Výměny a opravy v záruce

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
free
*
Příspěvky: 39
Registrován: 05 kvě 2009, 14:29
Bydliště: Zahorie

Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od free »

nuz dnes idem s :hyu: do servisu ... idu menit strieborny kryt volantu, lebo na nom bol od vyroby skrabanec .... tak som zvedavy ako to bude prebiehat

přesunuto amaize
Hyundai i30wg 1.6i Trikolor komfort - Satin Amber 07/2015 aktualne cca. 21000 km
Hyundai i20 1.4i comfort - Dark Grey (predané)
Reklama
 

Uživatelský avatar
dj.brouk
***
Příspěvky: 517
Registrován: 09 úno 2009, 14:09
Bydliště: Ostrava

Re: Nový majitel i20

Příspěvek od dj.brouk »

free píše:nuz dnes idem s :hyu: do servisu ... idu menit strieborny kryt volantu, lebo na nom bol od vyroby skrabanec .... tak som zvedavy ako to bude prebiehat

Jsem myslel,jak jsem začal číst,že máš poruchu :shock: ,a je z toho prkotina. :lol: :lol:
Hyundai I20,1.4/74 kw comfort,dark grey-od 18.3.09
sand0kan
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 čer 2011, 17:58

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od sand0kan »

Nechci zakládat nové téma, tak to píši sem. Mám asi měsíc staré auto a několikrát se mi stalo, že když odbočuji při vyšší rychlosti (cca 100 km/h), tak jakoby v předních kolech to zahrčí, zaskučí........těžko se to přesně popisuje. Kola mám nafouknuté na 2,3. Je slyšet pouze zvuky, auto se nijak netřese. Popravdě jsem řidič začátečník, ale tohle mě docela vyděsilo, zvuky jsou dost silné. Nemáte s tím někdo zkušenost a asi je to na servis ?
Hyundai i20, inclusive plus, 1,2/57kw, 5HTB, Champaigne silver, 06/2011
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od FISHkaa »

koukal si jestli jsou kola správně dotažená? Já vím, je to blbost, ale nikdy nevíš...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
sand0kan
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 čer 2011, 17:58

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od sand0kan »

Právě jsem je zkontroloval a jsou řádně dotažená. Pokud ho vezmu do servisu a oni případně nic nezjistí, budu muset servis hradit já ?
Hyundai i20, inclusive plus, 1,2/57kw, 5HTB, Champaigne silver, 06/2011
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od bartiik18 »

No platit by jsi neměl, oni se v tom s tebou projedou a uvidí zda to dělá nebo ne... A pak se uvidí, ale za to, že se s tím projedou tak to platit nebudeš.
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od x-bat »

Tak me ceka v nejblizsi dobe navsteva servisu a reklamacka :(
Ze dne na den se "rozsypalo" sedadlo ridice - tim myslim to, ze leva cas sedaku (molitan) se nejspise nejak rozpadnul/povolil a zacal brutalne vrzat (vemte dva kusy polystyrenu a zacnete trit s nema o sebe). A nejde s tim udelat nic. Sedadlo vypada, jako by se mu nic nestalo, ale staci inkriminovane misto lehce stlacit rukou a probudite i sousedy v baraku. Po beznem provozu, pouze 25tis. km.
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od isquash »

Tak dneska jsem zajel do servisu s rezonujícím vnitřním zpětným zrcátkem a bude vyměněno v rámci záruky. Po dlouhé době jsem identifikoval co mi to drnčí na nerovnostech. Celou dobu jsem měl za to, že to jde z palubovky. :-)
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od amaize »

Všem zde píšícím :
na základě přerozdělení na sekce, toto rozdělím do patřičných témat jedn.sekcí
vlastně mne na to navedl amalfi z jeho dvouma příspěvkama

dejte mi trochu času , je tady více součásti
děkuji a každý nápad vítám
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od isquash »

Tak v rámci záruky vyměněno vnitřní zpětné zrcátko a je to paráda, to je najednou klid v kabině. =D> Staré když jsem uchopil do ruky při seřizování, tak s ním jsem mohl lehce kývat v rozsahu cca 0,5cm. Nové se nejen nekýve, ale jde pěkně ztuha, takže při přejezdech nerovností je ticho. :D/
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od amaize »

budu to tu ještě přesouvat,asi udělám klona ve všech sekcích , jinak top asi nepůjde,tak prosím vás trpělivost
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
Libornet
*
Příspěvky: 63
Registrován: 03 čer 2011, 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Libornet »

Zdravím všechny na fóru.

Přispěji svojí zkušeností se záruční opravou:

Cca 5 měsíců od koupě i20 (najeto 8000km) mi začalo auto při brždění vibrovat, jednou mi to shodilo i navigaci z okna. V servise mi řekli, že se s tím ještě nesetkali (shodou okolností měl ten samý problém kolega z práce u i10,ale řešil to v jiném servisu a nakonec prodejem auta) a že mají nařízení nejprve zkusit přebroušení kotoučů. Tak to udělali a že se mám ozvat, kdyby to začalo znovu.

