Vibrace v pedálech a volantu

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od bartiik18 »

Ahoj, tak přidávám poznatek z vibracema. Po první zimě s autem mě to štve víc a víc... Vibrace do volantu od motoru mi jdou pořád a je to tak kolem 2 500 - 3 000 tis. otáček. Nejhorší je pokud klesnou teploty cca pod 5 °C a vyjedu se studeným autem tak mi od toho rezonuje i palubní deska nejspíše o airbag... pokud je teplo tak mi to nedělá. Docela mě to štve a Hyundai už u mě nevyhraje ani kdyby mi ho dávali zadarmo!! Motoricky dobré auto i naladění podvozku mi sedí (možná by mohli být konfortnější). Ale ty rezonance, vibrace a drnčení v palubní desce to mě přímo sere!! :-( Má někdo problém s tou vibrací. Já to hodlám znovu v servisu reklamovat a bylo mi slíbeno, že i tu palubovku opraví, ale až prý bude teplo jinak tam budu muset auto nechat dýl než se prohřeje. Což je pro mě problém musím denně jezdit. Tak jsem řekl, že se na to mrkneme až budu mít dovolenou už vidím jak mi řeknou vždyť tu nic nevrže...No musel jsem se tu už rozčílit. Mám z toho rozpaky....
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od Hardcam »

Jak az bude teplo? Oni v dilne netopej? Jed tam hned, protoze az bude teplo - a ty jsi psal, ze za tepla to nedela - tezko prijdes na to, jak se jim to povedlo. Zadny odkladani reklamace, to neni flicek na zadnim narazniku, kterej muze pockat.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od bartiik18 »

Já vím Harde... ale auto bohužel potřebuju denně od nás bus jede ráno málo a do práce to mám do další prdelky takže... řekli, že to udělají, ale auto musí nechat stát než se prohřeje a tak mě strašil že to je tak 4-5 dní. Tak proto jsem nekývl... ale asi to vidím, že teď až tam pojedu a nechám to udělat...
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od Hardcam »

Maj program permanentni mobility a predpokladam, ze tvoje oprava dyl nez den bude trvat, tak si vyzadej nahradni auto. Aspon se svezes v necem jinym pro porovnani.
http://press.hyundai.cz/tiskove-zpravy/ ... undai.html
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od bartiik18 »

no uvidím :-) snad to nějak vyřeší, ale ty vibrace v to moc nedoufám, to dělala bohužel i předváděčka.. no uvidím a dám vědět... ale štve mě to...
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od caruser »

S vibráciami problém nemám, ale tie rezonancie a drnčanie z palubky je strašné. Ešte na diaľnici je to ok, tam tie cesty nie sú až tak zlé, ale na rozbitej betónke je to na nevydržanie. Ja to v servise ani nebudem riešiť, neverím, že by sa to dalo doriešiť k úplnej spokojnosti. :(
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od jirikstbk »

Nejsi sám, komu to v palubce drnčí. Při obou garančkách jsem to reklamoval. Výsledek? Žádná změna a bagatelizace té věci. Sere mě to, ale co nadělám. Jinak mimo hukot od zadní nápravy (při poslední návštěvě servisu taky odmítnuto) všechno funguje. A i spotřeba se dostala na hranici cca 6 litrů.

Časem si prý člověk zvykne i na smrt. Bohužel, auta měním po cca 10 letech, tak ještě těch 7 nějak vydržím. Jen vím, že další auto už určitě hundó nebude. Ani ne tak kvůli autu, ale spíše kvůli přístupu servisu.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od caruser »

to: jirikstbk

Nechcem ti brať ilúzie prístup v AS iných značiek je viacmenej rovnaký. Ale aspoň tá spotreba ťa pri aute teší
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od Docent »

jirikstbk píše:Nejsi sám, komu to v palubce drnčí. Při obou garančkách jsem to reklamoval. Výsledek? Žádná změna a bagatelizace té věci.
Tak nevím - když si přečtu tohle a k tomu Koroze 5. dveří, jestli jsem neměl jít radši do Dacie :evil: .
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od caruser »

to: Docent

Tá korózia nie je až tak častá, myslím že sa to prejavilo na 3 i20kach členov fóra. Bolo to len pri indických verziách.
A palubné dosky drnčia aj drahším autám, ikeď je pravda, že nie tak intenzívne ako i20ke :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od Docent »

V Matizovi mně palubní deska nedrnčí... Ale zato ve Fóbii to byla hrůza, a je pravda, že autorizovaný servis samozřejmě žádný problém nenašel :evil: .
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od caruser »

To je na dlhé diskusie, mne vo Fábii palubka nerezonovala a v íčku ano :)

Matiz mal asi palubku z jedného kusu :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od Docent »

caruser píše:Matiz mal asi palubku z jedného kusu :)
No to je snad u luxusních vozů běžné, ne :twisted: ?
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od jirikstbk »

caruser píše:to: jirikstbk
Nechcem ti brať ilúzie prístup v AS iných značiek je viacmenej rovnaký. Ale aspoň tá spotreba ťa pri aute teší
Iluze mi nebereš. Vím, jak ke mně přistupovali v AS Škoda ve Šternberku. A to se tam vystřídali během doby, co jsem tam jezdil, 2 majitelé. A z toho srovnání vychází :hyu: nepříliš dobře.

Jinak mám indickou i20 a když jsem kontroloval zadní dveře, tak jsem rez nenašel. Možná to je ale tím, že parkuji v garáži.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Vibrace v pedálech a volantu

Příspěvek od caruser »

Korózia sa môže prejavovať len u určitej série vozidiel, možno by stačilo porovnať dátumy výroby vozidiel u ktorých sa prejavila.
Prístup AS je individuálny, ja napr. už nikdy viac nepôjdem do servisu, kde som auto kupoval, ich prístup je neprofesionálny. Radšej cestujem 40 km za servisom, ale viem, že sa budú max. snažiť závadu odstrániť. Viem ako to funguje v AS, pretože v jednom z nich pracujem :wink:
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Podvozek a řízení“