Prva garancna prehliadka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Pecco
Příspěvky: 2
Registrován: 26 lis 2013, 12:06

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od Pecco »

Najeto jsem měl jen 5000 km,ale před garančkou jsem si ten filtr trochu vyčistil vysavačem :P
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od soban »

No že daly svůj olejový není velká položka, důležité je že braly tvůj olej. (Vzduchový filtr motoru se u 1 nemění.)

Jinak při tak málo ježdění asi nebudou ty pylové tak zasrané, prostě nové máš a po pylové sezoně bych tam dal ty nové na příští sezonu - vyměníš sám akorát je to takové kroucení se pod palubovkou.
Quilava
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2014, 18:08

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od Quilava »

Tak jsem dnes absolvoval první servisní prohlídku své :hyu: .

Pro blízkost jsem se nakonec rozhodl pro Hyundai HB Dražkovice. Přístup servisu super, ochota, příjemný personál - přijímací technik vše vysvětlil, poptal se, apod.. Odvezli mne do města, za 2.5 hodiny bylo auto připraveno k vyzvednutí.

Najeto cca. 19 000 kilometrů, přikládám fakturu pro lepší orientaci prováděných služeb. Celkově bych řekl spokojenost, až na tu cenu, je krapet výše, než bych si představoval - ale to nedokáži posoudit, moc se v tomhle prozatím neorientuji - budu rád za vaše názory. :P
Přílohy
hyundaifaktura.jpg
hyundaifaktura.jpg (210.56 KiB) Zobrazeno 3474 x
Hyundai i20 2013 - 1.2i, 63 kW, BA95 + LPG, White
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od Mexican »

700kc / hod na i20? tak to je pekny zahul. Ja mam 410 na Accenta a to je porovnatelne velke auto. A to nehovorim ked sa to vsetko vynasobi DPH :cry: v tom servise by ma teda uz nevideli
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
rcc
**
Příspěvky: 144
Registrován: 13 úno 2012, 12:34

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od rcc »

Zdravím. Klasika, pořád stejné. Lidé ne a ne se poučit. Olej 3x předražený, cena práce sedmset na hodinu to je balík, za 2,5h připraveno k vyzvednutí, reálně hotovo do hodiny. Součet časových jednotek práce 3,2h. je také super. Už se ani neobtěžují si tam to auto alespoň ty 3,2h nechat. Výměna pylového filtru 140Kč, za minutu práce, to jde. :D Já to pořád nemůžu pochopit, servisní prohlídka u nového auta 5,5tis. :-k Vždy't jen povolí jeden šroub a vymění filtry. :roll: Asi to směřuje k tomu, že auta se budou dávat zdarma a platit se budou jen servisy. :D
Škoda Fabia 1.0 Junior
Hyundai i20 1,2i/57kw Inclusive Plus New 10/2011 sold 12/2013
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Nechutne predrazeno a to vse!

odeslano z telefonu.
Quilava
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2014, 18:08

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od Quilava »

rcc píše:Asi to směřuje k tomu, že auta se budou dávat zdarma a platit se budou jen servisy. :D
Jo, to by nebylo špatný. :mrgreen:

No docela zírám, sem netušil, že servisy sou dneska takový vyžírky, inu, první auto.. #-o
Hyundai i20 2013 - 1.2i, 63 kW, BA95 + LPG, White
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Pokud by jsi to tu trosku procetl tak zjistis ze 1garancka se dela do 1500,-

odeslano z telefonu.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od Hardcam »

Huf, 850 korun za hodinu prace na jednom z nejmensich aut znacky :!:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od airwaves »

Sprej mazací 1669,- ha ha ha! To sou komedianti. Horší je, že i když z nich tady máme srandu, tak oni ať se snaží jak se snaží tak moc na servisu Hyu neprofitují. Když udělají všechny ty reklamační opravy za který nemohou a za který dostávají mizernej peníz...profinancují práci díly a pak se dohadují o proplacení je to začarovanej kruh. Potřebujeme do rodiny :hyu: víc podnikovejch vozů. Ty pak zaplatí servisy. Tam nikdo moc nehlídá kolik stál sprej a že ho na auto padlo 4 ml. :D Jinak jsme v háji, samá socky co si nosí olej a servisy krachují. Já na garančce prostě výměnu oleje odmítám komplet. Přijdete o záruku, povídám jak myslíte mě je to jedno. Čučí...
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Quilava
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2014, 18:08

