Voda na prahu pod dveřmi

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
feflo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2009, 09:32
Bydliště: Ostrava

Voda na prahu pod dveřmi

Příspěvek od feflo »

Dobry den.

U pravych prednich dveri se mi (pokazde kdyz prsi) nahromadi voda na prahu - tesne pred "tou umelou hmotou", cili cela lakovana cast prahu je pod vodou. V interieru uz voda neni. U jinych dveri to nedela. Nemate s tim nekdo zkusenost?
Hyundai i20 1,4 Style Red
Pred tím : Škoda 120 L (37 kW), Škoda Felicia 1,3 Atlanta benzin (50 kW)...(pracovně Mitsubishi L-300, Volha, Škoda 125 L, Favority, Felicie, Avia Furgon...)
..."Helejte se, ze mně blbce neuděláte - ja uz blbec sem"...
Reklama
 

Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Voda na prahu

Příspěvek od koloman.brutus »

Niekde na fore sa o tom pisalo, ze zo zaciatku mali i20 zle utesnene celne sklo a prepustalo to vodu. Vyrobca chybu uznal a v servise to opravuju.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
feflo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 16 lis 2009, 09:32
Bydliště: Ostrava

Re: Voda na prahu

Příspěvek od feflo »

...no, ale psalo se o vode v interieru. Ja mam v interieru sucho...tu vodu mam na prahu tesne pred "tapecirungem", ale na vnejsi strane, ne na vnitrni.
Hyundai i20 1,4 Style Red
Pred tím : Škoda 120 L (37 kW), Škoda Felicia 1,3 Atlanta benzin (50 kW)...(pracovně Mitsubishi L-300, Volha, Škoda 125 L, Favority, Felicie, Avia Furgon...)
..."Helejte se, ze mně blbce neuděláte - ja uz blbec sem"...
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Voda na prahu

Příspěvek od amaize »

mohla to být voda která ti teče kolem gumového těsnění a asi to někde netěsní,poradím ti tak trošku, utři ty gumy dveře a prahy do sucha , vem křídu pomaluj jen gumu a pak to postříkej nebo nech zmoknout,kde bude křída smytá,kontroluj postupem zhora dolů tak někde v těchto místech to netěsní,
a skontroluj jestli tu gumu nemáš někde "zkříženou"nebo stlačenou taky by to mohlo být
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
jindrab
Příspěvky: 7
Registrován: 20 dub 2010, 23:27

Voda na prahu pod dveřmi

Příspěvek od jindrab »

Ahoj,
nevím jak velký je to problém (a zda-li je) ale poslední dobou čast pršelo a všimnul jsem si že když jsem otevřel zadní dveře tak bylo zatečeno trochu vody na prahu. Na zadních dveřích jsem to pozoroval vícekrát na předních jen dnes ráno. A vždy jen na pravé straně. Díval jsem se na těsnění dveří a vypadá že je v pořádku a všude přiléhá.
V podstatě jak jsem to těsnění zkoumal tak vlastně dveře mají dvoje těsnění vnější a vnitřní a voda je vlastně na prahu mezi vnějším a vnitřním těsnením.

Jinak voda se tam nedostala jízdou protože auto stálo. Ja fakt že auto nestojí úplně na rovině je mírně (dejme tomu patnásct stupňů) nahnuté nalevo takže pravá strana je výš. Ale nemyslím si že by to mělo mít nějaký vliv na zatékání.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Hyundai i20 1.4, comfort electric green
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Voda na prahu pod dveřmi

Příspěvek od Vilda »

Accent mi to dělá taky :? hlavně u zadních dveří, ale vevnitř je sucho a to je hlavní. Asi nějaká specialita :hyu:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda na prahu pod dveřmi

Příspěvek od Mexican »

Vilda píše:Accent mi to dělá taky :? hlavně u zadních dveří, ale vevnitř je sucho a to je hlavní. Asi nějaká specialita :hyu:
trocha vody.. je to tym ze Accent ma tesnenia 3 - 1 von a dva vnutri, nema to vplyv na funkciu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Eqoo
Příspěvky: 6
Registrován: 30 dub 2010, 13:45

Re: Voda na prahu pod dveřmi

Příspěvek od Eqoo »

Tiez tam mam vodu, hlavne ked dlhsie parkujem. Niekedy na jednej strane, inokedy na druhej, asi ako fuka vietor, alebo ci niekto vedla mna parkuje. Ale neriesim to. Vo vnutri voda nie je.
Odpovědět

Zpět na „i20 Karosérie“