Dunivý zvuk

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Yvet
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2019, 21:33

Dunivý zvuk

Příspěvek od Yvet »

Prosím o radu. Niekedy, počas jazdy sa objaví zvláštny dunivý zvuk, podobný ako pri jazde po čiare, ibaže podstatne silnejší. Po pribrzdení prestane, počas ďalšej jazdy sa neobjaví. Čo to môže byť?
Ďakujem.
(Hyundai i20, 2009, automatická prevodovka, 59 000 KM
Reklama
 

Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Dunivý zvuk

Příspěvek od Durino »

Poloos, lozisko? Auto nema sice vela najazdene, ale rok vyroby je 2009, mohla prasknut manzena na poloosi a dostala sa pod nu spina, tym sa zaniesol homokineticky klb. Nelupe/nehuci to v zabere v zakrute, na jednu, alebo druhu stranu?
Yvet
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2019, 21:33

Re: Dunivý zvuk

Příspěvek od Yvet »

Zvuk nie je ovplyvnený jazdou do strany. Prejdem aj 200km, bez problémov, inokedy po 500 m spomínaný zvuk, po spomalení prestane, znovu zrýchlim a potom už je to v poriadku.
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Dunivý zvuk

Příspěvek od Durino »

Tak potom ma napada, ci nahodou neostavaju visiet zaseknute brzdy. Po prvom pribrzdeni to prestane a potom sa to uz neobjavuje?
Alebo este automaticka prevodovka - olej v nej nebude uz stary? Ale toto len tipujem, nemam skusenost s automatickou prevodovkou. Alebo ma este napada, ci to nerobi spojka v tej automatickej prevodovke. Robi to pocas jednej jazdy viac krat, alebo vzdy len raz?
Yvet
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2019, 21:33

Re: Dunivý zvuk

Příspěvek od Yvet »

Nie je to vždy, pri každej jazde. Ozve sa znenazdajky, po spomalení prestane. Keď som to počula prvýkrát, išla som práve po novom asfalte, myslela som, že je to tým. Potom cca 2 týždne nič, potom áno, na diaľnici, po spomalení zvuk prestal, pokračovanie v jazde bez rušivého zvuku. Auto je po STK,pravidelne servisovane. Nedávno bola menena "pružina". :roll:
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Dunivý zvuk

Příspěvek od Durino »

Zaujimave... :roll:
Tak skus vysledovat, ci to ma suvis s otackami motora, mozno je to rezonancia nejakeho dielu pri urcitych otackach, pripadne nejakej teplote - studeny, teply motor? Riesil sa tu aj poskodeny katalyzator, ktory rezonoval v otackach 2500-3000, ale to bolo na novej I20:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=178&t=32693

Tazko sa to hlada, ked sa to objavuje takto nepravidelne...
Yvet
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2019, 21:33

Re: Dunivý zvuk

Příspěvek od Yvet »

Včera sa mi to stalo znovu, otáčky motora 2000-3000. Zvuk vychádzal z pravého predného kolesa. Nepomohlo spomalenie, musela som zastaviť, potom už dobre. Žiadne ťahanie auta do strany.
Durino
**
Příspěvky: 208
Registrován: 01 úno 2017, 13:19

Re: Dunivý zvuk

Příspěvek od Durino »

Bude to asi ta poloos. Ono to netaha do strany, len to tak vrzgoce, alebo huci, najcastejsie, ked je motor v zabere a taha, po ubrani plynu to zvycajne ustava. Este sa to prejavuje aj pri zatacani - ked stoji auto na mieste, da sa volant naplno do strany a auto rozbiehas. Moze byt pocut taky vrzgot, alebo lupanie.
Yvet
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2019, 21:33

Re: Dunivý zvuk

Příspěvek od Yvet »

Idem sa objednať do servisu. Dám vedieť, čo to bolo. Vďaka
Yvet
Příspěvky: 7
Registrován: 11 zář 2019, 21:33

Re: Dunivý zvuk

Příspěvek od Yvet »

Problém, dúfam, je vyriešený. Vraj to bola hrdza, kdesi na lanku pri brzde, pravé zadné koleso :roll: . Rozobrate, vyčistené.
Odpovědět

Zpět na „i20 Podvozek a řízení“