Výměny a opravy v záruce

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od bartiik18 »

Ahoj, tak tu dávám nějaké malé informace o opravě mojí i20tky...Bohužel jsem měl s mojí i20tkou trochu trápení... když se měnily kola všiml jsem si, že mi kape olej z převodovky nebylo to moc, ale to nové auto po roce jezdění dělat asi nemá... vrzala mi sedačka řidiče a navíc ještě mi něco drnčelo při 2 500otáček v palubovce bohužel v zimě nesnesytelné drnčení a aby toho nebylo málo při brzdění jsem cítil vibrace do vozu trochu dost problémů najednou. Už jsem to nevydržel a dojel jsem k Auto Dorda Česká Lípa. Nemůžu si na nic stěžovat solidní jako při prodeji prostě doporučuji. Tedy objednali mě já si řekl o zapůjčení auta a bylo. V pondělí jsem auto dával do servisu a dostal jsem i30cw. Nejezdí se s ní špatně ;-) No dnes ráno jsem měl hotovo verdikt? Sedačka rozebraná a promazaná konečně nevrže, palubní deska sundaná a nějaký plast se tam ulomil tak mi ho vyměnili, převodovka rozebraná (prý divné těsnění) vyměněno a brzdové kotouče zbroušeny (Až budu měnit dám tam pořádný ne made in korea ;-) takže zatím musím zaťukat, že jsem s opravou spokojen. Akorát sám jsem si musel umýt auto, aby se necejtilo jako zneužitý :-D takže zatím spokojenost a uvidím co se bude dít dál snad to byla poslední věc co jsem na tomhle autě do těch 5ti let opravoval.... jinak jsem si polepšil o polep střechy takže krása...
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od enjoy »

No tak to se pánové v servisu docela pochlapili.
Jinde by tě s klidem odkázali směr řiť, že jsou to vlastnosti vozidla.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Docent
**
Příspěvky: 114
Registrován: 16 dub 2006, 01:44
Bydliště: Kousek od Rudé záře
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Docent »

bartiik18 píše:jinak jsem si polepšil o polep střechy
To je co?

Jinak servisy prostě stojí na lidech... Měli jsme ve firmě Fóbie z Auto Jarov, přístup servisu velmi slušný, auto po servisu umyté, faktura vysvětlena, když se člověk objednal na čas na výměnu pneu, tak za 20 minut odjížděl...

Pak se tam s nimi pohádal blbeček, co dělal ekonoma, ruce i nohy měl levý, takže zkurvil motor, ale hrál si na velkýho šéfa a házel to na ně... Zařídil servis v Porsche Smíchov... Něco neskutečnýho, mechanik se nestyděl sednout si na sedačku v zasranejch montérkách (v Auto Jarov dávali na sedačku igelit i přejímací technici v bílých košilích a černých kalhotách), když se člověk objednal na sedmou na přezutí, tak mu řekli, ať si přijde pro auto v deset, o nějakém mytí při servisu samozřejmě ani řeči, ve faktuře aby se prase vyznalo...

Po 2 letech jsme se vraceli zase na Jarov...
† Daewoo Matiz 0,8 SE, 184395 km
Hyundai i20 Inclusive Plus
Obrázek
Uživatelský avatar
bartiik18
**
Příspěvky: 212
Registrován: 12 dub 2011, 21:03
Bydliště: U České Lípy

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od bartiik18 »

Maji tam dobry pristup k lidem a vse mi zpravili sice po jezdeni jsem zjistil ze sedacka trochu vrze ale neni to extrem jako predti. :-) tak jsem rad ze to takhle dopadlo. ;-) no auto dela servis proste teda pokud tam musite bohuzel ja doufam ze se tam objevim az na vymenu oleje ;-)
teď : Hyundai i20, od 2.5.2011, 1.2 kappa, zelená metalíza, 40 000+km (zatím spokojenost ;-))
bývalo: Fiat Punto 1. generace (2009-2011) cca 33 000km; black
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od isquash »

Při opravě laku 5tých dveří jsem v rámci záruky v servisu nahlásil popraskanou manžetu řadící páky, sluneční clony a polepy B sloupků na předních dveřích. U řidiče byl polep zkrabatělý od toho jak se smršťoval a na spolujezdcově straně byl polep prasklý na hraně a koukala barva.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od isquash »

Tak v rámci garance vyměněn kožený volant a chromová vnitřní klička otevíraní ve dveřích řidiče.
Volant mi začal vykazovat známky olupování, kdy ho začaly opouštět takové drobné šupinky. Na vnitřní kličce se zase rozlezlo to chromové obalení a člověk tak byl na prstech neustále poškrábaný.

Dále čekám na výměnu řízení a uložení horních tlumičů.
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Tichtach
*
Příspěvky: 21
Registrován: 18 črc 2010, 19:19
Bydliště: BA

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od Tichtach »

Co mas s riadenim a s ulozenim tlmicov?
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměny a opravy v záruce

Příspěvek od isquash »

Když dávám plný pravý rejd, tak na konci slyším klepnutí,bouchnutí a zároveň se to přenese i do volantu, takže to klepnutí i cítím. V Kreansu říkali něco o hřebenu řízení. Bohužel než došel náhradní díl, tak zrušili Kreansu dealerství. V AutoBEk v Ústí nad Labem při garančce zkusili dotáhnout nějakou manžetu a měl jsem se ozvat zda to pomohlo. Nic. Tak při garanční výměně volantu a kličky se na to v Ústí zřejmě podívali blíže a vymění mi řízení (zřejmě ten hřeben) a horní uložení tlumičů. Včera akorát volali, že už mají díl toho řízení, tak jsem se připomněl, že ještě to uložení tlumičů a odpověd byla, že je to v jednom kusu. :roll: Nejsem mechanik, takže jsem to jenom laicky přetlumočil. :D

Do toho se ještě vyskytl problém asi s potenciometrem osvětlení a znovu rez pod lakem na pátých dveří. :cry:
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Odpovědět

Zpět na „i20 Garanční prohlídky, servis“