Vrzganie palubnej dosky

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Odpovědět
Pacho
*
Příspěvky: 10
Registrován: 15 led 2010, 07:40

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od Pacho »

koloman.brutus píše:A je to tu! Predsudky voci korejcovi sa zacaju vyplnovat.

Predvcerom to zacalo a vcera sa to opakovalo. Palubna doska proste vrzgala pri otackach 1800-2000. Je jedno ci tam bola zaradena 1,2,3 alebo 4. Proste to zavrzga a potom to prestane. Strasne ma to irituje!

Ma niekto podobny problem?

Mam tento problem, zatial ma az tak nestve, u mna sa najcastejsie objavuje ak sme v aute styria, pri obsadeni len prednych sedadiel som to nepostrehol . Bude to zrejme rozonancia prenesena od motora .
Reklama
 

eqinoxe44
Příspěvky: 2
Registrován: 10 úno 2010, 10:54

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od eqinoxe44 »

... suvisi to aj z tym kurenim (myslim zmena teploty plastov), ako to tu niekto spominal. Teraz ako sa oteplilo a vypol som kurenie , tak to nevrzgalo. Myslim ze riesnie je namazat a pritiahnut skrutky :-) , kedze niektori tento problem nemaju, maju auto lepsie zmontovane. Ovsem do servisu s tymto problemom pojdem ak to v lete uplne neprestane , pripadne ak ma to bude velmi mrziet.
tomas.till
Příspěvky: 3
Registrován: 18 črc 2010, 14:32
Bydliště: Opava

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od tomas.till »

Taky se mi to objevuje, zdá se mi, že to ale ustává. Možná, že to chce usadit. Mám najeto teprve 1000Km. Uvidím jestli to nepřestane tak stím pojedu do servisu.
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od jirikstbk »

U mě teď při garančce vytáhli údajně z palubní desky nějaký úchyt, který tam klepal. Už to neklepe, zatím. Poprvé klepalo víko motorového prostoru a přenášelo se top také do palubní desky.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
tomnas
Příspěvky: 7
Registrován: 20 srp 2010, 17:11
Bydliště: Petřvald u Mošnova

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od tomnas »

Tak u mě, najeto cca 600 km to také cvaká (vrže) na straně u spolujezdce. Hlavně pokud na sedadle spolujezdce nikdo nesedí. Pokud je sedadlo zatížené cvakání není slyšet jen sem tam nejaké to vrznutí. Uvidím jestli to časem neustane.
I20, 1.2 Family, Ice Blue, od 7.10.2010
Uživatelský avatar
MiLo_CzE
*
Příspěvky: 64
Registrován: 20 dub 2009, 07:22
Bydliště: Chodov, karlovy Vary

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od MiLo_CzE »

Ja mam momentalne problem s chrastenim paky rucni brzdy, a to i za jizdy na nove silnici, kdyz chci aby to nedelalo tak ji musim drzet rukou ale to se pak blbe ridi :D tak snad mi to opravido konce mesice
i20 1.6 CRDi 94KW, Diamond Black, Style Edition.
Od 11 září 2009, najeto 38000 km
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od koloman.brutus »

takze problem s vrzganim resp. vibrovanim pri ot. 1800-2200 som na 99% vyriesil. Jednalo sa o uvolneny plast pri nohe vodica ako je ,,odpocivadlo,, na lavu nohu. Tam sa spajaju plasty dokopy a vola je tam velka. Vyriesil som to vlozenim polystyrenu hrubky 1cm medzi plasty. Su tomu uz 2 tyzdne a uz to pri spomenutych otackach nevibruje. Este mi ostava vyriesit kabelaz pod volantom a v poistkovej skrinke lebo kable su tam len tak pohodene a pri prechadzani cez retarderi alebo rozbitou cestou to tam klepe.

posielam ilustracne foto - kvalita miziva :-$
Přílohy
224.jpg
224.jpg (95.7 KiB) Zobrazeno 3318 x
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
tomnas
Příspěvky: 7
Registrován: 20 srp 2010, 17:11
Bydliště: Petřvald u Mošnova

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od tomnas »

tomnas píše:Tak u mě, najeto cca 600 km to také cvaká (vrže) na straně u spolujezdce. Hlavně pokud na sedadle spolujezdce nikdo nesedí. Pokud je sedadlo zatížené cvakání není slyšet jen sem tam nejaké to vrznutí. Uvidím jestli to časem neustane.
Vyřešeno, v ACA Karviná kde jsem auto kupoval, provedena výměna sedadla spolujezdce. Teď už je cvakání (vrzání) konec.
I20, 1.2 Family, Ice Blue, od 7.10.2010
Uživatelský avatar
shrek
*
Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2009, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od shrek »

