Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

Neviete, či je možné servisovať i20ku v autorizovanom servise inej značky? Samozrejme materiál (filtre, olej a pod.) použijem presne rovnaký ako v autorizovanom servise Hyundai. EU vydala nejakú smernicu, ktorá to umožňuje, len neviem ako to v praxi funguje.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od alarm »

podĺa tejto smernice to môžeš urobiť, ale treba, aby na protokole o kontrole bol rozpísaný bod po bode (podĺa servisnej knižky), že to urobili, a nie len "vykonanie servisnej prehliadky".
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

Stačí aby to boli vypísané v servisnej knižke, alebo vyžadujú aj faktúru zo servisu.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od alarm »

na to neviem odpovedať, bolo mi povedané "z hora", že by to malo byť papierovo podchytené.
Ja som po záruke, takže sa ma to netýka, ale ak by ,tak by som vyžadoval na protokole o prácach rozpis...napr:
- vizuálna kontrole karosérie
- kontrola brzdového obloženia

jednoducho, aby bol doklad, že tieto konkrétne predpísané úkony boli vykonané.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

Tak to nie je problém. Rozpíše sa to tam podľa tabuľky z Návodu na obsluhu, resp. zo servisnej knižky. K tomu testeru je potrebné íčko pripájať pri každej servisnej prehliadke? Niečo sa tam aj nastavuje, alebo sa len kontrolujú chyby? Pred servisom sa mi na palubnej doske rozsvieti aj nejaká kontrolka?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od matysekul »

Jen male upozorneni,muzes takhle prijit o zaruku.Ne o celou,ale to co je nad ramec zakonne zaruky.Takze pocitej jen s dvouletou zarukou.Melo by to takhle fungovat i u vas...
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

to: matysekul

Prečo by som mal prísť o rozšírenú záruku? Nevzťahuje sa na záruku bloková výnimka EÚ platná od 01.06.2010? Ide o autorizovaný servis, len inej značky.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od matysekul »

To se podle mne vztahuje pouze na zakonnou zaruku.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

Hmm, takže ak nedám zarobiť autorizovanému servisu Hyundai, tak záruka je len 3 roky, v opačnom prípade 5 rokov.
Ak si prinesiem vlastný olej, prípadne filtre a sviečky, taktiež strácam záruku v autorizovanom servise Hyundai?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od pepe pedro »

nič nestratíš.Prečítaj si záručné prehliadky-i20,všetko tam je popísané ](*,)
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od Mexican »

caruser píše:Hmm, takže ak nedám zarobiť autorizovanému servisu Hyundai, tak záruka je len 3 roky, v opačnom prípade 5 rokov.
Ak si prinesiem vlastný olej, prípadne filtre a sviečky, taktiež strácam záruku v autorizovanom servise Hyundai?
trochu tuto vec riesim ako zakaznik servisu asi tri roky. Dovozca povolilil olej, ktory musi splnat ich specifikaciu, musi byt zavrety v origo obale. Jedine nahradne diely ktore namontuju musia byt od Hyundai, resp ich dvornych dodavatev (musia mat log "genuine Hyundai parts). Inak stracas nadstadarnu zaruku nad EU danou 2 rocnou. Co je logicke. Absolutna vacsina servisov ti povoli len ten olej. Zasadne komponenty ako brzdy, sviecky, tlmice musia byt od nich. S tym clovek nepohne. Mozes to zobrat, mozes to nechat. Vsetko ma svoje vyhody a nevyhody

Dost mi unika dovod, preco chces servisovat i20 v autorizovanom servise, ktory nie je hyundai. Jednak ze tie origo diely niekde zohnat musis a jednak Hyundai ma paradoxne jednu z najnizsich hodinovych sazdieb. Ale to uz je zrejme na tebe
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

to: Mexican

Z jednoduchého dôvodu, kvôli cene, ktorá je 4 násobne nižšia ako v Hyundai. Nechápem prečo Hyundai robí takéto problémy. Konkrétne v tomto autorizovanom servise inej značky si môže zákazník priniesť vlastný olej, filtre a záruku nestratí, pretože servis je vďačný, že má prácu. Nemôžem to inak nazvať ako nenažranosť Hyundaia, ktorý má jeden z absolútne najdrahších servisov.