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od Quilava »

airwaves píše:Sprej mazací 1669,- ha ha ha! To sou komedianti. Horší je, že i když z nich tady máme srandu, tak oni ať se snaží jak se snaží tak moc na servisu Hyu neprofitují. Když udělají všechny ty reklamační opravy za který nemohou a za který dostávají mizernej peníz...profinancují práci díly a pak se dohadují o proplacení je to začarovanej kruh. Potřebujeme do rodiny :hyu: víc podnikovejch vozů. Ty pak zaplatí servisy. Tam nikdo moc nehlídá kolik stál sprej a že ho na auto padlo 4 ml. :D Jinak jsme v háji, samá socky co si nosí olej a servisy krachují. Já na garančce prostě výměnu oleje odmítám komplet. Přijdete o záruku, povídám jak myslíte mě je to jedno. Čučí...
Na příští garančku si taky ponesu vlastní olej, no.. :mrgreen: Tohle mi fakt vyrazilo dech, 350 bez daně na litr.. fuu :-#

Hardcam píše:Huf, 850 korun za hodinu prace na jednom z nejmensich aut znacky :!:
Nejhorší na tom je, že jsem obepsal 4 servisy v okolí a v kalkulaci garanční prohlídky vyšel tenhle nejlevněji.. :-k
Hyundai i20 2013 - 1.2i, 63 kW, BA95 + LPG, White
hlobilp
****
Příspěvky: 1057
Registrován: 08 čer 2006, 17:17
Bydliště: Rychnov n. Kn.
Kontaktovat uživatele:

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od hlobilp »

odkud jsi a kde jsi auto kupoval? ... byva dobre servisovat kde jsi koupil, davaji slevu na praci... aspon u Hyundai v Ceske Trebove ma 50% slevu
H Tucson 1,6 T-GDI Go! od 10.5.2018
S Octavia combi SLX 2,0 od 3.5.2017 - 10.5.2018
H Genesis coupe 3,8 od 29.5.2014 - 22.3.2017
K Magentis 2,7 V6 EX+ od 8.5.2014 - 23.3.2016
H i30 1,4 Comfort+ESP od 25.8.2010 - 8.5.2014
H Sonata 2,5 V6 LPG - do 21.7.2010
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od jirikstbk »

Quilava píše:Na příští garančku si taky ponesu vlastní olej, no ...
... a pravděpodobně si ho zase odvezeš zpátky. Důvodem je to, že ti arogantně (to si dovolím zdůraznit) řeknou že za takových podmínek ti garančku neudělají (zkušenost z Olomouce). Pak máš jedině možnost jít do neznačkového servisu a riskovat případné problémy při uplatnění reklamace.

Sám se na sebe zlobím, že jsem si před koupí i20 nezjistil, jak situace ve značkových servisech vypadá. Na druhou stranu, v roce 2009 tady tolik stížností nebylo.

Závěr - už jsem pár lidem koupi :hyu: vymluvil a když se pak seznámili se skutečným stavem, tak se mi dostalo i poděkování.

Edit: oprava chyby v psaní
Naposledy upravil(a) jirikstbk dne 23 dub 2014, 10:12, celkem upraveno 1 x.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od soban »

Jak říkám na 2 garančku jdu k soukromníkovy :-) (bude to koncem tohoto roku)

Na první říkal že musím jít k :hyu: (asi aby pak nebyly tahanice o nějakou záruku že se něco neudělalo - nevím podrobněji jsem to neskoumal)

To aby padla záruka by musely prokázat že jsem něco neudělal podle postupů které určuje :hyu: určitě nemůže padnout záruka tím že to bude srvisovat nějaký jiný servis.

Samozřejmě pokud to ten jiný servis podělá a přijdu o záruku u :hyu: tak můžu žalovat ten servis že mě poškodil a nesprávnou údržbou-opravou jsem přišel o záruku na nějaký díll.

A pokud se bude jednat o opravy které neplatím (záruční, po nehodě kdy to zaplatí pojištovna atd...) tak to klidně do :hyu: dám.

Prostě běžnou údržbu si můžu dělat kde chci (výměna provozních kapalin a pod...).

PS. To bi ti mohly zakázat umývat auto doma - že to musíš dovést do servisu aby to umyli jinak stratíš záruku.... :-)

Vše je o tom aby se lidé nebály využít i jiných servisů a do značkových chodily pouze na záruční opravy co se neplatí.

Jenže hromada je postrašena strátou záruky a bojí se že kdyby se soudily tak se to potáhne - ano bylo by to nepříjemné, ale podle mě není dobré se nechávat vydírat.
Quilava
Příspěvky: 6
Registrován: 18 dub 2014, 18:08

Re: Prva garancna prehliadka

Příspěvek od Quilava »

hlobilp píše:odkud jsi a kde jsi auto kupoval? ... byva dobre servisovat kde jsi koupil, davaji slevu na praci... aspon u Hyundai v Ceske Trebove ma 50% slevu
Vysoké Mýto, kupováno právě v Třebové - ale je to jeden z mála servisů, kam se teď prostě nejsem schopnej dostat, protože se nemůžu urvat v práci a ČT je moc daleko od Pardubic. Příště to asi zkusím tam, uvidíme, jak pochodím.
Hyundai i20 2013 - 1.2i, 63 kW, BA95 + LPG, White
Odpovědět

Zpět na „i20 Garanční prohlídky, servis“