Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od koloman.brutus »

Panove kupovali ste niekedy na svojho Hyundaia poloos (pravu)?

V servise stoji ,,len,, 600€ ](*,) ](*,) ](*,) tak sa pytam, kde je chyba? Nie je normalne aby na hrackarske auto, akym i20 bezpochyby je, stala jedna poloos 600€. Asi je obohatena uranom aby sa sama otacala. Preco je taka draha? Dovoz a podobne nemozu zdvihnut cenu az na 600€. Ved to nie je WRC seria.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od jirikstbk »

Proč je tak drahá?

Na to je jednoduchá odpověď. To, co nezaplatím na pořizovací ceně, to ze mě dostanou při opravách. Jinak řečeno, kdyby Hyundai nemělo 5letou záruku, tak by v mé garáži nestálo. To proto, že jsem o této politice věděl když jsem auto kupoval díky tomu, že jsem se tehdy poptal u konkurence. ;-)
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od koloman.brutus »

To si nemyslim, skus opravovat nove BMW. Ako ,,porizovaci,, cena tak aj nahradne diely su drahe. Detto Skoda Octavia a Golf. Samozrejme nieco je drahsie a nieco lacnejsie, zalezi od toho, kde sa nahdradne diely vyrabaju, kde sidli centralny sklad resp. od logistiky atd. atd. Ale z tej ceny usudzujem, ze tu poloos vyrabaju na Mesiaci a je skor z platiny a vylozena Swarovskeho krystalmi :lol:
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od Hardcam »

OT: z jakeho duvodu kupujes poloosu a proc ji platis ze sveho?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od koloman.brutus »

Lebo po poskladani auto huci, poloos sa zdala byt naoko v poriadku ale evidentne nie je. Chcelo by to preverit kazdu suciastku zvlast ale to je utopia. Ucet zo servisu poistovna 3x kontrolovala a 2x presetrovala no nakoniec ho odobrila no este cca 100-200€ a vyhlasia mi totalku.
Z coho som ale znechuteny je cena nahradnych dielov na :hyu:
Dostupnost na i20 je viac nez mizerna(nahradne diely na internete) a neskutocne draha(genuine parts :hyu: ). Nemozem nejak prekusit tu sumu 600€ za poloos ked viem, ze u konkurencie je to 3x lacnejsie. Je mi jedno, ze to je komplet s homokinetickym klbom atd. Je to palka. Vzduchovy filter detto. Na i20 43€ a na Skodu Fabia 12€ :evil: - znova cca 3 nasobok. Rozdiel v kvalite a komfortne u :hyu: i20 tejto cenovej politike absolutne nezodpoveda.
Na druhu stranu ak by som nebuchol tak by som kupu novej poloosi na :hyu: pravdepodobne nikdy neriesil.
Predosly OPEL bol tiez drahy no aj vozenie tomu zodpovedalo. Auto z roku 1985 bolo komfortnejsie ako i20. Teraz jazdim na felicii a ked si pozeram ceny nahradnych dielov tak sa len smejem a placem.Stoji to par € oproti :hyu:. A ja nechcem robit iba na posrate auto [-X
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od matysekul »

jirikstbk to napsal vcelku přesně. Hyundai a Kia má některé díly, i kvůli malé rozšířenosti,hodně předražené.Ale tohle dělá dovozce,páč cena dílů z výroby je minimální. Někdo tu dával rozdíl v ceně převodovky,která se montuje přímo ve fabrice a té samé jako náhradní díl.Rozdíl je propastný.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od David PLEVA »

Nicméně o cenách jěkterých náhradních dílů na Škodu a Hyundai bych mohl polemizovat, protože jsme nedávno řešili stejný problém u Octavie II a Sonaty, a to nefunkční motorek centrálního zamykání. A cena: Hyuandai Sonata NF 2005: 4600Kč a Škoda Octavia II 2007: 5200Kč. Ceny jsme zjišťovali u originálních dílů při nákupu a výměně v autorizovaném servise. Cena práce není připočtena.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od koloman.brutus »

