Stěrače - Bosch Aerotwin - a vše okolo

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od Josef »

Amalfi píše:Ja zkusil tyhle jsou o neco levnejsi. Nevim jak dlouho vydrzi Bosh ale tyhle jsou na rok, ale za dobrou cenu. Minuly rok jsem je objednal mace na Chevy a porad dobry. Asi vydrzi jako kazde jine sterace cca rok, ale kvalita stirani je nesrovnatelna s normalnimi steraci. Takze jdu do tehle levnejsi varianty.
Protože jsem byl rozhodnutý po 1 a 1/2 roce stejně sterače vyměnit, zkusil jsem typ od Amalfiho. :D/
Přesvědčilo mě to, že Bosch nemá kratší než 400 mm. Na Getze jsem koupil 550 mm + 2x 375 mm (na zadní by asi šlo i 400 mm) Celková cena cca 300 Kč, tedy srovnatelný s klasikou =D>
Po týdnu ABSOLUTNÍ spokojenost =D>
Vzhledem k tomu, že nevěřím, [-X že Bosh s cenou min 5 x dražší vydrží 5 x déle , asi je rozhodnuto do budoucnosti =D>
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od Amalfi »

matysekul píše:Já mám tohle a super věc. Od 50 km.h-1 nepoužívám stěrače skoro vůbec. V slušném dešti setřu jednou za čas,aby se neřeklo.Jinak to funguje přesně jak popisuješ a jedno nanesení vydrží kolem 3 měsíců.

http://www.automotovelo.cz/product/sher ... ace-500ml/
super tip, to poridime taky - jestli to funguje jak pises (tj. testovano na lidech :lol: ) tak do toho jdu
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od Hardcam »

Jojo,tohle funguje...:)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od koloman.brutus »

matysekul píše:Já mám tohle a super věc. Od 50 km.h-1 nepoužívám stěrače skoro vůbec. V slušném dešti setřu jednou za čas,aby se neřeklo.Jinak to funguje přesně jak popisuješ a jedno nanesení vydrží kolem 3 měsíců.

http://www.automotovelo.cz/product/sher ... ace-500ml/
Ja som pohodlny clovek a jednoduchsie je pre mna naliat 3l vodu do ostrekovacou so spominanym RAIN OFF efektom. Uz mam kupene malinovu znova Shell za 4€. Neviem si dobre predstavit ako to tam nanasam. Musim umyt cele sklo a potom to naniest....
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od matysekul »

Přesně tak.Umyješ sklo,necháš uschnout,naneseš,rozleštíš.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od koloman.brutus »

Tak som dnes nalial vodu do ostrekovacov. Som trochu sklamany, vysledok sa sice dostavil no funguje na takzvane ,,pol plynu,,

Po zimnej, mastnejsej zmesi je okno mastne a vidno miesta, kde sa pripravok uz chytil a kde nie. Ked prestane prsat tak musim cele okno odmastit a potom to uz hadam pojde ako za nova.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od koloman.brutus »

Tak som sa nakoniec k tomu umyvaniu a lesteniu nedostal.

Co ma vsak viac potesilo je,ze plnohodnotny efekt sa aj tak dostavil :D/ . Vyziadalo si to dlhsiu dobu no nakoniec sa na to okno tie molekuly dostali vsade

a takto to vyzera v reali na mojom aute

http://www.youtube.com/watch?v=AgM5WY08lmk
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od jirikstbk »

Co to udělá, když v tom stavu zapneš stěrače? Nemaže se to?

Já jsem totiž kdysi takovýto zázračný prostředek použil a když okno zmoklo a já zapnul stěrače, tak to vypadalo, jako by to okno bylo mastné a stěrače nikdy úplně plochu nesetřely. Vždy to jen tak mázly a ve výsledku to bylo horší.