Ahoj,
mně zhruba před třemi dny začalo také něco vrzat v autě, nejdřív jsem si myslela, ze to dělá sedadlo spolujezdce, ale dnes jsem zjistila, že to je sedadlo řidiče. Již při drobných nerovnostech se ozývá vrzání, jako když jdete po staré dřevěné podlaze, je to hrůza, za chvíli tu sedačku asi rozpářu ](*,). Dá se to nějak promazat? Resp. jak se k tomu dostanu? :)
Do servisu se mi s tím moc nechce, protože by tam pánové ze mě už asi měli radost, před dvěma měsíci jsem tam byla minimálně třikrát kvůli plynovému pedálu :lol:
Nicméně, jestli to bude pokračovat, tak mi asi nic jiného nezbyde, protože to se nedá vydržet [-X
Hyundai i20 1,2i Comfort, electric green
od 27.5.09, > 36 000 km
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od jirikstbk »

Můžeš prosím tě uvést, jak jsi to zjistila? Mi také sedadlo (asi spolujezdce) kvičí na dírách a hrbaté cestě a zatím se mi nepodařilo zjistit místo, kde se tak děje. Když na tom někdo sedí, tak je klid, když je prázdné a jedu po "české asfaltce", tak kvičí. Nepřestane ale vrzat ani tehdy, když na ně položím třeba tašku s nákupem.

Zajímavé je, že když jedu po kostkách, tak se buď tak hodně dostává do auta hluk zvenčí, že to vrzání přehluší nebo se to sedadlo na kostkách tak rozkmitá, že už pak ani nevrže. Nevím proč to je, ale štve mě to čím dál tím více. To, že také klepou při jízdě po dírách asi volné kabely uvnitř v palubce už raději ani neřeším.

Takže kdyby to bylo od sedadla řidiče se známým zdrojem, měl bych se čeho chytit, popřípadě alespoň toto vyloučit.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
shrek
*
Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2009, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od shrek »

No, nejdřív jsem zkoušela různě třást se sedačkou spolujezdce... Pak jsem si všimla, že se to děje, když se právě já moc hýbu na své sedačce, tak jsem tam různě poskakovala a vrzalo to celkem pravidelně, podle toho, jak se hýbu... :D Hlavně to vrzalo, když jsem do sedačky bouchala zády.. ale zvlaštní bylo, že dnes ráno, když se mnou jel spolujezdec, tak se to neozývalo, pak jakmile vystoupil a já si na to místo dala tašku, tak to zase začalo... Zaměřím se na to ještě až večer pojedu pryč a dám pak vědět... :wink:
Hyundai i20 1,2i Comfort, electric green
od 27.5.09, > 36 000 km
Uživatelský avatar
shrek
*
Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2009, 20:06
Bydliště: Praha

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od shrek »

Dobrý večer všem, omlouvám se za prodlevu. Pořád myslím, že to vrzání dělá sedadlo řidiče, protože to vrže, když já se hýbu (při nerovnostech na cestě, i když se zkouším různě opírat, hýbat). Bohužel přesně určit to nedokážu, můžu se také mýlit, protože je pravda, že to registruji jen, když jedu sama, jakmile sedí spolujezdec, není slyšet nic... Zkoušela jsem
lomcovat i se "zástrčkou" na pás, v tu chvíli to vrzalo poměrně pravidelně, ale opět si myslím, že je to spíš tím pohybem těla, protože v jiné situaci to zas nevrzalo... už fakt nevím a štve mě to, protože to je zvuk, že by člověk zešílel ](*,)
Hyundai i20 1,2i Comfort, electric green
od 27.5.09, > 36 000 km
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od isquash »

Takže po zimě, začínám při přejezdu po nerovnostech, pozorovat takové pocvákávání z pod palubovky. Je to někde v oblasti rádia. Jelikoš cesta k nám od hlavní vede po rozbité asfaltce, tak to slyším v tomto úseku pořád. :? Jako by tam bylo něco uvolněného. Zkusim ještě lokalizovat a pokud se to nepovede, tak zajedu do servisu o radu.

Je to zhruba v téhle oblasti.
Přílohy
i20_topeni1.jpg
i20_topeni1.jpg (235.04 KiB) Zobrazeno 2974 x
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Uživatelský avatar
Poka
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 úno 2011, 10:29
Bydliště: Vratimov

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od Poka »

A nemůže to být uvolněná dlaždice? :lol:
Hyundai i20 Family Plus 1,2i / 57 kW Elektric Red
x-bat
*
Příspěvky: 81
Registrován: 11 dub 2009, 14:14
Bydliště: Brno

Re: Vrzganie palubnej dosky

Příspěvek od x-bat »

Tak se mi taky zacali krasne ozyvat plasty, nastesti neni problem mista identifikovat - v obou pripadech se jedna o uvolneni sedeho/stribrneho plastu (asi vyschlo lepidlo). Prvni je levy horni roh ramu radia, tj. u ridice, druhy je okrasny ramecek kolem ventilace u kolen spolujezdce. Obe mista staci pritlacit a je klid...
Takze v lete na servisce budou mit kluci praci navic :)
Old: i20, 1.4 Style, Ice blue + modry interier (budiž mu země lehká)
New: Renault Megane Grandtour III GT220, 2.0 (162kW)
Odpovědět

Zpět na „i20 Interiér“