Ložiska kol

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Mexican »

jirikstbk na to ti poviem len jedno, co sa cez forum hovori uz roky - zmen servis. Ziadne auto nemoze dat garanciu bezporuchovosti. Vela veci sa da dotiahnut doma, s mnohymi treba do servisu. Huciace lozisko nie je o pocuvani, je to o tom ze to maju rozobrat a pozriet sa. Ak to tak neurobili, odporucil by som sa dalej. A so vsetkym. Pretoze servis, co nezvlada taketo ukony nebude zvladat ani garancky a eventuelne dalsie opravy.

Ja som s huciacim loziskom presiel asi 2500km a na konci to uz bolo dost pocut (vymenit to neslo, bol som v norsku a dufal som ze to vydrzi domov). Takze dsa nenechaj odradit, pozri si referencie servisov v tvojom okoli tu na fore a uvidis, ze sa to pohne k lepsiemu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Reklama
 

jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Ložiska kol

Příspěvek od jirikstbk »

Tady ale ani tak nejde o garanci bezporuchovosti jako spíše o to, jak je to auto mizerně seskládané. Žádná z popsaných závad není taková, že by bránila provozu (mimo to upadlé zrcátko), ale je jich tolik a jsou tak otravné a v servisech si s nimi neví většinou rady u všech majitelů.

Buď to svědčí o snaze šetřit za každou cenu a pak prorazit jen nízkou cenou nebo je to jen o špatné výstupní kontrole. Co to ale je, je mi jako zákazníkovi úplně fuk. To auto mě prostě sere a mít na nové, tak už je dávno z domu. Nejsem zvyklý se někde doprošovat a chovat se stylem, když mě vyhodí dveřmi, vleze tam oknem. A tak se servisu v OL raději zatím vyhýbám a raději ušetřím tu 100 za další marnou cestu. Vím, blbá povaha. A tak jen tiše zuřím.

A když si pak vedle přečtu, že u ix20 ustřeluje v zatáčkách zadek a že tam může jít o život, tak to můj názor na hyundai jako výrobce aut zrovna moc nevylepší. Prostě jsme si nějak navzájem nesedli a nejvíc mě na tom štve má blbost, že jsem se nechal zlákat hezkými tvary a nepřemýšlel více hlavou.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Had21 »

Jiriku, súhlasím s Tebou v každom smere - hlavný problém u :hyu: nevyrieši ani najgeniálnejší a najsvedomitejší servis: problém z čoho je to auto vyrobené a ako je poskladané ak nie rovno ako je skonštruované. To že sa závady v podstate veľmi podobné vyskytujú u toľkých áut je toho jasným dôkazom! Pravdepodobne sa vyskytujú u všetkých, len nie každý si ich rovnako pozorne všíma a keď si ich aj všimne, neni ochotný ich pred druhými priznať v obave (opodstatnenej), že to zníži cenu auta pri následnom predaji....

Na druhej strane, ak by si bol dostatočne vytrvalý, ochrana spotrebiteľa je na Tvojej strane! Ja by som sa najskôr porozprával buď s vedúcim servisu, alebo rovno s majiteľom a pokojným tónom vysvetlil, že auto má takú a takú vadu a keď na ňu oni nemôžu prísť, tak na ňu príde príslušný znalec a so znaleckým posudkom v ruke si v úplne inej situácii - nemusíš sa nikomu doprosovať aby splnil, k čomu sa zaviazal.... Náklady, ktoré vynaložíš na uplatnenie práva (vrátane ušlého zárobku, spracovania posudku, súdneho poplatku, trov právneho zastúpenia pravdaže znáša predajca-servis). Ja myslím, že by si dali povedať.
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Poka »

