Nekvalitní lak

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od caruser »

:hyu: na tom je poslabšie aj v hrúbke plechov karosérie. Mal som koncernové auto a musím povedať, že po 2,5 roku používania som nemal na dverách žiadnu preliačinu. Na i20ke po 16 mesiacoch viac ako 5 preliačín a to si dávam na parkovisku pozor, kde zaparkujem. Pri umývaní sa tie plechy riadne prehýbajú :), ale to je pri každom ázijskom aute
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od jirikstbk »

Amalfi: I ty Brute? :D
No, alespoň nejsem sám, kdo raději změní značku.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od suah »

Takych nas bude.. :lol:
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od caruser »

Ale akú značku vybrať, dnes sa človek sklame u každého výrobcu :(
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
alcione
**
Příspěvky: 100
Registrován: 19 čer 2012, 07:21

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od alcione »

ak by som sa mal rozhodnut pre auto, urcite by som si trocha doplatit za lepsiu znacku. lacnejsie auto znamena mensia kvalita:

ja som skusal v srotovny zobrat klinec a doskrkal som porsche cayene. potom s rovnakom silou som poskrkal volkswagen up a cuduj sa obe auta mali uplne rovnaku ryhu, mali rovnako kvalitny lak :lol: ak by som doskrkal :hyu: 20 myslim ze by som pomaly prederavil dvere.
i30, 1.4, r.v.2011
zamyslite sa ZNOVA
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Amalfi »

Mam nekolik uvah kam asi v budoucnu zamirime, neresim v nich spolehlivost, protoze to je u dnesnich autech kus od kusu a o stesti. No me se libi nova Kia Ceed design a interier by se nam libil, ale problem bych videl zase lak. Budu muset omrknout jejich forum :) Premyslel jsem i o Renaultu (megane, fluence) - tam ale vidim problem se soucasnym interierem. Design se mi libi, ale interier uz nikoli a taky ty motory jsou takove chudinky (druhe auto chci mit porad benzin), pokud bych ale zjistil ze lak je kvalitnejsi tak do nej pujdem. Citroen (C4,C3 picasso) a Peugeot - (30x) plati to same - priorita lak, jen ja nemam rad budiky urostred a motory jsou chudinky taky. Proste uvidime casem, jiristbk ma i20 dele a asi to bude taky menit driv tak uvidim kam se vrtne, bude vybirat prvni a ja se poucim :)
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od jirikstbk »

jiristbk měnil dosud auto po 8 až 10 letech ... vždy, když jsem měl pocit, že v novém autě mám vyšší šanci na přežití než v tom aktuálním.
Zatím se to neděje a tak já asi první nebudu - spíše doufám, že k tomu nebudu donucen vnějšími okolnostmi.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Amalfi »

Dnes jsem byl na 3. Garancce ACA Karvina. Pan mi rekl ze to auto je hodne doskrabane. Ze tam prej jezdi nejaky pan co ma na i20 pres 120tkm najeto a vypada jeho auto lip. Taky ze ten pan ma jeste puvodni brzove desticky. Garancka tak vysla na 8700. Nam je menili ted pri 58tkm. Kdyz sem mu rek ze ten lak stoji za ... Tak mi rekl ze si nikdo nestezoval a ze lak je dobry a neco v tom smyslu ze o auto se nestaram. No pomyslel jsem si neco v duchu o predpojatosti a rekl jsem mu ze uz Hyundai nechci. Pripadne mi ze ze mne chtel udelat vola a tohle ja nesnasim, takze tenhle servis naposled.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od caruser »

Amalfi

Jeden mechanik, opravujúci automobily všetkých značiek má zaujímavé životné motto, ktoré je bohužiaľ pravdivé. Po rokoch opráv benzínov/dieslov dospel k záveru, že každé auto má svoje veľké slabiny a osobne by mal problém si vôbec nejaké auto kupíť. Ale to je profesionálna deformácia, ktorá je myslím v tomto prípade absolútne pravdivá. Veľká škoda, že tie autá už nie sú čo bývali hlavne po stránke spoľahlivosti...
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Amalfi »

No ja toho automechanika chapu. :) V tom je holt pravda, ja si rad zavzpominam na Nissan Primera P10 a P11 co jsem kdysi mel Auta to byla vesmes spolehliva, P10 2.0SLX skoncilo nabourano ne mou vinou, ale stejne jsem se s nim chtel uz rozloucit, bylo rezave. Ale motor, prevodovka, pocit z jizdy, rizeni atd ... takove auto jsem od te doby nemel a nikde nevidel. P11 jsem mel v nafte 2.0TD bohuzel chudinka s 66kW a opakujici se problemy se stabilizatorem, ktere bylo treba co 2 roky menit, ale ten lak - tak na ten vzpominam, ten byl tvrdej jak svina :) Holt na metalize byla vrstva pruhledneho akrylatoveho laku. Vydrzel neskutecne. Ale od te doby co se Nissan dostal pod Renault to slo z kopce ... posledni primera P12 byla s budikama uprostred a tomu ja nikdy nerozumel, namaha to vice oci, takze touhle cestou jsem uz nesel.
Covece ja si z te nostalgie snad poridim ojetinu :) Omlouvam se za OT
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od caruser »

Tá Primera naozaj mala niečo do seba, poznám pána, ktorý stále vlastní Primeru GT a na to auto nedá dopustiť. Ani sa mu nedivím, keď na 4ke ide takmer 200 km/h :)
Nielen Nissan, ale každá japonská automobilka, ktorá začala vyrábať mimo Japonska, šla kvalitou dole. Ešte, že Mazda sa drží [-o<

Ako píše jirikstbk ak nové auto nemá čo ponúknúť z hľadiska bezpečnosti a prevádzkových nákladov, tak je zbytočné kupovať niečo ďalšie. U mňa bude asi i20ka dosť dlho, asi tak skoro sa benzínové motory s priemernou spotrebou nedostanú pod 3 l /100 km :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Amalfi »

Jo tak Mazda .. u nove 6 maji uzivatele problem s lakem (tenky a otira se) .... chjo zase ten lak.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od enjoy »

Díky svojí práci vidím denně několik mechaniků a jeden mi vážně uvázl v paměti :D
Přesně jak se tu říká,celkem pravidelně slyším,že není co si koupit.Ale ten jeden,ač by si klidně mohl vozit zadek v čemkoliv,tak jezdí Opelem Kadet a hodně si to umí užít :D
Je to o tom,že my se honíme za tím na co nemáme,oni jezdí každý den s něčím jiným a nakonec skončí u nějaký plečky,jak bysme řekli my.
Jo a osobně kdybych se líp učil a měl na nový auto,tak si koupím Mercedes,bez debat.kdyby Mercedes neexistoval,tak Mazdu,Toyotu nebo Hondu.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od caruser »

Amalfi

Treba si kúpiť Infiniti, alebo Nissan so samoopraviteľným lakom :)

enjoy

Je pekné, keď človek má ešte nejaké automobilové sny :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Amalfi »

Jj ten lak ma FX35 a xTrail o tom jsem uz neco cetl. To FX35 s tim lakem jsem uz videl i na zivo. Ale to je docela ranec, takze nedostupne jako druhe auto. Ted to s temi nasimi dvackami musime nejak prezit.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Odpovědět

Zpět na „i20 Karosérie“