2. servisní prohlídka

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mikeee
*
Příspěvky: 19
Registrován: 28 led 2013, 14:30

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od Mikeee »

Tak mě to taky čeká, ale chtěl byhc si alespon koupit vlastní věci než dělat ze servisu obchodní oddělení. Tudíž bych se chtěl zeptat na to od jakých znažek můžu nakupovat díly plánované na výměnu?

Tj konkrétně:

Svíčky
Olejový filtr
Vzduchový filtr
Vzduchový filtr klimatizace

Není někde seznam povolených dodavatelů nebo jako tomu je u oleje povolené specifikace?
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od bony »

Mikeee píše:Tak mě to taky čeká, ale chtěl byhc si alespon koupit vlastní věci než dělat ze servisu obchodní oddělení. Tudíž bych se chtěl zeptat na to od jakých znažek můžu nakupovat díly plánované na výměnu?

Tj konkrétně:

Svíčky
Olejový filtr
Vzduchový filtr
Vzduchový filtr klimatizace

Není někde seznam povolených dodavatelů nebo jako tomu je u oleje povolené specifikace?
Mrkni se do manuálu k autu tam máš doporučené oleje, filtry a svíčky je to úplně jedno co si tam dáš.
mihlit
**
Příspěvky: 303
Registrován: 07 říj 2014, 22:58
Bydliště: Brno

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od mihlit »

Řešil jsem druhou garanční prohlídku a to zas bylo nadělení. Nejprve jsem obeslal emailem servisy v Brně (Pokorný a Balvín) na kolik mě to přijde. Odpověděli oba, že záleží na najetých km (zapomněl jsem do poptávky napsat). Tak jsem jim odepsal kolik je najeto a neodpověděl pak už ani jeden z nich. Suprová komunikace.

Říkal jsem si, že když na mě s...ou, tak já na ně taky a půjdu jinam. Tak jsem si vzpomněl na pozitivní hodnocení Vistacar Hodonín. Napsal jsem i jim a posadila mě odpověď, že cena je zhruba 7500 :shock: a s vlastním olejem o 1500 méně. To je trochec moc, tak jsem si nakonec přes ignoraci Brňáků řekl, že jim tedy ještě zavolám. Volal jsem prvně k Pokornému, tam mi řekli 7000. Pak jsem volal ještě k Balvínovi a tam to bylo "kolem 5000" a 1100 dolu s vlastním olejem. Nakonec jsem šel tedy tam.

Servis Balvín - Olej jsem si vzal vlastní Mobil 1 New Life 0W40. Geometrie je extra za 648,- Odhad byl čtyři a půl tisíce, výsledná cena 4064,-

Do servisky mi zapsali "mot. olej dodán zákazníkem Mobil 0w40". Zbytek oleje mi nevrátili a zapomněl jsem se připomenout. Auto bylo z venku umyté jako bonus za 1 Kč (+DPH).

Cenu práce mají 653,40 Kč/hodina. Jinak filtr oleje 145,20, mazivo 125,80, 2 litry chladicí kapaliny 290,40, nějaký čistič 135,50 a uvolňovač 101,60. Svíčky se neměnily, vzduchový filtr také ne. Ceny jsem z vyúčtování (tam uvedeny bez DPH) přepočítal na s daní.

Až teď při přepisování jsem si všiml, že mám naúčtováno "výměna pylového filtru", ale v materiálu není uvedena cena filtru. Tak jsem se byl podívat, jestli filtr měnili nebo ne, nebo že by ho jen profoukli stlačeným vzduchem, jak jsem slyšel, že někde dělají. Když jsem ho vyndal, tak byl celkem špinavý a vysypala se na mě hrst sena, jehličí a podobného bordelu, takže ho definitivně nikdo ani nevyndal.

Zkrátka, co povídat. Tohle byla poslední garančka v autorizovaném servisu a příště jdu jinam.
ix20 2019- 1.6/92kW Trikolor Club White Sand
i20 2014-2019 1.2/64kW Family Start Baby Elephant
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od shawt »

Tak to je HNUS..reklamovat? Kontaktovat vedeni Hyundai?

PRave pro tyto duvody zvazuju garancky delat mimo autorizak.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Rezza
Příspěvky: 1
Registrován: 27 zář 2016, 23:19

Re: 2. servisní prohlídka

Příspěvek od Rezza »

mihlit píše:Zkrátka, co povídat. Tohle byla poslední garančka v autorizovaném servisu a příště jdu jinam.
Tak abych te nenapinal, kdyz je zitra ten statni svatek a neuvidime se. Tak to hodim sem. Celkova cena 6501 s DPH u Balvina a vsechno probehlo (na prvni pohled) v poradku. Ohledne toho pyloveho filtru volali, ze ho vymeni, i kdyz nebyl v planu (685,60 bez DPH). Jinak jsem nechal menit predni i zadni sterace, protoze uz to vic mazalo nez stiralo a mozna by bylo lepe videt bez stirani :). Nechal jsem udelat i kompletni ocistu. Myti z venku za kacku jak ty, ale pak jeste interier a brzdy (co si pod tema brzdama predstavit nevim :D). Relativne to ujde, ale na chlupy naseho psa je kazdy vysavac kratky. Jinak brzdova kapalina, filtr olejovy a pylovy, sterace a olej. A k tomu uz potreti opravili listu pravych zadnich dveri. Uvidime, jestli to vydrzi delej nez tyden jako predchozi opravy. Zapomnel jsem jeste na tuzsi otvirani dveri u spolujezdce, na to uz se taky jednou divali a moc to nepomohlo, takze co uz. Stejne se tam ted s autosedackou vzazdu nikdo nevleze :))).
i20 2014 1.2 Go - jede dopředu i dozadu, zatočí doleva i doprava, tak za mě cajk
Odpovědět

Zpět na „i20 Garanční prohlídky, servis“