trajet stojí na rozebrání na vrakáči na Kladně,též už jsem ho za dobrou cenu odrbal :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: nefunguje ventilátor 1,2 a 3 stupen

Příspěvek od lumik »

Díky za rady. Mám digitální ovládání, tak to zkusím rozebrat,ale podle toho co jsem zjištoval na netu tak to je ten předřadnej odpor a bohužel to není za pár korun. Ale těch věcí tam mám na řešení hodně. Tečou dva střiky, problikáva signalizace otevřené dveře, nefunguje dalkáč, netříkají zadní ostřikovače, teče řízení. Měl ho nějkej šmudla-olej neměnil, rozvody měly najeto 180tis km stáří 9.5roku takže origo-napraskaný, tekla nafta z prasklý hadice a ta rozleptala nějaký jiný hadice a uložení stabilizátoru a gumu u tyče stabilizátoru, zadní tlumiče vyrezlý napadrt a co já vím ještě se objeví.
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: nefunguje ventilátor 1,2 a 3 stupen

Příspěvek od jiri.vacha »

Naftu nevím,já mám benzín na plyn,super auto,nemohu si stěžovat.Dálkáč už mi taky dodělává,budu to řešit uplně novým systémem,dveřní čidlo vyštelovat,promazat,u ostřikovačů jsem měnil motůrek.Jsou to banality,které naštvou,ale až to vychytáš tak budeš mít dříče co hodně uveze,at se daří :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
alkapone
Příspěvky: 1
Registrován: 11 dub 2017, 16:16

Re: nefunguje ventilátor 1,2 a 3 stupen

Příspěvek od alkapone »

Hyundai Santa Fe 2002 2,4i 107kw 4x4
zdravim panove, mam ten istý problém alebo podobný. Poistky som pozrel aj pri motore aj pod pristrojovku, premeral som elektriku k poistkam ide. Rozobral som venntilator prečistil aj odskušal ten funguje . Ukazuje mi to na stredový panel že ovladanie rýchlosti vetraku nefunguje, je to manual, mam tam kolieska, ten odpor je aj tam ? musím meniť celý ten panel ovládania?
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“