Opravdu nevím přesně, kolik je do fóra i20 přispívatelů svých dojmů a potíží, ale vím dost přesně, kolik jich má
s i20 neustálé problémy. Jsou dva. Omlouvám se, že ty potíže snad zlehčuji, ale když si přečtu:
"Mimo to, že každá škodovka, se kterou jsem kdy jezdil fungovala a funguje, nic tam nedrnčelo, nic tam nehučelo, těsnění u dveří se za jízdy netřepalo, sedadla si za jízdy nepopískávaly, nic mi nikdy neupadlo (u i20 zrcátko), řazení fungovalo vždy přesně, venkovní hluk nikdy nepřehlušil rádio a žádná z nich mě dalšími blbostmi tolik nevytáčela jak tato i20."
Tak vážně není co dodat.... snad jedině postřeh, že ve škodovce asi nikdy neseděl...
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Ložiska kol

Příspěvek od suah »

Ja by som to tak nehrotil. Znamy mal Passata (noveho, bol prvym majitelom), spraval sa k nemu ako v bavlnke a napriek tomu bol v servise za prve tri roky asi 15x...potom sa ho zbavil, lebo ho to prestalo bavit :lol:
V kazdej mainstreamovej automobilke sa moze podarit zly kus a tym, ze clovek zmeni znacku, pomoze skor svojmu vnutornemu pocitu..na druhu stranu celkom chapem, ze na auto sa nesetri 2 mesiace, takze o to viac to zaboli...

Jirko, ak ti je luto dat 100-ku za cestu do servisu, tazko potom k tomu tazko nieco dodavat. A ak mas naozaj pocit, ze by si ich nepresvedcil, ze sa maju na to pozriet, potom je naozaj najvyssi cas servis vymenit alebo auto predat. Lebo skor ci neskor sa ti to vypomsti..
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Had21 »

suah píše:Jirko, ak ti je luto dat 100-ku za cestu do servisu, tazko potom k tomu tazko nieco dodavat. A ak mas naozaj pocit, ze by si ich nepresvedcil, ze sa maju na to pozriet, potom je naozaj najvyssi cas servis vymenit alebo auto predat. Lebo skor ci neskor sa ti to vypomsti..
Prvu vetu nechápem vôbec - to v akej džamahírii žijeme aby sme do servisu NORMÁLNE chodili ako na klavír - ta stovka je naozaj vyhodená, ak nemajú záujem auto opraviť. Myslím že žijeme v EÚ kde všetky dodávané tovary a služby musia spĺňať požiadavky na kvalitu. Dodávateľ, ktorý toto nerešpektuje tu nemá čo robiť. S druhou vetou 100% súhlasím - nepodarku sa treba čo najskôr zbaviť, lebo už to môže byť len horšie.....

Pre Poka: Jirka Škodovkou určite nemyslel Š-120L ani Favorita... :wink:
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Ložiska kol

Příspěvek od suah »

Tu prvu vetu naozaj nechapes. Vravim v nej o tom, ze nakup auta ma stal 11000€. Za ten rok a pol, co to auto pouzivam, som do neho nalial 2600€ v benzine a dalsiu minimalne 1000-ku v poistkach, udrzbe, znamkach a pod. Ked si zoberiem tieto cifry, tak je naozaj smiesne zvazovat, ci dam 4€ na cestu do servisu, ktory by mal zabezpecit, aby som mal auto opat v dobrom stave. Ak ten servis toto splnit nedokaze, budem si musiet najst servis iny, pretoze auto proste udrzbu potrebuje a alternativna moznost je, ze si to spravim sam - co vsak u modernych aut nemusi byt vzdy jednoduche. Ja osobne vsak na to nemam ani cas, ani chut.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Mexican »

suhlasim... pri celkovych nakladoch na garancku ( a to nejdem este dalej ako ide SUAH) prejst navyse aj 200 km raz-dvakrat rocne uplne zanedbatelna vec. Navyse ja z Brna zajdem napr do hodonina, za tie dve hodky idem pozriet co je noveho v meste, pripadne na kafe. Objednavam sa vzdy na sobotu, ak to nevychadza, tak na tyzden - donesiem si notas a pracujem zo servisu, resp z predajne (maju WfI, fajn kafe)) .. tie dva a pol hodky je v poho. Namiesto obeda si zoberiem cestu tam a cestu naspat si nadrobim. Celkova strata hodina. Takze zanedbatelne :-0 Za dobry pocit zo servisu to stoji. Financne napr opoti rozdiel asi 30% (menej)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Had21
**
Příspěvky: 199
Registrován: 25 úno 2011, 12:16
Bydliště: Martin, SR