A vibrace se po cca 3 měsících (najeto 12.000km) objevily znovu. Takže proběhla po dohodě s technikem z centrály z Prahy výměna kotoučů v záruce. :-

Bohužel dnes mám najeto cca 17.000km a nové kotouče začaly vibrovat znovu. Toto mi potvrdil i technik ze servisu při garanční prohlídce (byl s tím i na STK na válcích). Volal jsem do servisu, kde výměnu provedli a ti mi po poradě s centrálou v Praze odpověděli, že tuto závadu ještě nikdo na i20 nehlásil, jednu výměnu kotoučů centrála akceptuje, ale druhou budu muset zaplatit. :!: :!: :!:

S tímto se rozhodně nechci smířit, koupil jsem si nové auto s pětiletou zárukou, a chci, aby fungovalo. Rozhodně nebudu platit 10.000,- za výměnu kotoučů, a pak každé 4 měsíce přebroušení. [-X Brzdy by měly na autě rozhodně fungovat bezchybně. To, že se tato závada vyskytla poprvé mě nezajímá, stejně tak, že si s tím servis napoprvé poradil tak, jak uměl a závada je možná v něčem jiném (destičky, brzdové třmeny, náboj kola, ložisko, ....nevím nejsem technik). Věřím tomu, že budou tvrdit, že brzdím moc, nebo naopak málo, že to je moje chyba.
To bude muset v případě sporu rozhodnout někdo jiný. :x

Záměrně neuvádím servis, ve kterém opravu prováděli, protože si myslím, že to v tomto případě nehraje roli.
Teď jsem se servisem domluvený, že se na to ještě podívají a pak se uvidí....

Nemá, nebo neměl někdo z vás tady na fóru podobný problém?

A včilka mudrujte... :-k

P.S.: Až budu vědět víc, poinformuji vás....
Škoda Felicia 1.3 BMM hatchback - červená romantická
* Hyundai i20 1.2 Kappa Comfort - SLEEK SILVER MET. ESP+TCS - Made in India
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od jirikstbk »

Nejsi první, kdo tu závadu reklamoval a komu byly kotouče přebroušeny. Mi je brousili při 1. garančce. Takže buď lžou nebo mají špatně nastavená přenos informací do centra a z něho pak zpět na servisy.

Když mi to přebrousili, tak jsem se dozvěděl, že příčinou je to, že málo brzdím a na kotoučích se tak "nacpává" rez do hmoty kotoučů. Takže závěr podle techniků je asi tento - jezdi stylem brzda-plyn.

Teď to vibruje při brzdění znovu. Sice ne tak silně, jak poprvé, ale vibruje to docela nepříjemně do volantu.

Jinak s tvým záměrem, že "koupil jsem si nové auto s pětiletou zárukou, a chci, aby fungovalo" souhlasím a bohužel nejsi první, kdo při uplatnění reklamace takto dopadl. Já zatím mám v plánu při příští garančce přejít k jinému servisu. Uvidím, snad změním na přístup :hyu: názor.

O to víc, mě teď baví reklama, která na :hyu: běží v rádiích. Jo, když ptáčka lapají ...
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
Libornet
*
Příspěvky: 63
Registrován: 03 čer 2011, 14:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Libornet »

Ahoj Jiriku,

díky za reakci, jsem z toho názoru technika rozčarovaný, to je teda rada nad zlato - víc brzdit :idea: - nikde v návodu k použití není psáno, že mám každý kilometr preventivně zabrzdit, aby nezrezly kotouče. Jak jsem již psal, stalo se to i kolegovi u i10, v servisu byl 2x a když mu to začalo vibrovat potřetí, tak :hyu: letěl z domu.

Nechápu, jak se může rez dostávat do hmoty kotouče- to jako z venku do litiny, nebo do kanálků vnitřního chlazení? Pokud je to tak, jak říkají, tak jsou špatně navržené brzdy, nebo výrobní vada - buď to spraví, nebo 3x neúspěšná oprava té samé věci a odstoupení od smlouvy - vrácení auta a peněz.
Asi si to představuji dost alibisticky,že?
Tak uvidíme, jsem zvědavý, co mi řeknou přímo v servisu a spíš jak se k tomu postaví centrála :hyu: , v nejhorším případě tu máme instituce jako jsou právníci, soudní znalci z oboru doprava, příp. česká obchodní inspekce, nebo televize Nova.
Nehodlám se s takovým vysvětllením - odbytím smířit. :!:

Ještě jednou díky za reakci, až se dozvím víc, napíšu.

P.S.: Pokud máte někdo stejný problém, ozvěte se :idea:
Škoda Felicia 1.3 BMM hatchback - červená romantická
* Hyundai i20 1.2 Kappa Comfort - SLEEK SILVER MET. ESP+TCS - Made in India
PetrT30
*
Příspěvky: 87
Registrován: 19 úno 2011, 21:08

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od PetrT30 »

Tak uvidíme, jsem zvědavý, co mi řeknou přímo v servisu a spíš jak se k tomu postaví centrála , v nejhorším případě tu máme instituce jako jsou právníci, soudní znalci z oboru doprava, příp. česká obchodní inspekce, nebo televize Nova.
Po třech stejných závadách máš nárok .... jak už jsi psal.

Z vlastní zkušenosti (ne z :hyu: ) vím, že to co je tučně vyznačeno na ně jediné platí.
Mluvím všeobecně o všech prodejcích "východní techniky" ne jen o Hjundaéééé.
i20 Inclusive Plus 1,4 - 5 st. manuál, Dark Grey, ESC+TCS - najeto cca 55000 - kravál v kabině stále k nevydržení :-) = tohoto auta jsem se šťastně zbavil!!!!
Odpovědět

Zpět na „i20 Garanční prohlídky, servis“