David PLEVA píše:Nicméně o cenách jěkterých náhradních dílů na Škodu a Hyundai bych mohl polemizovat, protože jsme nedávno řešili stejný problém u Octavie II a Sonaty, a to nefunkční motorek centrálního zamykání. A cena: Hyuandai Sonata NF 2005: 4600Kč a Škoda Octavia II 2007: 5200Kč. Ceny jsme zjišťovali u originálních dílů při nákupu a výměně v autorizovaném servise. Cena práce není připočtena.
Netvrdim, ze je to pravidlo ale az taky rozdiel pri poloosi je neadekvatny. Rozdiel tych 600Kc pri motorceku je normalne. Povedal by som, ze takto to ma byt nakolko ,,porizovaci,, cena :hyu: oproti Skoda je nizsia. Samozrejme to tak nefunguje no logicky by to tak malo byt. Na tom je postavena cenova politika trhu. Ale rozdiel 12 000Sk a cene poloosi je viac ako nadhornotene.
Ozaj nasiel som vzduchovy filter na i20 Japanparts za cca 9€, ale to nie je genuine :hyu:
http://www.faro.sk/catalog/filtre/hyund ... ai-i20.php
Clovek si rychlo rozmysli ci da 43€ alebo 9€
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od Mexican »

koloman.brutus suhlas, kolega dal skutocne slaby priklad... na druhu stranu, mne sa nahradne diely (aspon to co som videl) nezdaju nijak extra drahe - budu mi menit komplet prave predne svetlo (vratane motorceka naklapania) a vychadza to podla papierov 3900 kc (co si nemyslim, ze je nejak extra vela), mne to este zobrali na zaruku, takze cena nula. Palivovy filter je myslim 900 kc s DPH , ked som bol v servise kedysi, povedali mi este par veci (vsetko origo :hyu: na new Accent)

př. brzd desky - sada 1870,-
zad. brzd desky - sada 2390,-
tlumič přední (1x) 3570,-
tlumič zadní (1x) 3920,-
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od Hardcam »

koloman.brutus: s tim bohuzel nemuzu souhlasit. Nejsi prvni, komu jsem to psal, takze ve zkratce:
Druhovyroba na vetsinu typu aut zacina az po 4 letech vyroby, v tuto dobu u nekterych znacek dochazi i k castecnemu zlevnovani nahradnich dilu. Tedy po 2 letech opravdu necekej, ze auto poskladas z druhovyrobnich dilu. k dipozici mas filtry, kotouce, desticky, kdyz se postesti, tak i zrcatka, popr. naraznik.
Toto je z duvodu, ze vozidla maji minimalne dvouletou zaruku a tak by se vyrobcum nevyplatilo vyrabet plecharinu. Uprimne, ty bys vyrabel dily na auto, ktere potkas jedno za den a jeste je vazano zarukou vyrobce?
Ad. ceny: ceny origo ND nevidim vubec jako drahe, nelze rict, ze jsou nejlevnejsi (jako napriklad hodinova sazba, kde je Hyundai leader), ale oznacil bych jako prumerne, tzn. nektere dily jsou levnejsi nez druhovyroba, nektere dily, a to predevsim spevificke, jsou predrazene a neodpovidaji tomu, co za ne dostanes.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od koloman.brutus »

Hardcam chapem, ze sa im to zatial nevyplati vyrabat ako druhovyrobu ale (celozivotne slovo :) ) ta cena ani nie je predrazena pretoze je uplne mimo misu. Ani logicky sa neda zdovodnit. Teraz som si zistil novu cenu lebo predosla bola tusim na Getz a na i20 stoji len 800€ co je desatina ceny auta a to uz je pluvanec do xichtu. Uz uz som sa vyrovnaval so 600€ ked tu Ti zrazu :hyu: povie o 1/3 vacsiu cenu. Nie o 30€ alebo 60€ ale rovno 200€. Tak takto nie [-X :hyu: si to u mna posral na plnej ciare. i20 bude asi posledny :hyu: ,ktory budem v zivote vlastnit. Nechcem predbiehat ale s vyhliadkou do buducnosti sa :hyu: velmi statocne prepracoval na posledne miesto.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od David PLEVA »

