Nekvalitní lak

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
lenkakytka
*
Příspěvky: 85
Registrován: 23 říj 2008, 21:41
Bydliště: Plzen

Nekvalitní lak

Příspěvek od lenkakytka »

Zdravím vím ,že to sem asi nepatří ale nevím kam ,to napsat.Ctěla jsem se zeptat,co říkáte,na lakování našich i20.Stačí ,se jen trochu opřít dveřma ,o jiné a hned je pryč lak.Stalo se to dětem,jen trochu.Příjde mě,že to není dost vytvrzený.Jaký máte dojem z laku,vy? Díky
Hyundai i30 1,4 Satin Amber New Komfort.
Můj nugàtek .
Předchozí i20 1,2 Bery Red Incuslive Plus
Úspěšně prodán po čtyřech letech
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od black_sheep »

mno hyundaie neměli odolný laky nikdy, takže myslím, že i20 nebude vyjímka :-)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
krči
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 srp 2009, 21:21
Bydliště: Žilina

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od krči »

Máš úplnú pravdu, spomínaná kvalita laku .... :cry: takto nejako sa to dá pekne napísať. Auto mám 2 roky, interiér ako nový dokonca vonia ešte novotou. Exteriér - auto po umytí vyzerá tak cca. 6 rokov. Musím ho hneď navoskovať aby vyzeralo ako nové, TURTLE WAX všetko zakryje. Prejdete okolo vetvičky stromu hneď je tam škrabanček, hadicou od vysavača hneď je tam škrabanček........ :cry: Ale auto je spotrebák tak to už neriešim, škrabanec sem , škrabanec tam
Hyundai i20 1,4 73kW /100k Style, Diamond Black
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od bartiik18 »

A jaké používáte přípravky na ochranu laku? zatím mám hyundaiku dva měsíce taky bych rád o to nějak pečoval. Něčím co je ověřený :-)
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od black_sheep »

v ulici parkuje 10 aut a všechny mají krásný lak. jen na těch mých autech neustále vznikají škrábanečky snad od větru nebo co. prostě lak pěknej ale nic nevydrží no. je to spotřebka takže bych se nad tím nějak nezastavoval a počítal s tím že se takový věci dějou.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
lenkakytka
*
Příspěvky: 85
Registrován: 23 říj 2008, 21:41
Bydliště: Plzen

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od lenkakytka »

Vím ,že to tak člověk ,musí brát ale zamrzí to.Na našem Acentovi(máme ho dva roky)není nic,přestože už se děti taky dotkli.Je nějaká tužka v barvě Bery ryde,čím by se to místo, dalo zakrýt? Díky
Hyundai i30 1,4 Satin Amber New Komfort.
Můj nugàtek .
Předchozí i20 1,2 Bery Red Incuslive Plus
Úspěšně prodán po čtyřech letech
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Espero »

Myslím, že nejsou horší než u jiných aut této spotřební povahy. Co vím tak moje Dacie je po 3,5 letech má lak o dost horší než H1. A kdysi jsem měl Daewoo, které jsem kooupil, vyrazil po týdnu jeho mání na dovolenou do Španělska, 2,5 tisíce km cesty v kuse pršelo a když jsem tam dojel, tak byl "smytý" lak na přední masce a předku kapoty. Reklamoval jsem a dost složitě, za pomoci soudního znalce jsem prokázal, že lak na některých dílech byl na úrovni 40% tloušTky podle norem. Přelakovali mi tenkrát v záruce 1/2 vozu, sice kvalitně, ale stejně jsem to auto už pak rád neměl.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od black_sheep »

dacie, daewoo.. srovnávat se s těmi nejhoršími není cesta ke zlepšení. :idea:

promiň espero, každý máme jiné měřítka... ale o takový značky bych nezavadil ani klackem :lol: (věřím že dělali i lepší auta ale já teď hážu prostě všechny do jednoho pytle)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Espero »

