Náhodné vibrace u pravého předního kola

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
marv
Příspěvky: 8
Registrován: 20 kvě 2009, 07:05
Bydliště: Havířov

Náhodné vibrace u pravého předního kola

Příspěvek od marv »

Ahojte všichi,
poslední měsíce mám problém s tím, že při jízdě mi náhodně začne vibrovat levé přední kolo. Stává se to při různých rychlostech, při zastavení problém zmizí a po následném rozjetí už vibrace přestanou. Myslel jsem si, že to bude špatným vyvážením kola, ale problém přetrvává i po přezutí na zimní, vyvážená a dofoukaná.

Dále jsem si při přezování všiml, že když po sundání disků zkusím zatočit "nábojem kola" (ty 4 šrouby, na které se disky dávají), jde to velmi špatně, doslova se točí až po použití velké síly, a to na všech nápravách (pravé přední se točí s menší vůlí než levé přední). Může to spolu souviset?

Děkuji všem za rady a nápady...
Hyundai i20 1,2/57kW comfort ICE BLUE - od 20.5.09
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné vibrace u pravého předního kola

Příspěvek od FISHkaa »

nevím jak vibrace, ale pokud ti jde ztuha otáčet kolem, tak se jedná o zatuhlé/či zasrané brzdy (nevrací se tak jak by měli). Tj. nechat sundat a pořádně vyčistit...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Náhodné vibrace u pravého předního kola

Příspěvek od soban »

Pokud jde kolo stuha otáčet tak je to pořád přibrzděné - vyčistit brzdy.

Nasadit kolo a skusit zalomcovat zda se neprojeví někde vůle v náboji či ramenu pokud nic nenajdeš tak možná tlumič?
milo58
*
Příspěvky: 84
Registrován: 08 čer 2012, 14:35
Bydliště: Praha

Re: Náhodné vibrace u pravého předního kola

Příspěvek od milo58 »

marv píše:Ahojte všichi,
poslední měsíce mám problém s tím, že při jízdě mi náhodně začne vibrovat levé přední kolo. Stává se to při různých rychlostech, při zastavení problém zmizí a po následném rozjetí už vibrace přestanou. Myslel jsem si, že to bude špatným vyvážením kola, ale problém přetrvává i po přezutí na zimní, vyvážená a dofoukaná.

Dále jsem si při přezování všiml, že když po sundání disků zkusím zatočit "nábojem kola" (ty 4 šrouby, na které se disky dávají), jde to velmi špatně, doslova se točí až po použití velké síly, a to na všech nápravách (pravé přední se točí s menší vůlí než levé přední). Může to spolu souviset?

Děkuji všem za rady a nápady...
Toto může dělat spojovačka (volný kulový čep).

milo58
ix20 Style, 1.6 CVVT (92 kW) blue, TWR-Cool Red, tempomat,
parkovací asistent s obrazem ve zpětném zrcátku od 7/2012
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Náhodné vibrace u pravého předního kola

Příspěvek od Mexican »

jednoduche - zloz koleso a zloz dosticky problematickeho kolesa. je to praca na par minut
ak by drhli dosticky, koleso by hrialo ( a dost) - staci vizualne (vodou) spliechnut po jazde na jednu a druhu stranu - tsssss by to malo urobit rovnake :-)

ak sa koleso nebude hybat lepsie, tak to moze byt lozisko (to ma vsak tendenciu hucat)
vibraciu moze sposobovat aj tycka stabilizatora a zly tlmic. ono to ide viacmenej vsetko skontrolovat vizualne
ak mas auto v zaruke, nic neriesi a chod do servisu 8)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i20 Podvozek a řízení“