Ono je to u různých lidí různé, pro někoho je moc 5000Kč pro někoho je 50 000Kč málo. Záleží, jak se ke svému autu staví. Já jsem svoji bývalou Sonatu tak miloval, že jsem do ni během tří let, co jsem jí vlastnil nasypal přes servis cca 100 000Kč, což je asi o 25 000Kč víc, než za kolik jsem ji koupil. A těch peněz jsem nelitoval i přes to, že v té době měla už deset let. Takže v mém případě by mi ta cena za tu poloosu nepřipadala vůbec přehnaná a hned bych si jí koupil. U nás toiž nejsou auta jenom auta, ale plnohodnotní členové naší rodiny a podle toho se k nim takhle i chováme.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od koloman.brutus »

David mas pravdu. Je to presne tak. Pre koho ako. Pre mna je 800€ zatial velmi vela nakolko este riesim aj bytovu otazku atd. atd. Tym Ta nebudem zatazovat. Mne ide len o to, aby sa to nedostalo do stadia, ze robim len na auto. Do buracky bola i20 to naj auto. Teraz sa zivotna situacia trochu skomplikovala. Stale sa ale upokojim, ze sa nastastie nic nestalo a hlavne mojej nastavajucej, ktora sedela na sedadle spolujazdca. Takisto som rad, ze som to nenapalil do dveri toho pana a nic som mu nespravil. To by nevyriesilo ziadne €. Proste je to tak dobre ako to je. Ale berme modelovu situaciu. Vides niekde nechtiac na obrubnik a za nim je jama a BUM rovno na napravnicu a poloos. Alebo vletis do kanalovej sachty alebo nejak inac, to je jedno. Proste ta poloos nema taku hodnotu aby za nu dal clovek 800€. A to ma mrzi lebo doteraz bol :hyu: i20 jedno velmi dobre spolahlive auto na ktore nedam dopustit. No nestoji mi za to, aby som trpol kedy mi co odide lebo to stoji moju mesacnu vyplatu alebo viac. Ak budem zarabat viac, takymito vecami sa trapit nebudem. A ak budem zarabat viac tak :hyu: si nekupim lebo na trhu je x komfortnejsich aut ako :hyu: i20
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od koloman.brutus »

Ono teraz je vo mne hnev, lebo sa to sa to nestastie zo 07.05.2010 kopi a kopi a nema to konca. Auto stalo 2 mesiace len tak, lebo raz nemali to a raz zas ine, tu dovolenka, tam stolica pokazena atd. atd. do toho prisli 3 kalkulacie lebo stale sa nieco naslo, co potrebovalo vymenu. Auto nepreslo geometriou a zase sa cakalo na nove klby atd. atd. Poistovna to 3x presetrovala a 2x to prepocitaval likvidator. Proste nema to konca. A ked ked sa uz zdalo, ze sa to konecne vyriesi tak BUM. Auto na skusobnej jazde huci. Treba vymenit poloos a to je asi najdrahsia suciastka z celeho auta. Do poistnej udalosti by sa nezmestila lebo by mi spravila totalku. Mozno by to bolo najlepsie riesenie ale to uz nezistim. Cas ukaze. A tak ide den za dnom. Pozicane auto sa kazi a opravuje atd. Ak si mam naliat cisteho vina, tak si za to mozem sam. Ked mi to auto bude sluzit dobre aj potom, mozno zmenim nazor. Zatial ma ale :hyu: svojimi cenami za nahradne diely velmi sklamal.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Kolko stoji poloos na Hyundai i20?

Příspěvek od koloman.brutus »

David PLEVA píše:U nás toiž nejsou auta jenom auta, ale plnohodnotní členové naší rodiny a podle toho se k nim takhle i chováme.
Este k tomu. Ja som chcel pre svoju i20 len to najlepsie. Hladal som na nu iridiove sviecky, nejaky ten KN filter (nakoniec som od neho upustil), spalovanie pomocou vodika, prerobit na LPG atd. Chcel som sa o nu starat ale teraz(momentalne) su mi taketo prkotiny s prepacenim u riti. Teraz hlavne chcem, aby sa vratila na cestu kam patri a nie na parkovisko servisu kde na nu sada prach a je neuzitocna.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Odpovědět

Zpět na „i20 Podvozek a řízení“