To Black Sheep:

Řekl bych, že ta auta plní, co od nic potřebuju a mimochodem ty naše Hujdaje jsou také nic moc.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Farrael »

Jojo Espero má pravdu. Třeba spousta lidí co jsem měl tu čest nedá na Logana dopustit. Je to perfektní pracant. Ano neni to nejkomfortnější auto na světě, ale světe div se je prý dost spolehlivé a spoustu toho oddře. Takže je to holt spotřební/pracovní auto. :-)
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Sysfun
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2011, 17:20
Bydliště: Nitra

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Sysfun »

Vsetky :hyu: auticka predane po aprili 2010 by mali mat 3 rocnu zaruku na lak, takze snad to s nim nebude az take zle :)
Hyundai i20 1.4 Style
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Had21 »

Ak sa nemýlim, lenkakytka má i20 nejak od apríla 2011, takže bych sa celkom rád dozvedel, čo by na tú trojročnú záruku v servise povedali - ja myslím že: "záruka sa nevzťahuje na násilné poškodenie" (napr. otlčené dvere pri otvorení).

Treba si uvedomiť o čom tá záruka je (hádam len, že ten lak sám nepopraská na slnku a neodfúkne ho silnejší vetrík...) - aj to si myslím že by povedali že si to polial nejakou kyselinou alebo čím...)

Ale ináč, nad každým šrámom sa asi netreba rozčulovať - to po zime by muselo človeka drbnúť - ja si neviem predstaviť auto čo po zime nemá otlčený lak....

Na :hyu: som celkom zvedavý, až vtedy sa ukáže kvalita laku.
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
Sysfun
*
Příspěvky: 48
Registrován: 11 dub 2011, 17:20
Bydliště: Nitra

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Sysfun »

Tak samozrejme ta zaruka sa nevztahuje na tu prihodu co mala lenkakytka, ja som skor reagoval na to, ze by ten lak mal byt nejak extra nekvalitny. Az take zle to snad nebude :)
Hyundai i20 1.4 Style
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od Had21 »

Dneska som poumýval obláčik, že sa prizriem ako to s tou kvalitou laku naozaj je...

... a musím povedať, že nič strašné som nenašiel. Pravdupovediac, lak i20 aspoň zatiaľ vyzerá byť celkom odolný (no bodaj nie, po troch mesiacoch). - z čoho mám ten dojem??? - Na kapote mám malú jamku od šutra (ako všetci, čo majú auto na cestu a nie do vitríny) a čuduj sa svete - plech sa po tej pecke preliačil, ale farba neodskakuje, ani sa neodlupuje, takže aspoň u mňa: :hyu: klobúk dole! =D> .

Ale môže byť, že nie každá farba je rovnaká - nielen ako vyzerá, ale aj chemickým zložením. Pamätám sa pred pár rokmi (asi 2) malo veľa borcov čo kúpilo žilinský Ceed v bezpríplatkovej červenej hlavu v smútku, ako tá farba opadávala. Pritom ostatné farby držali úplne v pohode. Takisto si pamätám jeden Megan predchádzajúcej generácie, čo stával tu na sídlisku v takej peknej zlatej farbe - no des :evil: , ten bol oškrabaný z každej strany - ešte aj pri kľučkách ako panička zadrela nechtom keď šla chytiť kľučku - som si vtedy povedal že renault nikdy v živote.... Ale keď som si pozorne všimol iné farby, tým nebolo nič... (Takže renault - beriem späť! :oops: )

Tak neviem, či to nebude tou Berry red, že je taká chatrnejšia.... Ale iní čo ju máte ste sa nesťažovali, takže asi ani tým to nebude...
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Nekvalitní lak

Příspěvek od black_sheep »

je pravda, že jsem byl mrknout na pár AR 156 a kvalita lakování je buď snad ještě horší a nebo už jsou všechny přelakovaný :)
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „i20 Karosérie“