kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od lumik »

Ahoj, prosím o radu kde najdu předřadný odpor ventilátoru? Rozebral jsem kus palubovky a nechce se mi dělat něco,aniž vím co přesně dělám. Předpokládám, že bude někde před kabinovým filtrem u ventilátoru. Ještě se chci zeptat zda musím před vyndáním odporu, odpojit baterku.
Díky za rady Luděk
Reklama
 

mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od mihlit »

Přesně ti to nepovím, ale je to u motoru větráku. Co jsem viděl různé obrázky, tak je to podobné jako santa fe.
Santa: http://i.ebayimg.com/00/s/MTIwMFgxNjAw/ ... W/$_57.JPG
Najdi motor větráku a v tom bloku kousek od něj to je. Ta hnědá věc vlevo dole těsně pod motorem, tak to je ten odpor.
Co jsem koukal, tak některé novější verze či jestli za to může automatické klima, tak nemají rezistor ale výkonový transistor, který ty otáčky řídí. Umístěn je ale na stejném místě.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od lumik »

Díky za radu myslel jsem si, že je to stejné se santa fé tak jsem již na to koukal,ale marně tak jsem to již odvezl mechanikovi a ted čekám.
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od jiri.vacha »

Jsem to tady už někde říkal,že tam není,já ho taky neviděl a motor jsem měl venku,zatuhlé ložiska.Já si myslím ,že je v ovládacím panelu topení,klimatizace.Proto je ten díl tak drahý v hyu.
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od mihlit »

To je ale divné, protože dle schématu by to u motoru být mělo.
Stránka: http://hyundai.epcdata.ru/trajet/25362/ ... vt-97113B/
Konkrétní obrázek: http://hyundai.epcdata.ru/images/cutups ... 971C11.png
Ta součástka úplně nahoře s označením 97113B je ten rezistor.

Navíc logicky musí být v místě proudění vzduchu. Dost se hřeje, takže musí být chlazený. Kdyby nebyl, tak ten plast okolo za chvíli roztaví nebo alespoň shoří spirála.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od jiri.vacha »

Tak nevím,nechcu se hádat,pak je to taky možná,že trajet měl manuální a nebo automatickou klimu a v tom může být rozdíl.Manuál měl dva kulaté knoflíky na palubce a automatická klima už má jen tlačítka a displey :-k .Já mám automatickou a u motoru jsem taky nic neviděl [-X
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od mihlit »

Pokud vím, tak automatická klima nemá odpor vůbec. Má místo toho výkonový tranzistor (mosfet), kterým řídí otáčky větráku. To je pak ta druhá součástka na stejném obrázku s kódem 97624C. Měla by být na stejném místě, jen vypadá značně jinak.

Trajeta ale nemám a neměl jsem, takže ty informace odemě jsou čistě teoretické - co jsem našel v servisním manuálu a na netu.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
lumik
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 kvě 2010, 19:05

Re: kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od lumik »

Zdravím pánové po menší odmlce. Nakonec jsem musel celou věc pořešit sám. Automechanik mi sice potvrdil, že odpor-je ok. Teda ne odpor ale jak jsem nakonec zjistil teda to samé co psal tady mihlit je tam tranzistor. Musel jsem rozmontovat palubovku, abych se k tomu nakonec dostal a vyndal to. Práce teda přímo děsivá, možná jem měl rozmontovat víc palubovky,a bylo by to snažší. Koupil jsem nový tranzistor s kodem NPN ONSemi tranzistor MJ11032 za 300kč a nechal to vyměnit u jednoho elektrikáře za 60kč a pak jsem to zpátky namontoval vše je ok ventilátor funguje na všechny rychlosti. jinak v hyundai servisu chtěli 2800kč a to bez DPH a práce takže si myslím bych jim dal 4000kč. posílám pár fotek oco jde a kde je to-je to vedle kabinovýho filtru musí se vyndat spodní kaslík a ten naviják co ho drží apak odšroubovat 2 šrouby a to je peklo mě to teda nešlo nedalo se knim vůbec dostat a povolit. Demontoval jsem i horní kaslík a kus té palubovky. Tak Vám přeu at to nemusíte dělat a řešit :D Luděk
Přílohy
PICT0171.JPG
PICT0171.JPG (75.7 KiB) Zobrazeno 9408 x
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od miro13 »

...dobrá práca =D> ...dík za návod, možno sa to niekedy zíde...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
krofc
Příspěvky: 1
Registrován: 18 pro 2017, 16:44

Re: kde najdu předřadný odpor ventilátoru

Příspěvek od krofc »

zdravím,kde jej tedy přesně najdu,u ventilátoru nebyl
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“