Karoserie

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Karoserie

Příspěvek od Hardcam »

Do 2/3 karoserie
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Karoserie

Příspěvek od koloman.brutus »

a kde je ta 1/3 nepozinkovana?
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
TheFirstman
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 16:37

Re: Karoserie

Příspěvek od TheFirstman »

To je dobra otazka... Ale treba zadni blatnik, ktery jsem mel dost odreny od nejakeho sikuly na parkovisti pozinkovany urcite neni. Behem 14 dnu se tam zacinal delat rez, pak to slo na prestrikani.
Hyundai i30 WG 1.5 DPi Smart Nav, engine red (2022)
Hyundai i20 1.4i Comfort, vínová metalíza (2009) - prodáno
Hyundai i10 1.1 48kW, modrá metalíza (2008)
Škoda 125L, zeleň topolová (1989)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Karoserie

Příspěvek od Hardcam »

Melo by to byt zhruba do poloviny sloupku oken...sry, ale pokud byl ten naraznik odreny na plech, tak se neni cemu divit a vystavovat to dalsich 14 dni povetrnostnim podminkach tomu taky neprida... :roll:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
HyI2O
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2010, 23:43

Re: Karoserie

Příspěvek od HyI2O »

Nechci sirit paniku, ale kdyz jsem mel Renaulta Thalii a dost mi ji odreli na prednim blatniku a na kapote tak jsem s tim jezdil 2 roky a nikde ani naznak rzi. Ted mam Ceeda sw a odrel jsem si blatnik a asi po mesici se tam uz objevila rez. Zjistoval jsem proto jestli ma kia pozinkovanou kastli a na kia foru to resili taky a nakonec jim primo reditelstvi Kia CZ odpovedelo, ze pozink ma. Takze docela pochybuju o kvalite pozinku... jinak je ale s autem plna spokojenost, najeto 30 kkm a bez jedine poruchy.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Karoserie

Příspěvek od Hardcam »

Co ma s pozinkem spolecneho nehoda? Kasle se prece nepozinkuje pro pripad, ze me nekdo odre, ale proto, aby plech vydrzel zdravy po co nejdelsi dobu (napriklad na viku kufru u Felicie je videt, ze pozink nedavali). Dle meho nazoru zalezi, zda jsi pozinkovanou vrtvu porusil ci nikoliv a je jedno, jestli na Skodovce, BMW, Kie nebo Renaultu. IMHO plech je plech a nepozinkovanej plech hnije vzdy, pokud je vystaven povetrnostnim vlivum. Dobre je to videt treba na plechacich, bez ochrany povrchu hnijou po prvni zime, pokud maji nater, daji treba 3-4 nez zacnou reznout. Ale jeste se mi nepostestilo videt treba 8 let stary pouzivany plechace, ktere nebyly ohnile.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
HyI2O
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2010, 23:43

Re: Karoserie

Příspěvek od HyI2O »

Nehoda s tim ma spolecnyho to, ze obe auta byly dost podobne poskozeny a jedno zacalo reznout a druhy ne!!! Tim ze byly podobne poskozeny myslim +- do stejne hloubky a dokonce bych rekl ze Renault byl na tom hur.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Karoserie

Příspěvek od Hardcam »

:roll: kdyz budu mit odrenej plech, dam to do kvalitni lakovny a nebudu muset resit, jestli se mi na nem za rok udela rez
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
HyI2O
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2010, 23:43

Re: Karoserie

Příspěvek od HyI2O »

To mas pravdu, nevim jake zkusenosti mas ve meste ty ale stalo se mi ze mi nejakej c.... na parkovisti odrel dvere, nechal jsem je opravit a za mesic jsem ty SAMY dvere musel opravovat znovu, holt pech. Auto si kupuju vzdycky na 4 roky a pak ho davam na protiucet a beru jiny. Proto kdyz mi ho nekdo odre tak jsem to doposud neresil a vzdycky pred prodejem nechal vsechno opravit...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Karoserie

Příspěvek od Hardcam »

Ja bych na to nevydrzel koukat....navic odrenej plech si o tu korozi fakt rika, ale dokud ho neodres, tak bych se reznuti nebal. V meste bydlim, ale parkuju v nem tak, abych tohle neresil casteji, nez je nutny. Predchozi tri dny jsem byl ve Francii a tam je odreny snad uplne kazdy auto, i ty, co jeste nemaj znacky. Z toho by me kleplo...dal jsem auto do podzemek a jezdil "sockou", stejne to delam i kdyz musim do Prahy, cemuz se vyhybam jak cert krizi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Karoserie

Příspěvek od x-bat »

Panove, vcera se mi podarila jedna nemila vec - zastavil jsem tak chytre, ze jsem pri couvani mel v mrtvem uhlu velky kamen (predstavoval neco jako patnik). Tak jsem do neho suverenne narazil a v naraznik mam trochu skrabnuty a hlavne na jednom miste jsem do neho udelal dokonce malou diru (holt, ostry kamen). Otazkou ted je, jestli ma smysl to tahat k oprave - pouze zalepeni, jde asi o 5cm ryhu, zadna prasklina, pouze hrube skrabnuto + na jednom miste dira jako od sroubovaku. Dle me to vubec nicemu nevadi, jde pouze o estetiku :)
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Karoserie

Příspěvek od koloman.brutus »

hod sem foto nech sme v obraze

a ak je to oba plast tak to by som tiez neriesil
ja som nacuval s autom zadnym naraznikom tiez do kamena a mam ho poskriabany. Tie srabance vidno len ked sa zohnes na kolena takze to neriesim
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
wody
*
Příspěvky: 31
Registrován: 29 dub 2009, 16:42
Bydliště: Plzeň

Re: Karoserie

Příspěvek od wody »

Nazdar všichni,
tak mé íčko opět působilo větší přitažlivost než je zdrávo a otřela se o mne nějaká
dodávka,když jsem parkoval u chodníku.Odloupl se mi i kousek laku.Neví někdo jaké je číslo barvy Ice Blue na opravný lak? Díky.
Hyundai I 20 1,4/74KW comfort ICE BLUE od 10.4.2009
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Karoserie

Příspěvek od killimanjaro »

Ako to tak citam, tak bublinky na piatych dverach su v mnode. Dufam, ze nedopadneme ako "stastni" majitelia Felicii. Ja som vcera nasiel prvu bublinku nedaleko od zadneho stieraca. Len som na nu prilozil prst a uz mi na nom ostal lak. Uplne tenulinka "folia" laku a pod tym rovno kov a hrdza. Myslim, ze moj horsky bicykel je nalakovany lepsie. Taku tenku vrstvu som vazne necakal.
S jednou malou bodkou hrdze to riesit nejdem, zatriem presvitnym lakom. Ale pri dalsej bude smer servis.
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Karoserie

Příspěvek od dj.brouk »

wody píše:Nazdar všichni,
tak mé íčko opět působilo větší přitažlivost než je zdrávo a otřela se o mne nějaká
dodávka,když jsem parkoval u chodníku.Odloupl se mi i kousek laku.Neví někdo jaké je číslo barvy Ice Blue na opravný lak? Díky.

JJ ty dvě tyčinky doma mám (jedna je metalíza,druhá lak),ale asi ne v té tvé barvě. [-X :lol: :lol: :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
Odpovědět

Zpět na „i20 Karosérie“