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Had21 »

Suah, pojem "vyhodené peniaze" nechapes, lebo nechces chapať - KEBY V TOM SERVISE OPRAVILI CO JE NAPRD TAK BY TIE PENIAZE NEBOLI celkom VYHODENE! - Keď to takto nefunguje a musím hľadať iný servis TAK VYHADZUJEM ĎALŠIE PENIAZE NA CHODENIE DO VZDIALENEJŠIEHO SERVISU, KDE MOŽE BYŤ VÝSLEDOK ROVNAKÝ - to nehovorim o strate času. Navyše chodiť po servisoch s 1-2 ročným autom každú chvílľu je na hambu!

Nebudem sa viac k tomu vracať (lebo to sem nepatrí), kto otvorí oči uvidí, ale keď niekto vidieť nechce, horšie ako keby nemohol. Fandím vám všetkým aby ste čo najdlhšie vydržali počúvať cvrlikajúcu prednú sedačku, pazvuky z prístrojovky (hádaj sa koľko chceš - toto robí každému) a zabíjať čas chodením po servisoch... (toto každý nerobí, lebo je dosť takých, ktorý sú spokojní s tým, že to vôbec chodí).
Naposledy upravil(a) Had21 dne 13 pro 2011, 14:35, celkem upraveno 1 x.
i20 1.4 CRDi, 55kW, Comfort, Ice blue - od 2.3.2011
Opel Corsa 1.3 CDTi, 51kW, od 6.11.2003
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Ložiska kol

Příspěvek od suah »

Bohuzial nemam co chapat. Neverim, ze v CR neexistuje ziadny poriadny servis na :hyu: To, ze to v jednom nejde, neznamena, ze to nepojde ani v inom. Ked to neskusim a budem hned mysliet negativne, naozaj sa nikam nedostaneme.
Rovnako aj s tymi castymi navstevami servisu. To sa totiz moze stat na kazdej beznej znacke - ak sa tomu chces na 100% vyhnut, budes si musiet poriadne priplatit. :hyu: ziadnym sposobom nevyskakuje zo statistikych spolahlivosti beznych automobiliek..ale mas pravdu, tato debata nikam nevedie, kedze vsetky :hyu: su zle a vsetky skody dobre 8)
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Ložiska kol

Příspěvek od caruser »

Ale sa nám to tu krásne rozbehlo :)

to: suah

Bolo by super ak by sa dalo priplatiť za kvalitu, ale dnes to tak nefuguje. Problémy majú všetky značky, ak raz natrafíš na zlý kus môžeš mať aj prémiovú nemeckú značku a budeš chodiť do servisu ako na hodiny klavíru. Problém je skôr vtom, že v autorizovaných servisoch nemajú dostatok kvaliných diagnostikov, ktorí bez toho aby vymenili pol auta zistili príčinu problému. Ale veľmi sa tomu nečudujem pri výške platov nemajú veľkú motiváciu sa zdokonaľovať sa. Ak je lepší, tak ak má možnosť otvorí si vlastnú dieľňu, prípadne sa zamestná v neautorizovanom servise, kde má väčšiu možnosť byť dostatočne finančne ohodnotený. Ale samozrejme to by nemal byť problem nás ako spotrebiteľov. Jednoducho zostáva skúsiť iný servis a dúfať, že tam problém vyriešia.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
suah
**
Příspěvky: 254
Registrován: 23 dub 2010, 13:01

Re: Ložiska kol

Příspěvek od suah »

Premiova nemecka znacka? To by ma zaujimalo, ktoru myslis, pretoze na Slovensku byva to vnimanie pomerne posunute...

