Zmena záručných podmienok

Vše o garančkách a Vašich zkušenostech se servisy.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Zmena záručných podmienok

Příspěvek od caruser »

Dnes som si v poštovej schránke našiel list od importéra. Najprv ma napadlo, že je to opäť nejaká anketa spokojnosti, avšak po prečítaní listu som bol veľmi milo prekvapený. Upravilo sa znenie garančnej knižky, vozidlo je možné servisovať v neautorizovaných servisoch bez toho aby došlo k strate záruky na vozidlo počas základnej 3-ročnej, resp. predĺženej 2-ročnej záruky. Dokonca už nie je potrebné používať originál ND Hyundai, možno použiť taktiež neoriginálne diely, avšak rovnakej kvality ako originálne ND Hyundai. Spomínajú sa tam aj náplne, takže týkať by sa to malo aj motorového oleja. V obálke som našiel aj strany s pozmeneným textom, ktoré som vlepil do oboch garančných knižiek.

Musím Hyundai pochváliť, majú u mňa veľké plus :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Zmena záručných podmienok

Příspěvek od amaize »

můžeš to naskenovat a dát sem na stránky ?
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Zmena záručných podmienok

Příspěvek od caruser »

Samozrejme, pridávam foto listu, ospravedlňujem sa za zníženú kvalitu, nechcelo sa mi hladať skener :)
Přílohy
01.jpg
01.jpg (94.27 KiB) Zobrazeno 3336 x
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zmena záručných podmienok

Příspěvek od enjoy »

Hmmmmmm dost zajímavý... ale říkám si,co jim pak brání ti kdykoliv říct,že podle jejich názoru provedené opravy nebyly dostatečně kvalitní a dál už to znáš....
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Zmena záručných podmienok

Příspěvek od caruser »

Ano, majú na to právo a môžu to vyžadovať. Myslím však, že dosť zaváži ako sa k tomu postaví garančný technik, buď to uzná na záruku, alebo nie. Tu však je už vidieť, že Hyundai mení svoje stanovisko, doteraz nebolo možné v niektorých AS použiť ani vlastný olej, a nie to ešte filtre a pod. :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Zmena záručných podmienok

Příspěvek od enjoy »

Tak zase ale ja jsem jejich stanovisko vzdycky chapal,protoze lidi jsou schopny kvuli usetreny kacce nalit do motoru cokoliv.a motor za 100 tisic v tahu.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
pingu315
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2012, 08:56

Re: Zmena záručných podmienok

Příspěvek od pingu315 »

tak tu by som dost oponoval bol som na 1garancke v autorizovanom servise auto tam stalo cely den po 15 hod som tam volal co je s autom povedali ze je hotove a opytal som sa na cenu povedali 300€
som sa opytal ze prosim v CZ platili cca 160€ za 1 garancku a ja mam platit 300? potom chlapik povedal dobre tak za 200€ zobral som auto a myslel ze Hyundai vsetko zabezpecil odovzdavajui technik mi povedal mali strasne spinave pelove filtre v prednej casti pred spolujazcom ja ze OK klimu pouzivam malo ale OK ...
na druhy den vozenia sa po meste vybehla spotreba na cca 9,5l co sa deje zbehol som ku znamemu co sa mi staral cely cas o moje predchadzajuce auto otvoril olej a ukazal mi cierny olej
v servise mi odliali trochu oleja a doliali viac ako odliali sviecky boli znicene isiel som do druheho autorizovaneho servisu v Petrzalke napojil auto na PC povedal vsetko je dobre
povedal som mu nech sa pozrie na olej on ze je ho trochu viac a je spinavy
odlial mi liter cierneho oleja ktory som si odlozil a mam ho doteraz ....
povedal som im nech mi vymenia olej ze si ho zaplatim ale nech mi ho vymenia
bol som cely cas pri aute tak som videl ako to vymenili ...
tak po skvelej garancnej prehliadke ako mam verit servisu ze mi vymenia aj ostatne veci pri 2,3...garancke ?
2.garancku som absolvoval uz v neautorizovanom servise a po odovzdani mi auto isli este lepsie ako som ho odovzdaval ...
samozrejme ze mam vsetky doklady zo vsetkych servisov na mojom vozidle keby autorizovany servis co i len trosku cekol ze som nieco nedodrzal alebo ze davam don nekvalitne veci ukamenujem ho na mieste .....
vyjadrenie o setreni nie je na mieste nakolko autorizovany servis mi dodrbal auto 1 garanckou ..... a preplatil som garancku 3x ako vy ... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1468
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Zmena záručných podmienok

Příspěvek od JoKo »

menuj aj nekorektne servisy, nech sa im vyhybame vsetci...

ja mam dobre skusenosti so servismi v bardejove a v dunajskej strede.
v bratislave autopalace na vajnorskej raz dobra skusenost - vymena tlmicov a raz zla, ked sa nechceli venovat na dvakrat startujucemu autu... vraj sa mam zastavit, ked auto prestane startovat {do konca zaruky cca mesiac}. odniesol som ho do dunajskej, kde mi dali zadarmo nahradne auto. chyba bola - vadne sviecky...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
pingu315
Příspěvky: 2
Registrován: 08 led 2012, 08:56

Re: Zmena záručných podmienok

Příspěvek od pingu315 »

BA - Vajnorska
BA - Petrzalka
Odpovědět

Zpět na „i20 Garanční prohlídky, servis“