Výplně dveří

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: amaize, Moderátoři

Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Výplně dveří

Příspěvek od caruser »

"švihadlá" je možné demontovať aj bez poškodenia tých krúžkov, je na to prípravok v tvare zahnutého bodáka. samotné krúžky nie sú drahé, cena za 2 ks je okolo 0,60 EURO.

tie fólie na jar preventívne skontrolujem :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Reklama
 

fotr
*
Příspěvky: 24
Registrován: 23 srp 2009, 20:34

Re: Výplně dveří

Příspěvek od fotr »

- Amaize, nejsu ten kdo by tady chtěl rozvíjet nějaké války. Ale zajímalo by mě, co tě pudí k názoru, že po sundání plastové "bočnice" dveří, dojde bezpodmínečně k poškození té inkriminované plastové fólie? Nejsu jediný tady na fóru, kdo ty dveře rozebral a složil. K žádnému odlepení nedošlo. Ty dveře nejsou hermeticky utěsněny, díry jsou tam proto, aby případná zkondenzovaná vlhkost mohla odtéct. Ale to, expertovi tvého formátu jistě nemusím vysvětlovat, že?
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Výplně dveří

Příspěvek od amaize »

tak na války jsem už trochu postarší synku a kdybys to ode mne četl pořádně tak tam nikde nepíšu o bezpodmínečném odlepení tak nevím o co ti jde , asi máš mindrak a s tím ti nepomůžu , dík za experta sám bych to o sobě neřekl
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
fotr
*
Příspěvky: 24
Registrován: 23 srp 2009, 20:34

Re: Výplně dveří

Příspěvek od fotr »

No, Amaize, předpokládal jsem, že fórum uživatelů automobilů bude moderovat někdo s hlubšími znalostmi tématu, než jen to, že "auto má volant". Bylo to ode mě trestuhodně naivní a neomlouvá mě ani můj nízký věk. V každém případě a to bez obvyklé ironie a sarkasmu, je dobře, že to ve svém volném čase děláš, dost často se zde najdou užitečné informace.
Uživatelský avatar
amaize
Moderátor
Příspěvky: 1299
Registrován: 20 úno 2009, 19:35
Bydliště: Albrechtice u ČT

Re: Výplně dveří

Příspěvek od amaize »

ty jako máš dosti hluboký problém,jak můžeš někoho klasifikovat,když jej absolutně neznáš,připadáš mi fakticky jako člověk který chce sváry vyvolávat a než něco přečte tak kolem sebe trousí
já nemám absolutní potřebu ventilovat zde na fóru to co s autem dělám a podobně,je to čistě moje osobní věc,ty jsi se do mne navezl hned po jednom příspěvku , ve kterém absolutně nepotvrzuji,že bych byl něčeho expert,možná mě znáš osobně a sem tě někdy i dobře naštval,
pokud já vím že auto má volant,pak ty ještě vodíš kačera na provázku ? :mrgreen:
no a co se týče moderování žádám miloše nebo harda,aby udělali moderátora z tebe ,klidně ti to přenechám když jsi takový všeználek,nemyslím :hyu: i20 , ale mou osobu
tímto končím tuto konverzaci s tebou,stejně to nikam nevede , píšeš docela obstojně ale nečteš

je to jen zbytečný spam
i20 1,2/57kW comfort - 3/2009 do 11/2018 ~89007 km
R_Mégane 1,4/51kW/1997;ŠKODA 125 /1989 & Spartak /1959
momentálně Honda Jazz 11/2018
sand0kan
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 čer 2011, 17:58

Re: Výplně dveří

Příspěvek od sand0kan »

Prosím může někdo popsat jak rozebrat vnitřní stranu předních dveří u spolujezdce. Něco mi tam neustále drnčí. Technik na garančce říkal, že je to kabeláž, že ji lépe připevnil, ale mám pocit že je to spíše horší, raději bych si to upevnil sám. Do servisu to mám bohužel daleko :( Stačí popsat jenom jednoduše, předem díky :)
Hyundai i20, inclusive plus, 1,2/57kw, 5HTB, Champaigne silver, 06/2011
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Výplně dveří

Příspěvek od caruser »

sand0kan

Snáď ti pomôže nasledujúci postup:

1. odstráň záslepku skrutky vo vnútornom madle dverí, následne ju vyskrutkuj
2. otvor záslepku (napr. malým plochým skrutkovačom) pod kľučkou a odskrutkuj 2. skrutku
3. odstráň plast v mieste spätného zrkadla (opäť pomôže plochý skrutkovač)
4. v mieste, kde si odstránil plast pomaly začni s odstraňovaním plastu výplne dverí (pôjde to ťažšie, ale dá sa to, hlavne žiadna hrubá sila) postupne by si mal počuť ako sa vyťahujú plastové spony
5. ak budeš mať povolenú celú výplň je potrebné odháknúť tiahla kľučky + odpojiť konektor okien a výškového reproduktora podľa výbavy

To je všetko :)
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
fotr
*
Příspěvky: 24
Registrován: 23 srp 2009, 20:34

Re: Výplně dveří

Příspěvek od fotr »

drnčení ve dveřích spolujezdce odstranili na "garančce", byl prý uvolněný mechanismus stahování oken. Samozřejmě, příčin může být víc.
sand0kan
*
Příspěvky: 24
Registrován: 20 čer 2011, 17:58

Re: Výplně dveří

Příspěvek od sand0kan »

Moc děkuji za návod........šroubky jsem zvládl, i jsem odepnul první úchyt, ale potom výplň silně drží a nechci něco poškodit. Ještě dotaz, když odepnu první úchyt v rohu u zrcátka, jakým směrem mám dále v odepínání pokračovat? Směrem dolů nebo podél okna?
Hyundai i20, inclusive plus, 1,2/57kw, 5HTB, Champaigne silver, 06/2011
Uživatelský avatar
caruser
****
Příspěvky: 1312
Registrován: 12 led 2011, 15:39
Bydliště: Slovenská republika

Re: Výplně dveří

Příspěvek od caruser »

Treba postupovať smerom dolu, pozdĺž okna je výplň zavesená na lište. Prvý krát to ide ťažko, nakoľko spony ešte nemajú takú vôľu.
Hyundai i20 1,2 LPG BRC 02/2011 ice blue metallic 100.000 km
Odpovědět

Zpět na „i20 Interiér“