Dotaz. Palubní počítač.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
MajklCRDi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 09 říj 2017, 22:24

Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od MajklCRDi »

Zdravím Trajeťáci. Chci se zeptat na dvě věci. Ukazuje vám u Trajeta na palubním PC okamžitá spotřeba? Jakým způsobem odvzdušňujete chladící systém? Tím šroubem vedle nádržky na brzdovku? Díky, mám Tranďu asi měsíc a už sem řešil spojku,ložiska v diferáku a pár drobností. Ale, měl jsem už spoustu aut, na Hundaje sem koukal nedůvěřivě, ale, Trajet mne nad míru překvapil, jak komfortem jízdy, tak vnitřním prostorem a výbavou. Měl jsem dva Espejse, ale Trajet vyhrává. Jen doladit pár drobností.Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od Richard555 »

Syn má Santu z roku 2005 2,0 CRDI a tam ještě palubák neukazuje okamžitou spotřebu , jen průměrnou a dojezd. Předpokládám že to budeš mít stejně. Pokud to přepínáš do různých modů a okamžitá spotřeba tam není, tak opravdu není a není to chyba, ale vlastnost :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
MajklCRDi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 09 říj 2017, 22:24

Re: Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od MajklCRDi »

Děkuju, myslel sem si to. Je to 2006 rok, tak to tak bude. A něco k tomu odvzdušnění topení CRDi? Snad tu Trajeťáci nevymřeli :( .
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od Richard555 »

No i když nemám Trajeta, před 14 dny jsem měnil nemrznoucí kapalinu v Santovi z důvodu výměny termostatu. Nalil jsem novou úplně do plna a nic jsem neodvzdušňoval. Jen jsem motor ohřál, aby se otevřel termostat a po zchladnutí dolil kapalinu v nádržce na MAX. Santa normálně topí - nic jiného jsem nedělal.
Takový ty "psí kusy" jako ve Favoritu strkat auto čumákem do kopce atd. se už dneska moc nedělaj......není ani žádný kohout, který by zavíral okruh topení. Vše proudí radiatorem v zimě i v létě a jen klapky v bloku topení a klimy rozhodují jestli se topí, nebo chladí.......
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
MajklCRDi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 09 říj 2017, 22:24

Re: Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od MajklCRDi »

Myslel jsem si to, vzhledem k absenci odvzdušňovacích čehokoli, až na ten šroub na 17ctku klíč, ale tím to asi neodvzdušním. To bude počítám kvůli jinýmu servisu. Děkuju moc. A ještě tedy, asi mi odešly hodiny na stropě, stává se to u hyundajů? Nebo tam je jinej zakopanej pes.....jsou úplně mrtvý...... ](*,)
MajklCRDi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 09 říj 2017, 22:24

Re: Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od MajklCRDi »

Jinak si pamatuju, jak pracně jsem odvzdušňoval mý škodovky, to byli masakry :shock:
MajklCRDi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 09 říj 2017, 22:24

Re: Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od MajklCRDi »

Jinak nějakej Trajeťák okolí Krumlov, Budějky na sdílení bolístek a rady? No moc nás tu vidět není.....
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od miro13 »

MajklCRDi píše:mám Tranďu asi měsíc a už sem řešil spojku,ložiska v diferáku a pár drobností.
Ahoj, ako sa ti prejavili vadné ložiska v diferáku? Mám starší model bez počítača, kúrenie neodvzdušnujem iba dolejem vodu, odvzdušní sa to samo. Dík
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
MajklCRDi
*
Příspěvky: 12
Registrován: 09 říj 2017, 22:24

Re: Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od MajklCRDi »

Ahoj, tak k tomu diferáku, při každým zátahu, tzn. sešlápnutí plynu sem cítil vibraci, jakoby byla v pr...i poloosa a bylo to i slyšet, ta vibrace a pak když sem vlez pod auto a za tu polosu u převodovky vzal, zapajcoval sem s ní do všech stran, tak bylo v převodovce, respektive přímo v diferáku slyšet, jak to tam bouchá, prostě vůle v ložisku. A bylo to i vidět, jak tam má ta polosa vůli. Po rozebrání převodovky, jasný ložisko.
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Dotaz. Palubní počítač.

Příspěvek od miro13 »

Tak presne tieto vibrácie ako popisuješ mám aj ja. Dík za radu =D> :wink: budem to musieť vymeniť.
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“