Koroze 5tych dveri

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od Amalfi »

Jop mel jsem tam jen puchyre.
Ale byli na mene exponovanem miste na zadnich dverich. Ale vemte si treba lemy blatniku, nebo dvere ci kapotu. Tohle jsou exponovana mista kde ma kazdy nejaky ten skrabanecek a i to se muze stat duvodem k neuznani zaruky - reknou ze jste si meli zaplatit opravu a tim ze jste se o to nestarali vznikla koroze. Takze byl bych opatrny se spolehanim na delku zaruky na kastli.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Reklama
 

Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od killimanjaro »

Takze som to vybavil takto: Auto bolo kupovane v priebehu septembra 2009, takze ho este nemam plne 3 roky. Vo stvrtok im mam doviezt auto a do pondelka to budem mat opravene. Je to tam zle nastriekane od vyroby, takze mam v podstate stastie, ze nemam garaz. Garazovane auto by tento nedostatok odhalilo az neskor. Co uz moze byt mimo trvania zaruky.

Piate dvere teda budem mat v poriadku. Dufam, ze na buducu jar nezacne hrdzaviet niekde inde [-o<
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od amaize »

pro některé z vás: já tady nepsal o škrábancích a neudržovaném laku a kompletně karoserii ale o puchýřích , takže nemá smysl se tu vyplakávat a rozjímat jestli tak nebo onak,ale v tomto případě je třeba zajet k prodejci a řešit to tam

kili.. tobě přeju ať ti to hezky opraví a nevrátí se to
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
krči
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 srp 2009, 21:21
Bydliště: Žilina

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od krči »

Nazdar, tak i ja patrím k ,,šťastným " majiteľom auta u ktorých sa prejavila hrdza / drobné napuklé bodky /na piatych dverách pred skončením 3-ročnej záruky na lak. Bol som v servise, nafotené a koncom týždňa sa k tomu vyjadria. Budú to posielať na :hyu: Nechám sa prekvapiť. Dám vedieť....
Hyundai i20 1,4 73kW /100k Style, Diamond Black
krči
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 srp 2009, 21:21
Bydliště: Žilina

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od krči »

Pridávam aktualitku...tak 5-dvere boli úspešne vyreklamované :D . Spojím to s 3-servisnou prehliadkou o mesiac neskôr. Potom napíšem info.
S pozdravom.....
Hyundai i20 1,4 73kW /100k Style, Diamond Black
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od amaize »

no jak je vidět tak to šlo,aspoň si potvrdil mé doporučení ,
díky tobě, :hyu: majiteli
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
killimanjaro
*
Příspěvky: 48
Registrován: 28 lis 2009, 18:46
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od killimanjaro »

už to mám opravené. dvere vyzerajú ako nové. hrdzu vybrúsili a potom to nalakovali. tak snáď už sa to nestane.
i20 Style 1.4
www.autosvet.sk
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od Skyline »

Obávám se, že púokud to tam jednou rezlo, tak se objei opet po jedne dvo zimach :( je to smutné zjištění.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
krči
*
Příspěvky: 39
Registrován: 18 srp 2009, 21:21
Bydliště: Žilina

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od krči »

Nazdar, tak i ja mám už prestriekané zadné dvere. Farba je tak isto, možno i viac náchylná na mechanické poškriabanie škoda.
No zbadal som malú kozmetickú vadu, pod kľučkami dverí z ľavej strany sa odlupuje farba. Hlavne dvere od šoféra. Je tam vyvíjaný tlak kľučky na plech a následne na farbu. Idem to reklamovať ,lebo záruka na lak končí o mesiac.
Hyundai i20 1,4 73kW /100k Style, Diamond Black
Uživatelský avatar
neons
*
Příspěvky: 11
Registrován: 14 srp 2009, 18:54
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od neons »