Neviete niekto aké sviečky sú i20 1,2 z výroby?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od Mexican »

caruser 4x nizsia? to uz trochu prehanas, nie? Ono vlastne to uz prehanas poriadne, pretoze chcem vidiet servis (nie Karla z garaze) ktory ma hodinovu sadzbu pod 10 Euro na hodinu. V CR maju minimalne tie Jihomoroavske :hyu: servisy sadzbu od 410-500 kc bez dane, pocitam ze vo zvysku CR to bude obdobne

Ano filtre sa daju kupit neoriginal za polovicu. Ale v ziadnom pripade nie za stvrtinu. A ked to tak zratas, tak je to diskutabilne. Je to ale tvoje auto a 2 /5 rocna zaruka je tvoje rozhodnutie. Mne by veru ta 5 rocna zaruka sadla, mal som bohuzial len trojrocnu (stare casy)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od caruser »

to: Mexican

V autorizovanom servise, kde som i20ku kupoval stojí prvý servis 200 EURO. Ak si kúpim 4L oleja Shell Helix Ultra AG 5W-30, originál Hyundai olejový filter a podložku pod výpustnú skrutku, tak ma materiál bude stáť 46 EURO s DPH a to mi ešte 0,5 L oleja zostane. Nespomínam tu žiadnych neautorizovaných garážnikov, ale autorizovaný servis inej ázijskej značky, kde by som mal ten servis 4násobne lacnejší ako v Hyundaii, takže miesto 200 EURO by ma stál okolo 60 EURO.

Je to trochu nelogické, keď napr. v pravidelných intervaloch vykonávam servisné prehliadky v servise inej značky samozrejme podľa postupov Hyundai a napr. po 2 rokoch mi prestane fungovať motorček otvárania okien a v autorizovanom servise Hyundai sa vyhovoria na to, že vozidlo nebolo servisované v autorizovanom servise. Pozeral som si servisnú knižku a tam je spomínané, že nadštandardnú 2 ročnú záruku mám len ak auto servisujem v autorizovanom servise Hyundai. Platí to aj pre základnú 3 ročnú záruku?
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Garančné prehliadky v autorizovanom servise inej značky

Příspěvek od Mexican »

to znamena ze ty das 46 Euro za material a cca 70 Euro za celu garancku. Co zostava cca 25 Euro za pracu? tak taky autorizach chcem vidiet. Pretoze zarucna prehliadka sa pohybuje okolo 2-2,5 hodin a ak to ten tvoj nemenovany servis stihne v dotacii cca 10 Euro na hodinu s DPH (tak to by som skutocne rad videl) je uz dost na hrane aby som povedal, ze to je rozpravka.

Tiez som nepriatelom predrazenych Hyundai dielov a tiez si od prvej prehliadky davam svoj. Takisto filter klimy pouzivam svoj a na cenu sa (az na jeden pripad) nemozem stazovat. Za prvu som dal v prepocte 130 Euro co si aj v porovnani s ostatnymi znackami vedie celkom dobre. A to som odmietol geometriu, pretoze robit geo kazdych 15 000km sa mi zda zbytocne. Ty by si ju oficialne v tych cca 70 Euro mal mat. Uz len ta blba geometria sa pohybuje okolo 20 Euro, takze budto ten servis prevadzkuje skupina katolickych mnichov, ktorych poslanim je pomahat ludom za kazdu cenu, alebo ti fakt nesedia cisla

Ako pisali chalani - 2 Roky je garantovane EU a teda na garancky mozes chodit do akehokolvek servisu. Ta dalsia doba je ciste bonus :hyu: a mozu siu dat pravidlo, ze raz za rok im prides ukazat zostavu na bradlach, inak zaruka pada. To je ich benefit a mozu si ho podmienit cim chcu
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Odpovědět

Zpět na „i20 Garanční prohlídky, servis“