Nakonec jsem ten přípravek jen vozil v autě pro případ, kdyby se stěrače někdy pokazily a ony se nikdy naštěstí nepokazily. Takže když jsem auto prodával, tak tam možná ještě byl. ;-)
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od alarm »

Používam takéto prípravky asi 5 rokov. Cez leto je to dobré, problémy som mal , keď som to tam napatlal pred zimou. Okná ostávali mliekovo biele, a trvalo dlhšie kým sa sklo stalo priehladným.
Od vtedy to dávam na okná od jari do jesene, pokial možno tak, aby sa účinok stratil s príchodom studených rán.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
jirikstbk
***
Příspěvky: 503
Registrován: 24 čer 2009, 07:50

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od jirikstbk »

Já mám právě stejnou zkušenost. Bílá matlanina. Ráno do práce i v létě jezdím dost brzo a rosa (tedy studené sklo) není výjimkou.

Přemýšlím tak nad tím, jaký má ve skutečnosti ten přípravek význam. Abych standardně jezdil v dešti s vypnutými stěrači asi ne. Proč? I tak při slabém dešti občas okno přistříknu ostřikovačem, aby se rychleji stáhla ta slabá vrstva prachu co na okně vždy je a dešťová voda se s tím nerozmazávala po skle. Okno je úplně čisté jen těsně po umytí. Jinak je vždy alespoň trošku špinavé. A pak mám za to, že tento přípravek ztrácí význam - mimo to, kdy se skutečně pokazí stěrače.
ObrázekHYUNDAI i20 1,4 STYLE RED, barva 1F - vínová metalíza
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od koloman.brutus »

Stierace stieraju trochu inac. Ta voda sa akoby od nich odraza. Okno je dokonale ciste. Ale to je aj bez toho rain off. Vyhoda je ta, ze priehladnost cez sklo pri dazdi sa rapidne zvysuje. Ak nezabudnem tak pri najblizsom dazdi to natocim.

Co sa tyka prevadzky RAIN OFF cez zimu tak s tym nemam skusenosti, pretoze ja nenanasam nic na sklo rucne, nic nelestim. To som robil na R.I.P Opel Ascona s pripravkom od fy ARMOR ALL a vysledok bol horsi ako s touto vodou SHELL s RAIN OFF. Takze lestit nejake odpuzovace na sklo rucne uz asi nikdy nebudem.

A co sa tyka vyznamu stierania tak stierat treba tak ci tak ALE ja o dost lepsie vidim cez sklo v dazdi s tou vodou ako bez nej.
Vo videu som nestieral lebo som chcel ukazat ako to funguje.
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
koloman.brutus
**
Příspěvky: 358
Registrován: 24 dub 2009, 16:39
Bydliště: Prešov

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od koloman.brutus »

Este jeden prispevok a tentokrat novsia technologia NANO TECH

http://www.youtube.com/watch?v=f0f2J1Eo ... re=related

Sice taketo lejaky su zriedkave ale viditelnost je ovela vyssia s tymto efektom tekutych stieracov ako bez. Stierat sa samozrejme musi ako som pisal vyssie no rozdiel je markantny
R.I.P. Opel ASCONA 1,6D 40kW (r.v 1985)
HAIL to new Hyundai i20 1,2 DOHC 57kW/77HP (model Kappa) - Berry Red
58 000km - motoricka porucha ziadna
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od Hardcam »

Ja doporucuju Suchy sterac od Sonaxu,m co jsem ho zakoupil, tak jeste neprselo, takze o funguje na jednicku :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od isquash »

Má někdo tyhle aero stěrače z výroby? Zřejmě otázka pro majitelé výbavy Inclusive Plus nebo možná i na Stylisty. Jedná se oficiální fotku na Hyundai ČR, ale i SK (jenom netuším od kdy tam je) :-)

Obrázek
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Bosch Aerotwin

Příspěvek od amaize »

já používám rain off prodáváný v OBI , slušný výsledek nad 80 km/hod , a jinak jsem letos dal stěrače Siscar Trend,zakoupeno u Sien a jsem spokojen, nedrhnou a stírají jaksepatří , a od té doby co nosím brejle na dálku , je to ještě lepčí :lol:
koukněte na SiSCAR
siscar.JPG
siscar.JPG (33.15 KiB) Zobrazeno 2935 x
to co tady uvádí isquash jsem neviděl na i20 ani minulý týden v salónu :hyu: , ale lišty byly na ix20 (na autě dcery aspoň jsou)
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
Odpovědět

Zpět na „i20 Interiér“