Zdravím, mne už zadné vrátka opravovali druhý krát, vedla stierača pod sklom, stale to isté miesto.
Hyundai i20 1,2/57kW comfort - 2500 km
Uživatelský avatar
northon
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 led 2010, 08:44

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od northon »

Tak bol som si umyť po zime auto a aj ja som nasiel asi na siestich miestach bodovú korziu.Do troch rokov mi chýba jeden mesiac tak mi to prestriekaju v ramci záruky akurát tam bude rozdiel vo farbe stým uz nič neurobím.Na to všetko zisťujem že aj mne sa objavuje problém so startovaním. Pár krát sa mi stalo že auto nenaštartuje na prvý krát. Včera som naštartoval až na štvrtý krát medzi tým som vybral klúč zo zapalovania lebo som si myslel že ho zle nacital imobilizér ale ani to nepomohlo. Až na štvrtý krát mi čerpadlo naťahalo benzin takze si myslým že problém bude niekde tam.Pravdu povediac som s toho celý znechutený a vázne pochybujem ze moje dalsie auto bude Hyundai.

PS:zdovodnenie servisu k hrdzi: že vraj o tom vedia je to následok šetrenia vraj sa počita stým že piate dvere sú menej namahane tak tam dávajú slabšiu vrstvu laku aj farby...Hlavne ze dostavajú ceny za kvalitu.
25.11.2014 i20 II- Hnedá metalíza. Výbava confort plus vyhrievaný volant a sedadlá, svetelný paket 16palcové disky.
18.3.2010 do 24.11.2014 i20 clasic plus ,červená farba
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od severtom »

Upřímnou soustrast, protože přelakované = už minimálně jednou rezaté, oškrábané = ještě ztenčené a samozřejmě negalvanizované... životnost rok dva a vyleze to znovu.

Už se "těším" až se to objeví na naší i30 - naštěstí zatím po skoro 2,5 roku je bez důlků.

Garážování problém zhoršuje, konkrétně ve vytápěné garáži mi Felicie zrezla za 10 let klasicky pod předním oknem, lemy vzadu, páté dveře, přední blinkry v blatnících a zevnitř lemy blatníků v motorovém prostoru... pod auto se radši nedívat.

Když jsem svým neodborným zrakem na základě těchto jevů vyhodnotil pevnost a bezpečnost zbytku kastle, rozhodl jsem se koupit nové auto. Staré po skoro 200 tisících km mělo nárok na odpočinek.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od caruser »

Krásnu reklamu si robí :hyu: kvalitou spracovania. Myslím, že tu nezostane mnoho majiteľov i20, ktorí by sa opäť rozhodli pre :hyu: =D>
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
northon
*
Příspěvky: 36
Registrován: 30 led 2010, 08:44

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od northon »

Technik tvrdil že to nieje prvý prípad a že sa jedná iba o povrchovú koroziu od kovových častic ktore sa zapichnú do laku a tam hrdzavejú.Vraj ked to brúsili tak ani v jednom pripade sa to nedostalo na plech.Neviem uvidím čo bude dalej či po čase nebude potrebné radsej vymenit celé piate dvere.Zatial im doverujem ked som mal nejaky problem vždy to poriešili.Rosilo sa mi lave predné svetlo výmena,olúpaný chrom na vnútorných klučkach výmena,netesná príruba výfukoveho potrubia výmena.Zdá sa že za tri roky som doho už mal dosť. :mrgreen:
25.11.2014 i20 II- Hnedá metalíza. Výbava confort plus vyhrievaný volant a sedadlá, svetelný paket 16palcové disky.
18.3.2010 do 24.11.2014 i20 clasic plus ,červená farba
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Koroze 5tych dveri

Příspěvek od caruser »

northon

Pripomína to Feliciu, tam tiež korodovali 5. dvere. No možno keby si počas 2 rokov zažil toľko prekvapení čo ja pri i20ke, tak by si sa nudil ešte menej :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Karosérie“