Ak sa bavime o kvalite, tak sa bavime o automobilkach, ktore neprodukuju miliony aut rocne, ale skor tisice, maximalne desattisice. Tam by som v dnesnej dobe hladal kvalitu, aj ked si viem predstavit, ze odolavat roznym lakavym cost-cuttom moze byt aj pre ich management velmi narocne.. Lenze tejto kvalite a vlastne aj vynimocnosti potom zodpoveda aj cena a priemerny nasinec si za cely zivot na take auto nenasetri.. Takze v mojom ponimani je u 99% populacie auto akymsi kompromisom...ale to sme uz pomerne silne OT, takze huciace loziska vyreklamovat a hotovo :lol:
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Ložiska kol

Příspěvek od caruser »

to: suah

Mal som na mysli značky ako BMW, Audi, prípadne M-B. Mal som tú česť a aj tam sa našlo dosť veľa chýb, samozrejme menej ako pri lowendoch typu Hyundai a pod. :) ale pri cene niektorých modelov to vie riadne nahnevať.

Ale späť k ložiskám, predsa tie naše autá stáli nemalé peniaze, dosť ich zhltnú servisné prehliadky, tak nech sa starajú a chybu pekne odstránia. Inak môžu zabnúť na vracajúcich sa klientov. [-X
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Ložiska kol

Příspěvek od Poka »

caruser píše:to: suah

Mal som na mysli značky ako BMW, Audi, prípadne M-B. Mal som tú česť a aj tam sa našlo dosť veľa chýb, samozrejme menej ako pri lowendoch typu Hyundai a pod. :) ale pri cene niektorých modelov to vie riadne nahnevať.
[-X
Chtěl bych tady fandům "prémiových" značek připomenout hodnocení kvality NĚMECKÝM časopisem Autobild:
Autobild Quality Report 2010:
1. Hyundai 2.3
2. Honda 2.4
3. Audi 2.6
=4. Mazda 2.6
=4. Toyota 2.6
6. Mitsubishi 2.6
7. Suzuki 2.7
8. BMW 2.7
9. Mercedes-Benz 2.7
10. Nissan 3.0
11. Seat 3.0
12. Skoda 3.0
13. Ford 3.1
14. Kia 3.1
15. Opel (Holden) 3.1
16. VW 3.1
17. Renault 3.6
18. Citroen 3.7
19. Fiat 3.7
20. Peugeot 3.9

Magazín Autobild:
http://www.caradvice.com.au/76335/hyund ... port-2010/

Myslím, že v tom časopisu pracují profesionálové, kteří nadají na nějaké povídačky a podle jasně daných pravidel hodnotí realitu. Je ovšem možné, že tam pracují Korejci, kteří nadržují "svým" a preferují Korejské značky. :mrgreen:
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Ložiska kol

Příspěvek od caruser »

to: Poka


Ďakujem za rebríček hodnotenia kvality Autobild, rovnakou štatistikou ma "ohuroval" predajca, keď som kupoval i20ku :). Nie som fánušikom nemeckých prémiových značiek, to by som asi nevlastnil Hyundai :D Trošku úprimnosti nezaškodí, možno si prišiel na tom sám, ak nie tak ti napoviem. Táto štatistika a jej podobné ako napr. štatistika spoľahlivosti majú veľmi malú vypovedaciu hodnotu pre konečného spotrebiteľa. Zväčša ide o marketingové ťahy konkrétnych výrobcov, preto napr. určitá značka v jednej štatistike je na prvom mieste a v iných je uprostred. Samozrejme žijeme v demokratickej krajine, každý má svoj názor, môj je taký, že výrobcom automobilov ide hlavne o zisk a spokojnosť zákazníkov nebude nikdy na prvom mieste.

Mimochodom keď sme už pri tom Autobilde, porovnávali tam i20 1,2 s VW Polo 1,2 HTP, ďosť tu kritizovali íčko.

http://www.autobild.de/artikel/hyundai- ... 06485.html

Veľmi tam kritizovali interiér tvorený tvrdými plastmi a vpodstate to môžem len potvrdiť z osobnej skúsenosti. Naozaj je tam podstatný kvalitatívny rozdiel v spracovaní interiéru v prospech Pola, dvere sú masívnejšie, plasty odolnejšie voči škrabancom a pod. Týmto by som nechcel zhadzovať Hyundai, len poukazujem na tie kvalitatívne rozdiely, ktoré tu napríklad spomínal Had21.


No ale už sme opäť mimo témy.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Podvozek a řízení“