Karoserie

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Tichtach
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 črc 2010, 19:19
Bydliště: BA

Re: Karoserie

Příspěvek od Tichtach »

Dnes som bol v servise objednat vymenu zlomenej vonkajsej klucky na dverach spolujazdca. Vraj som uz stvrty.
Reklama
 

blavakivo
Příspěvky: 2
Registrován: 10 dub 2012, 22:17

Re: Karoserie

Příspěvek od blavakivo »

ja som cez vikend opravoval žene zadny naraznik na i20 lebo niektorym sa nechce nadchadzat ked parkujú,mala tam asi 8 cm otvor v tom plaste ,zhodil som to dolu, letovackou zvaril z vnutornej strany, bol preliačeny aj ten tenučky plech na rohu pod svetlom ktore bolo tiez puknuté . ](*,) ](*,) ..pri zhadzovani naraznika som stiahol spodnu cast tesnenia piatych dverí a hop hrdza asi na 4 miestach na tom leme ,že fakt sila a ta hrubka plechu,prirovnal by som to k práčke a ten lak žiadna ochrana a tenučký :-k .. :hyu: ma necele 3 roky tak sa to bude riesit....ine veci zatial spokojnost....
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Karoserie

Příspěvek od killimanjaro »

Tie piate dvere su skutocne nejake nachylne na hrdzavenie. Hrdzu okolo okna mi odstranili ale asi sa na ne este pozriem poriadne aj na inych miestach. Prve bude to tesnenie.
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
fotr
*
Příspěvky: 24
Registrován: 23 srp 2009, 20:34

Re: Karoserie

Příspěvek od fotr »

včera sem našel na střeše čtyři rezavý fleky. Tvarem a velikostí to odpovídá zhruba "bodovým svárům" který jsou vidět zevnitř na pátých dveřích. "Sady rezavých fleků mám v rovných linkách, kolmých na pomyslnou podélnou osu auta. První linie je zhruba 15 cm od čelního skla, druhá vede na střeše v úrovni první třetiny zadních dveří.
Protože mám po třetí garančce tak mám smůlu. Záruka na závady laku je pouze tři roky. Takže bych měl asi čekat až ty fleky prorezaví durch, to Hnujdajové garantujou na deset let. No, možná to nebude trvat tak dlouho.
Anebo to rychle prodat. Na to zase nemám "žaludek".
Tak si tu kastli radši před třetí garančkou pořádně prohlídněte. Ať neolitujete.
Jedno neumělé foto z mobilu:
Přílohy
rez na střeše.jpg
rez na střeše.jpg (3.24 KiB) Zobrazeno 2286 x
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Karoserie

Příspěvek od tombas »

Když to necháš prorezavět, tak nic nevyreklamuješ, protože v podmínkách je napsáno, že každé poškození musí být neprodleně opraveno, navíc podmínkou je každoroční kontrola stavu karoserie a laku v servise.
Já jsem kvůli jedné vynechané kontrole předchozího majitele přišel komplet o záruku na lak a karoserii.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Karoserie

Příspěvek od pietro32i »

To mi pripadá ako hlava XXII, záruka je x rokov na prehrdzavenie. Ale keď ti to ešte len začne hrdzavieť, tak sa na to záruka EŠTE nevzťahuje, lebo to ešte nie je prehrdzavené. Ale keď to necháš prehrdzavieť, tak ti záruka UŽ neplatí, lebo si to nemal nechať prehrdzavieť, ale dať to opraviť (samozrejme na svoje náklady). Keby to však v tom opravovanom mieste predsa len nejak rýchlo - medzi dvoma ročnými kontrolami karosérie - prehrdzavelo, tak sa už na to tiež záruka nevzťahuje, lebo to miesto už bolo porušené predchádzajúcou opravou. Vyreklamoval už vôbec niekto niečo v súvislosti s hrdzou?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
fotr
*
Příspěvky: 24
Registrován: 23 srp 2009, 20:34

Re: Karoserie

Příspěvek od fotr »

tak chlapi, dík za upozornění. Zatím je to "závada laku", domluvím si návštěvu v servisu, pak poreferuju.
Každopádně to asi nebude problém jenom mojí plechovky, teď sem na parkovišti viděl podobně postihnutýho kolegu. Taky červenej lak.
Odpovědět

Zpět na „i20 Karosérie“